February 2020 27 / پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۴۴۹
۱۶ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۲
0
پژوهشگران هلندی در تحقیقات خود نشان دادند که حرکت دادن اجسام به طرف بالا می تواند منجر به تجدید خاطرات شاد و مثبت شوند.

مهر نوشت:دانشمندان دانشگاه رادبود در هلند کشف کردند که کارهای حرکتی ساده ای چون حرکت یک جسم به سمت بالا و یا پایین می تواند نقش مهمی بر روی توانایی افراد در یادآوری خاطرات شاد و غمگین ایفا کند.

در این راستا این محققان به منظور بررسی ارتباط فضای عمودی و احساسات در آزمایش خود از گروهی از داوطلبان خواستند که تعدادی تیله شیشه ای را در یکی از دو جعبه کارتنی که با هر دو دست گرفتنه بودند به طرف بالا و یا پایین حرکت دهند.

همزمان از آنها خواسته شد تا خاطرات شخصی خود را در مقولات مثبت و منفی نقل کنند. این محققان با اندازه گیری زمانهای واکنش داوطلبان نسبت به درخواستهای "خاطره ای را تعریف کن که در آن تو به خودت افتخار کردی" و یا "خاطراه ای را تعریف کن که در آن تو از خودت خجالت کشیدی" موفق شدند به طور سیستماتیک دوره حرکت دادن تیله ها به طرف بالا و یا پایین را مشاهده کنند.

براساس گزارش کوردیس، نتایج این آزمایش نشان داد زمانی که افراد به نقل خاطرات منفی خود می پرداختند تیله های داخل جعبه کارتنی را به طرف پایین حرکت می دادند در حالی که در زمان بیان خاطرات مثبت تیله ها را به طرف بالا حرکت می دادند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: