کد خبر: ۱۸۴۲۹
۱۶ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۴
0
سه بانک ايراني صادرات،‌ ملي و پرشين بانک هم اکنون در کشورهاي حاشيه خليج فارس فعال هستند و هر سه بانک نيز فعاليت هاي بانکي خود را در اين کشورها ادامه مي دهند.
     

 رييس شوراي عالي هماهنگي مديران عامل بانک هاي دولتي از تعامل بانک هاي ايراني و کشورهاي حاشيه خليج فارس خبر داد و گفت: بانک هاي ايراني مشکلي براي ادامه همکاري با بانک هاي اين کشورها ندارند.
   
"محمودرضا خاوري" روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا در خصوص انتشار برخي از اخبار مبني بر کاهش تعامل تعدادي از بانک هاي کشورهاي حاشيه خليج فارس با بانک هاي ايراني، افزود: سه بانک ايراني صادرات،‌ ملي و پرشين بانک هم اکنون در کشورهاي حاشيه خليج فارس فعال هستند و هر سه بانک نيز فعاليت هاي بانکي خود را در اين کشورها ادامه مي دهند.

گفتني است چندي پيش اخباري مبني بر رد تعامل بانک هاي کويتي با بانک هاي ايراني منتشر شده بود به نحوي که برخي از بانک هاي کويتي افتتاح حساب و داد و ستد با بانک هاي ايراني را رد کرده بودند.

همچنين اخباري در خصوص شکايت بانک هاي ايراني به دستگاه هاي رسمي کويت منتشر
شده بود و همين عامل باعث شد تا بانک مرکزي کويت اقدام به بازخواست بانک هاي کويتي کند.

برخي از بانک هاي کويتي نيز اعلام کرده بودند در سال 2008 از طرف دستگاه رسمي و نظارتي کويت به آنها ابلاغ شده بود که با احتياط و هشدار با بانک هاي خارجي ارتباط داشته باشند.

بانک مرکزي کويت نيز در اين زمينه اعلام کرد ارتباطي با اين ابلاغ نداشته و هر بانکي براساس پيش بيني ها و بررسي ها، ارتباطات خارجي خود را تنظيم مي کند و تنها در مواردي
خاص و بصورت مکتوب خواستار اعمال برخي محدوديت ها و مقابله با بعضي موارد مي شود و بانک هاي کويتي نيز درباره عدم تعامل با بانک هاي ايراني تاکنون دلايلي را مطرح نکرده اند.

در همين حال برخي ديگر از بانک هاي کويتي همچنان با ادامه همکاري با بانک هاي ايراني علاقه دارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: