کد خبر: ۱۸۳۸۳
۱۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۸:۴۱
0
تهران-سازمان تامين اجتماعي اعلام کرد:حداقل دستمزد روزانه مبناي کسر حق بيمه مشمولان قانون تامين اجتماعي براي سال جاري 101 هزار ريال تعيين شد.
به گزارش روز يکشنبه ايرنا،رعايت حداقل دستمزد مبناي کسر حق بيمه تعيين شده در مورد پرداخت مقرري آن دسته از بيکاراني که تاريخ وقوع بيکاري آنان از اول فروردين سال 89 و به بعد است، الزامي است.
همچنين،مقرري بيمه بيکاري آن دسته از مقرري‌بگيران سنوات قبل که در سال جاري ادامه مي‌يابد و مبلغ آن کمتر از حداقل دستمزد سال 89 است،تا مبلغ حداقل دستمزد امسال ترميم خواهد شد و نيازي به صدور ابلاغ جديد نخواهد بود.

اين گزارش مي افزايد:دستمزد مبناي کسر حق بيمه آن گروه از بيمه‌شدگان اختياري که مبناي کسر حق بيمه آنها در سال 1388 از رقم 87 هزار و 840 ريال روزانه بيشتر است، معادل هفت درصد دستمزد مبناي پرداخت حق بيمه به علاوه هفت هزار و 11 ريال براي هر روز نسبت به آخرين دستمزد آنان در سال گذشته افزايش مي‌يابد و دستمزد جديد، مبناي کسر حق بيمه آنان در سال 1389خواهد بود،مشروط بر اينکه از حداقل دستمزد روزانه مبلغ 101هزار ريال در سال 1389 کمتر نباشد.

بر اساس اين گزارش،ساير سطوح دستمزدي براي هر روز نسبت به آخرين دستمزد سال 1388معادل هفت درصد به علاوه رقم ثابت و 7011 ريال افزايش خواهد يافت.
(مزد شغل روزانه در سال 1389-07011+7 درصد ضربدر آخرين مزد شغل روزانه در سال 88 )مشروط بر اين که از حداقل دستمزد روزانه کمتر نباشد.

قابل ذکر است، به هنگام محاسبه حق بيمه آن دسته از بيمه‌شدگان که در آخرين گزارش بازرسي انجام شده مربوط به قبل از اول فروردين سال 89 دستمزد آن‌ها بيش از حداقل دستمزد روزانه (87هزار و 840 ريال) درج شده است، چنانچه در سال 1389 کارفرما فهرست اين بيمه‌شدگان را ارسال نکند يا در فهريست هاي ارسالي ترک کار آنان را اعلام نکند، دستمزدشان به شرح فرمول بالا تعيين و سپس مبناي محاسبه حق بيمه ماه‌هايي که ارسال نشده است، قرار گيرد.

براساس گزارش روابط عمومي سازمان تامين اجتماعي،نظر به اينکه دستمزد مقطوع رانندگان مشمول قانون بيمه اجتماعي در مورد رانندگان ميني‌بوس و سواري بين شهري معادل 1/1 برابر حداقل دستمزد شوراي عالي کار و ساير رانندگان بين شهري معادل 3/1 برابر حداقل دستمزد و رانندگان تاکسي، وانت بار و ميني بوس (درون شهري) معادل حداقل دستمزد تعيين شده است.
بنابر اين گزارش،دستمزد مبناي پرداخت حق بيمه روزانه اين رانندگان براي سال 89 به ترتيب 111 هزار و يک‌صد، 131هزار و 300 و 101هزار ريال تعيين و اعلام مي‌شود.

اين گزارش ادامه مي دهد: با توجه به بخشنامه شماره يک طرح ساماندهي بخشنامه‌ها و دستورات حوزه فني و درآمد اين سازمان، ميزان حق بيمه اجباري کارگران ساختماني تا 100متر مربع زيربنا معادل سه درصد حداقل دستمزد روزانه و از 100متر مربع به بالا به ميزان چهار درصد حداقل مزد روزانه تعيين شده است، لذا با عنايت به حداقل دستمزد سال 89 ميزان حق بيمه هر مترمربع زيربنا تا 100متر مربع مبلغ سه هزار و 30ريال و از 100مترمربع به بالا مبلغ چهار هزار و 40ريال تعيين شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: