کد خبر: ۱۸۳۷۸
۱۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۲
0
انفجار صورت گرفته در جلوی درب ورودی به خیابان سفارت ایران رخ داد و این انفجار تلفات انسانی به دنبال داشته است.

مهر: سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق در تشریح جزئیات حادثه تروریستی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور اعلام کرد که بر اساس آنچه در دوربین های سفارت ضبط شده حادثه انتحاری بوده است.

حسن کاظمی قمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق در رابطه با حادثه تروریستی امروزیکشنبه در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد تصریح کرد: انفجار صورت گرفته در جلوی درب ورودی به خیابان سفارت ایران رخ داد و این انفجار تلفات انسانی به دنبال داشته است.

وی با تاکید بر اینکه کلیه پرسنل و دیپلماتهای جمهوری اسلامی ایران در عراق در سلامت کامل به سر می برند، یادآور شد: تعدادی از مردم بیگناه که در مسیر رفت و آمد می کردند کشته و زخمی شده اند و خسارات قابل توجهی نیز به ساختمان ها و وسایل نقلیه اطراف از جمله ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران وارد شده است.

قمی تعداد شهدای حادثه تروریستی در مقابل سفارت ایران را 12 نفر به همراه تعدادی مجروح اعلام کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در عین حال خاطر نشان کرد اینکه آیا سفارت جمهوری اسلامی ایران هدف اقدام تروریستی بوده یا خیر، الان نمی توان نظر قطعی داد و باید بررسی بیشتر صورت بگیرد.

وی بار دیگر تاکید کرد از پرسنل و کارکنان سفارت کسی دچار خسارت نشده و همه حالشان خوب است و سفارت هم اکنون مشغول فعالیت و کارها در حال انجام است.

قمی با اشاره به اینکه حادثه تروریستی امروز قطعا اولین و آخرین حادثه تروریستی در عراق نبوده، اضافه کرد: با توجه به شرایط عراق اینگونه اقدامات متصور است.

وی ادامه داد: انفجار در مقابل سفارت ایران، مصر و برخی نقاط دیگر بغداد در آستانه تشکیل پارلمان جدید و حکومت جدید در عراق صورت گرفته و می توان ارزیابی کرد کسانی مرتکب این اقدامات می شوند که با وضعیت عراق جدید که حاکمیت مردمی داشته باشد موافق نیستند.

قمی اظهار داشت: آنچه مهم است این است که عملیات تروریستی نه عاملی برای ممانعت از فرآیند حکومت سازی و دولت سازی عراق شده است و نه تاثیری در روابط ایران و عراق خواهد داشت و جمهوری اسلامی ایران همواره سیاست خود مبنی بر حمایت از مردم عراق برای کمک به ثبات و امنیت و سازندگی این کشور را ادامه خواهد داد.

سفیر ایران در بغداد تاکید کرد: اقدام تروریستی امروز در مقابل سفارت ایران قطعا کار دشمن مشترک ملت ایران و عراق بوده است و عاملان آن باید بدانند که این اقدامات برای آنها نتیجه ای نخواهد داشت جز اینکه اراده ایران برای توسعه حمایت از فرآیند ثبات عراق را تقویت خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا تا کنون گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته یا خیر بیان داشت: هنوز هیچ گروهی مسئولیت حادثه تروریستی را بر عهده نگرفته است اما بر اساس آنچه دوربین های اطراف سفارت ثبت و ضبط کرده است این حادثه اقدام تروریستی بوده است.

قمی در پایان در رابطه با میزان خسارات وارد شده به ساختمان سفارت گفت: در حال بررسی هستیم ،  با توجه به اینکه کانون انفجار مقابل ساختمان سفارت بوده میزان خسارت وارد شده به ساختمان های سفارت قابل توجه است، اما ما به سرعت کار بازسازی ساختمان ها را شروع می کنیم و هم اکنون نیز کار سفارت در جریان است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: