April 2020 02 / پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۸۳۲۵
۱۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۹
0
به گفته وی اصلاح تعرفه واردات خودرو باید در قانون بودجه 89 و یا همزمان با اصلاح برنامه پنجم عملی شود.
اکونیوز: عضو کمیسیون صنایع مجلس در خصوص واگذاری شرکت‌های خودروسازی گفت: ایران خودرو و سایپا در گروه یک قرار دارند که باید تا پایان سال گذشته واگذار می‌شدند که این شرکت ها تا پایان امسال برای واگذاری مهلت دارند.

"حمیدرضا فولادگر "با تأکید بر لزوم کاهش تدریجی تعرفه واردات خودرو اظهار داشت: کاهش یکباره تعرفه واردات به صنعت خودرو ضربه می‌زند، در عین حال نمی‌توان با دیوار تعرفه‌ای از این صنعت حمایت کرد. در واقع این بخش باید از طریق ارتقای کیفیت و قیمت، خود را آماده ورود به عرصه جهانی کند.

وی با بیان اینکه قرار بود تعرفه واردات خودرو طی سال‌های گذشته به صورت تدریجی کاهش یابد، تصریح کرد: وزارت صنایع و خودروسازان در این خصوص قولهایی را داده بودند که البته عملی نشد و همچنان تعرفه در حد 90 درصد باقی مانده است.

وی با تاکید بر اینکه خودروسازان باید به قیمت و کیفیت رقابتی توجه داشته باشند، پیش بینی کرد بازنگری در تعرفه واردات خودرو همزمان با بررسی برنامه پنجم در مجلس صورت گیرد.

فولادگر با تأکید بر لزوم کاهش تدریجی تعرفه واردات خودرو به صورت سی.بی.یو به کشور اظهار داشت: برنامه کاهش تعرفه باید در یک برنامه پنج ساله پیش بینی شود و به عنوان مثال سالانه 5 درصد کاهش تعرفه واردات صورت گیرد.

به گفته وی اصلاح تعرفه واردات خودرو باید در قانون بودجه 89 و یا همزمان با اصلاح برنامه پنجم عملی شود.

وی با اشاره به ابلاغ قانون بودجه سال 89 گفت: ابلاغ بودجه و قانون به دستگاه‌های اجرایی مدتی طول می‌کشد و به همین دلیل با توجه به تعطیلات نوروز بعید است تعرفه جدید واردات خودرو به گمرکات کشور ابلاغ شده باشد.

واگذاری واحدهای خودروساز تا پایان امسال

عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه در خصوص واگذاری شرکت‌های خودروسازی نیز اظهار داشت: ایران خودرو و سایپا در گروه یک قرار دارند که باید تا پایان سال گذشته واگذار می‌شدند.

وی ادامه داد: باتوجه به تمدید یک ساله واگذاری شرکت‌های مشمول گروه یک، شرکتهای بزرگ خودروسازی کشور نیز تا پایان امسال برای واگذاری مهلت دارند.

وی با اشاره به مطرح شدن بحث واگذاری تعدادی واحد نساجی در کشور گفت: ممکن است برخی از این واحدها زیان ده باشند ولی هدف اصلی حفظ این صنعت در کشور است تا با ایجاد شرایط مناسب، بخش خصوصی قابل قبول برای اداره این واحدها وارد کار شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: