February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۳۲۵
۱۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۹
0
به گفته وی اصلاح تعرفه واردات خودرو باید در قانون بودجه 89 و یا همزمان با اصلاح برنامه پنجم عملی شود.
اکونیوز: عضو کمیسیون صنایع مجلس در خصوص واگذاری شرکت‌های خودروسازی گفت: ایران خودرو و سایپا در گروه یک قرار دارند که باید تا پایان سال گذشته واگذار می‌شدند که این شرکت ها تا پایان امسال برای واگذاری مهلت دارند.

"حمیدرضا فولادگر "با تأکید بر لزوم کاهش تدریجی تعرفه واردات خودرو اظهار داشت: کاهش یکباره تعرفه واردات به صنعت خودرو ضربه می‌زند، در عین حال نمی‌توان با دیوار تعرفه‌ای از این صنعت حمایت کرد. در واقع این بخش باید از طریق ارتقای کیفیت و قیمت، خود را آماده ورود به عرصه جهانی کند.

وی با بیان اینکه قرار بود تعرفه واردات خودرو طی سال‌های گذشته به صورت تدریجی کاهش یابد، تصریح کرد: وزارت صنایع و خودروسازان در این خصوص قولهایی را داده بودند که البته عملی نشد و همچنان تعرفه در حد 90 درصد باقی مانده است.

وی با تاکید بر اینکه خودروسازان باید به قیمت و کیفیت رقابتی توجه داشته باشند، پیش بینی کرد بازنگری در تعرفه واردات خودرو همزمان با بررسی برنامه پنجم در مجلس صورت گیرد.

فولادگر با تأکید بر لزوم کاهش تدریجی تعرفه واردات خودرو به صورت سی.بی.یو به کشور اظهار داشت: برنامه کاهش تعرفه باید در یک برنامه پنج ساله پیش بینی شود و به عنوان مثال سالانه 5 درصد کاهش تعرفه واردات صورت گیرد.

به گفته وی اصلاح تعرفه واردات خودرو باید در قانون بودجه 89 و یا همزمان با اصلاح برنامه پنجم عملی شود.

وی با اشاره به ابلاغ قانون بودجه سال 89 گفت: ابلاغ بودجه و قانون به دستگاه‌های اجرایی مدتی طول می‌کشد و به همین دلیل با توجه به تعطیلات نوروز بعید است تعرفه جدید واردات خودرو به گمرکات کشور ابلاغ شده باشد.

واگذاری واحدهای خودروساز تا پایان امسال

عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه در خصوص واگذاری شرکت‌های خودروسازی نیز اظهار داشت: ایران خودرو و سایپا در گروه یک قرار دارند که باید تا پایان سال گذشته واگذار می‌شدند.

وی ادامه داد: باتوجه به تمدید یک ساله واگذاری شرکت‌های مشمول گروه یک، شرکتهای بزرگ خودروسازی کشور نیز تا پایان امسال برای واگذاری مهلت دارند.

وی با اشاره به مطرح شدن بحث واگذاری تعدادی واحد نساجی در کشور گفت: ممکن است برخی از این واحدها زیان ده باشند ولی هدف اصلی حفظ این صنعت در کشور است تا با ایجاد شرایط مناسب، بخش خصوصی قابل قبول برای اداره این واحدها وارد کار شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: