کد خبر: ۱۸۳۱۹
۱۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۲
0
وی کاهش شدید حجم ذخیره آب سد 15 خرداد را مورد توجه قرار دارد و خاطرنشان کرد: کمبود آب در سد مدت‌هاست که مورد توجه ما قرار گرفته است و امیدوارم با بارش رحمت الهی این نگرانی رفع شود.

مهر: آیتالله صافی گلپایگانی کاهش حجم ذخیره آب سد 15 خرداد را نگران کننده توصیف کرد و افزود: امیدواریم با بارش رحمت الهی این نگرانی برطرف شود.

آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی شامگاه شنبه در دیدار اعضای کمیته انسجامبخشی وزارت نیرو در قم، آب و برق را از ارکان تمدن بشری دانست و اظهار داشت: بر همگان لازم است تا از این نعمت‌های الهی به نحو صحیح استفاده کنند و از اسراف و تبذیر بپرهیزند.

وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع انرژی در کشور لازم است که مصارف در حد اعتدال باشد و مردم در این زمینه دقت و توجه کافی را داشته باشند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه اسراف و تبذیر در مصرف آب و برق و سایر نعمت‌های خدادادی شرعا جایز نیست، به دستورات اسلامی در این زمینه اشاره و تاکید کرد: باید شعور دینی و فهم مذهبی مردم در این زمینه فعال باشد که در این صورت در استفاده از آب و برق و سایر نعمت‌ها دقت لازم را انجام میدهند.

وی کاهش شدید حجم ذخیره آب سد 15 خرداد را مورد توجه قرار دارد و خاطرنشان کرد: کمبود آب در سد مدت‌هاست که مورد توجه ما قرار گرفته است و امیدوارم با بارش رحمت الهی این نگرانی رفع شود.

صافی گلپایگانی رعایت صرفه‌جویی را به نفع تمام جامعه دانست و اظهار داشت: برای شکر نعمت‌های خدادادی لازم است تا از این نعمت‌ها به نحو صحیح استفاده و از مصرف بیهوده پرهیز شود.

وی گفت: ضرورت دارد تا استفاده از آب و برق بر اساس ضوابط تعیین شده باشد و همه باید خود را در این زمینه مسئول بدانند زیرا این مهم به مصلحت اجتماع است.

این مرجع تقلید افزود: استفاده از نعمت‌‌ها و مواهب الهی باید به گونه‌ای باشد که در آن مصالح تمام مردم در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که در استفاده از نعمت‌های الهی تنها به فکر خودشان هستند از بلوغ فکری برخوردار نیستند زیرا بلوغ فکری و دینی بر این مهم استوار است که انسان در تمام امور مصلحت تمام جامعه را در نظر بگیرد.

صافی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه ویژه به محرومان و مستضعفان شد و تاکید کرد: باید برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای انجام شود که به اقشار ضعیف جامعه فشار وارد نشود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.