کد خبر: ۱۸۳۰۰
۱۵ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۹
0
وزیر نفت با تشریح برخی برنامه ها و طرحهای اولویت دار وزارت نفت در سالجاری، گفت: پیش بینی می کنیم در برنامه پنجم، بیش از 200 میلیارد دلار در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی سرمایه‌گذاری شود.


سیدمسعود میرکاظمی در گفتگو با مهر درباره مهمترین طرحها و برنامه های اولویت دار وزارت نفت در سال "همت مضاعف و کار مضاعف"، گفت: ایجاد زیرساخت‌های اجرای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی، اجرای برنامه‌ پنجم توسعه و طرح هدفمند کردن یارانه‌ها مهمترین اولویت‌های کاری وزارت نفت در سالجاری خواهد بود.

وی افزود: از این رو به منظور اجرای هر چه بهتر سیاست‌های اصل 44 باید، زیرساخت‌های مورد نیاز را برای حضور هر چه بیشتر بخش خصوصی در صنعت نفت فراهم کنیم.

این عضو کابینه دولت با تاکید بر ضرورت اجرای موفق برنامه‌ پنجم توسعه در سال 1389، تصریح کرد: پیش بینی می کنیم با امضای تفاهم نامه‌هایی با موسسات و بانکهای داخلی برای تامین منابع مالی، ورود خوبی به برنامه‌ پنجم توسعه داشته باشیم.

در همین حال میر کاظمی پیشتر از توافق وزارت نفت با سندیکای متشکل از بانکهای داخلی برای تامین مالی طرح های صنعت نفت خبر داده و گفته بود: تاکنون حدود 75 میلیارد دلار تفاهم نامه با بانکهای داخلی امضا شده؛ ضمن آنکه مذاکره با سایر موسسات بانکی و مالی برای تامین منابع مالی در حال انجام است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه در برنامه پنجم باید حداقل 75 میلیارد دلار از منابع مالی بانکها و 45 تا 50 میلیارد دلار منابع حاصل از فروش نفت به پروژه های صنعت نفت اختصاص یابد، اظهار کرده بود: قراردادها و تفاهم نامه های جدیدی تا اردیبهشت ماه سال آینده با سایر موسسات مالی و بانکی امضا خواهد شد.

وزیر نفت در ادامه با اشاره به اینکه طرح هدفمند کردن یارانه‌ها فرصت خوبی برای صنعت نفت‌ و گاز خواهد بود تا با شفاف سازی و اصلاح قیمتها مصرف را بهینه کند، اظهار داشت: باید با مدیریت بهتر در مصرف زمینه صادرات، درآمد بیشتر و در نتیجه سرمایه‌گذاری مناسب در سایر حوزه‌های صنعت نفت را فراهم کنیم.

میرکاظمی با اشاره به سرمایه‌گذاری 67 میلیارد دلاری در برنامه چهارم توسعه که نسبت به 4 سال پیش از آن حدود 100 درصد رشد داشته است، یادآور شد: پیش بینی می کنیم در برنامه پنجم توسعه بیش از 200 میلیارد دلار در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور سرمایه‌گذاری شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.