کد خبر: ۱۸۲۶۰
۱۴ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۶:۵۲
0
در دو هفته اول سال جديد مسافرت‌هاي نوروزي به شهرهاي شمالي باعث شد بازار خريد و فروش ويلا در شمال كشور رونق بگيرد.


به گزارش «دنياي اقتصاد»، در برخي شهرهاي شمالي از جمله ساري، نوشهر، چالوس، نمك‌آبرود، رشت، انزلي و آستارا طي 7 روز اول امسال مراجعه مردم به بنگاه‌هاي مسكن براي خريد ويلا و زمين حدود 20 درصد افزايش پيدا كرد. در اين شهرها، مشاوران املاك مجبور شدند براي جوابگويي به مراجعه‌هاي مردم از روز اول فروردين فعاليت سال جديد را شروع كنند.

اين در حالي است كه طي سال 88، ركود مسكن باعث شده بود بسياري از مشاوران املاك در شمال كشور تغيير شغل دهند. همچنين بي‌ميلي به خريد ويلا در سال گذشته منجر به تقويت ساخت‌وساز در قالب آپارتمان در شهرهاي توريستي شمال كشور شده بود.يك مشاور املاكي در شهر رشت درباره ميزان استقبال مسافران نوروزي از بازار مسكن اين شهر به «دنياي اقتصاد» گفت: از ابتداي فروردين حدود 10 تفاهم‌نامه بين مالكان ويلاهاي نوساز دست اول با خريداراني كه از شهرهاي ديگر به رشت سفر كرده بودند در اين بنگاه امضا شده است.

وي افزود: عمده اين تفاهم‌نامه‌ها به قيمت سال گذشته انجام شده است و در حالي كه تقاضا براي خريد ويلا در مناطق خوش‌ آب‌ و هواي رشت افزايش پيدا كرده اما مالكان ميلي به افزايش قيمت ندارند.از سوي ديگر قطعات زمين‌هاي آماده‌سازي شده در شهرهاي حاشيه‌اي شمال كشور كه مستعد جذب گردشگر است طي چند روز گذشته با استقبال از طرف خريدار روبه‌رو شده است.گفته مي‌شود عمده زمين‌هاي آماده‌سازي شده در شمال كشور فاقد سند ملكي هستند و به‌صورت شورايي خريد و فروش مي‌شود.

 همين مساله موجب شده بود طي يك‌سال اخير فروش اين گونه‌ زمين‌ها با مشكل مواجه شود.به گزارش خبرنگار «دنياي اقتصاد»، پيش‌از شروع سال جديد دبير اتحاديه كشوري مشاوران املاك كه همزمان رياست اتحاديه مشاوران املاك چالوس را بر عهده دارد، پيش‌بيني كرده بود مسافرت‌هاي نوروزي به شهرهاي شمالي باعث رونق بازار مسكن در اين مناطق خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: