April 2020 05 / يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۸۲۴۴
۱۴ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۶:۰۱
0
علاوه بر این وزارت امور خارجه پیگیری هایی مشتمل بر مکاتبه و مذاکره با بیش از 20 نهاد مرتبط با پیگیری این پرونده انجام داده که دلیل وابستگی این فرد به دستگاه حکومتی امارات کلیه این تلاش ها بی نتیجه بوده است.
با گذشت حدود 8 سال از کلاهبرداری یک عضو خاندان حکومتی امارات عربی متحده از تاجر ایرانی و با وجود صدور حکم محکومیت برای این مقام کلاهبردار تاکنون تلاش های شهروند ایرانی برای دریافت مطالباتش بی نتیجه بوده است.

به گزارش خبرنگار عصرایران، 8 سال پیش "جاسم بحری" از تجار و بازرگانان ایرانی با یک تاجر اماراتی که دارای پاسپورت دیپلماتیک و عضو خاندان حاکم امارات بوده است ، شراکت در زمینه فرش را آغاز می کند و در این راستا شیخ اماراتی معادل حدود یک میلیون دلار (حدود یک میلیارد تومان) از او فرش ایرانی می گیرد و با دو فقره چک بلامحل از او کلاهبرداری می نماید.

در نهایت بعد از گذشت 2 سال دادگاه دبی با توجه به مستندات و مدارک موجود شیخ اماراتی را به 2 سال زندان و پرداخت مطالبات محکوم می کند که به دلایل سیاسی و با توجه به اینکه این شیخ از اعضای خاندان حاکم امارات است اجرای حکم بی نتیجه می ماند.

این در حالی است که مستشار سفارت امارات در تهران پیشتر اعلام کرده در صورتی که حکم محکومیت حقوقی متهم از دادگاه دبی صادر شده و اجرا نشود زمینه برای مساعدت سفارت امارات در تهران فراهم می شوند اما با وجود صدور این حکم اقدامی صورت نمی گیرد.

این در حالی است که بر اساس مستندات موجود تا کنون حداقل 4بار سفیر امارات در تهران در رابطه با این پرونده به وزارت امور خارجه احضار شده  و سفارت ایران در امارات 8 میلیون تومان بابت هزینه های دادرسی پرداخت و علاوه بر این نسبت به انتصاب وکیل توسط سفارت نیز اقدام شده است.

علاوه بر این وزارت امور خارجه پیگیری هایی مشتمل بر مکاتبه و مذاکره با بیش از 20 نهاد مرتبط با پیگیری این پرونده انجام داده اما چنانچه گفته شد به دلیل وابستگی این فرد به دستگاه حکومتی امارات کلیه این تلاش ها بی نتیجه بوده است.

طی سال های اخیر ، شمار مالباختگان ایرانی که در امارات متحده عربی سرمایه گذاری کرده اند ، رو به فزونی بوده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
2 واکسن کرونا در مرحله آخر تست انسانی
دو نمونه از واکسن ویروس کرونا که محققان توسعه داده‌اند، وارد مرحله آزمایشات انسانی می‌شوند، اما ۶۰ واکسن دیگری که دیگر محققان توسعه داده‌اند، فعلا در مرحله پیش‌بالینی قرار خواهند داشت.