February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۲۲۰
۱۴ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۵:۳۴
0
آزمايش‌ها و تحقيقات نشان داده بود كه اين پيوند در جراحي‌هاي سنگين و مهم جواب نمي‌دهد؛ چرا كه ريه‌هاي حيواني كه به بدن انسان پيوند زده مي‌شود يكباره و پس از تماس با خون انسان، عملكردش متوقف مي‌شود و انجام وظيفه نمي‌كند.

جام جم آنلاين: محققان علوم پزشكي استراليا طي يك دهه تحقيق به دستاوردهايي رسيده‌اند كه براساس آن ، مي‌توان ريه خوك را به انسان پيوند زد.

پيش از اين، آزمايش‌ها و تحقيقات نشان داده بود كه اين پيوند در جراحي‌هاي سنگين و مهم جواب نمي‌دهد؛ چرا كه ريه‌هاي حيواني كه به بدن انسان پيوند زده مي‌شود يكباره و پس از تماس با خون انسان، عملكردش متوقف مي‌شود و انجام وظيفه نمي‌كند.

پس از اين كه گروهي از محققان بيمارستان سنت وينسنت با استفاده از اصلاحات و تغييرات ژنتيك يكي از مهم‌ترين موانعي را كه باعث پس زدن اين پيوند مي‌شد، رفع كردند، متخصصان پزشكي بيمارستان آلفرد در ملبورن استراليا توانستند كار روي اين نوع پيوند را آغاز و حول مسائل و مشكلات مربوط به آن تحقيق كنند.

متخصصان بيماري‌هاي تنفسي بيمارستان آلفرد مي‌توانند با تزريق خون انسان، اين عضو را به كار انداخته، براي مدت طولاني و بازه قابل توجهي از زمان، خون را با اكسيژن همراه و به عبارتي خون را اكسيژن‌دار كنند.

پيش از اين چنين دستاوردي محقق نشده بود. لذا محققان بر اين باورند كه پيوند ريه خوك به انسان در بيماري‌هايي كه زندگي را تهديد مي‌كند، ممكن است در آينده امكان‌پذير باشد.

خون بدون اكسيژن وارد ريه‌ها و شش‌ها شده و همراه اكسيژن از ريه‌ها خارج مي‌شود. اين دقيقا همان وظيفه اصلي ريه‌هاست؛ يعني اكسيژن‌دار كردن خون.

در مقايسه با آزمايش‌‌ها و نتايجي كه طي 20 سال گذشته انجام شده بود اين آزمايش، پيشرفتي مهم و قابل توجه به شمار مي‌رود.

محققان مي‌گويند، براساس مدل‌هاي تست شده اين نوع پيوند مي‌تواند با موفقيت انجام گيرد.

البته ذكر اين نكته ضروري است كه آزمايش‌ها و مطالعات باليني روي انسان 5 تا 10 سال ديگر انجام خواهد شد و هنوز كارها و آزمايش‌هاي بسياري است كه بايد انجام شود تا اثرپذيري آن بر انسان به اثبات دقيق برسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.