کد خبر: ۱۸۲۱۶۲
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۱
0
اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در شهر تهران مربوط به زمستان سال 94 از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.
خانه کلنگی در تهران افزایش یافتمرکز آمار ایران از افزایش 2.3 درصدی قیمت فروش مسکن در زمستان سال قبل نسبت به فصل ما قبل در تهران خبر داد.

اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در شهر تهران مربوط به زمستان سال 94 از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

با توجه به اینکه کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در مناطق شهر تهران باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کل شهر می‌شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) که در آن، وزن با استفاده از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه محاسبه می‌شود، استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.

برای مقایسه متوسط تعدیل شده (وزنی)، این متوسط از بهار 1390 به صورت جداگانه در جداول 4 تا 6 در انتهای نشریه آمده است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمانی مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 44 میلیون و 408 هزار ریال با میانگین مساحت 314 متر مربع بوده است که نسبت به فصل قبل 0.7 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 0.6 درصد رشد داشته، همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 19.1 درصد رشد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 23.9 درصد کاهش داشته است.

در میان مناطق 22گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در حدود 90 میلیون و 859 هزار ریال با میانگین مساحت 731 متر مربع در منطقه 3 و کمترین آن در حدود 13 میلیون و 941 هزار ریال با میانگین مساحت 205 مترمربع در منطقه 20 بوده است.

تغییرات قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در معاملات انجام شده بین حداقل 10 میلیون و 200 هزار ریال در منطقه 19 و حداکثر 254 میلیون ریال در منطقه یک بوده است.

همچنین از کل معاملات انجام شده برای فروش زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در مناطق 22گانه شهرداری تهران، مناطق 2 با 10.4 درصد دارای بیشترین سهم و منطقه 21 با 1.0 درصد، دارای کمترین سهم می‌باشند.

1ـ حداقل، حداکثر و متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی و درصد تغییرات آن در شهر تهران: زمستان 1394

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 41 میلیون و 58 هزار ریال با میانگین مساحت 87 مترمربع و متوسط عمر بنای 9 سال بوده است که نسبت به فصل قبل 2.3 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 0.6 درصد کاهش داشته است، همچنین تعداد معاملات فروش زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 24.7 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 8.4 درصد کاهش داشته است.

در میان مناطق 22گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در حدود 86 میلیون و 996 هزار ریال با میانگین مساحت 151 مترمربع و متوسط عمر بنای 7 سال در منطقه 1 و کمترین آن در حود 20 میلیون و 183 هزار ریال با میانگین مساحت 71 مترمربع و متوسط عمر بنای 8 سال در منطقه 18 بوده است.

تغییرات قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده، بین حداقل 6356 هزار ریال در منطقه 12 و حداکثر 250 میلیون و 4 هزار ریال در منطقه 2 بوده است.

همچنین از کل معاملات انجام شده برای فروش زیربنای مسکونی در مناطق 22گانه شهرداری تهران، منطقه 5 با 13.0 درصد، دارای بیشترین سهم و منطقه 22 با 1.0 درصد دارای کمترین سهم می‌باشند.

2ـ حداقل، حداکثر و متوسط قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و درصد تغییرات آن در شهر تهران: زمستان 94

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه 3 درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 198 هزار و 153 ریال با میانگین مساحت 75 مترمربع و متوسط عمر بنای 13 سال بوده است که نسبت به فصل قبل 4.0 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 9.5 درصد افزایش داشته است، همچنین تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجم شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 7.9 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 19.4 درصد کاهش داشته است.

در میان مناطق 22گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه 3 درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده، 343 هزار و 542 ریال با میانگین مساحت 1.7 مترمربع و متوسط عمر بنای 12 سال در منطقه 1 و کمترین آن 100 هزار و 368 ریال با میانگین مساحت 63 مترمربع و متوسط عمر بنای 15 سال در منطقه 19 بوده است.

تغییرات مبلغ اجاره ماهانه به علاوه 3 درصد ودیعه پرداختی برای هر مترمربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده بین حداقل 22 هزار و 321 ریال در منطقه 20 و حداکثر 983 هزار و 333 ریال در منطقه 2 بوده است.

همچنین از کل معاملات اجاره زیربنای مسکونی در مناطق 22گانه شهرداری تهران، منطقه 5 با 14.4 درصد، دارای بیشترین سهم و منطقه 22 با 1.3 درصد، دارای کمترین سهم می‌باشند.
منبع: فارس
برچسب ها: مسکن ، خانه های کلنگی ، قی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: