February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۱۹۷
۱۴ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۵:۰۴
0

ایسنا: رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان اینکه از آغاز اجرای طرح مسکن مهر و کد رهگیری هنوز قیمت مسکن به میزان سال 1385 نرسیده است، خاطر نشان کرد: دولت و مسوولان مصرند تا مسکن را از حالت سرمایه‌ای خارج و به کالا تبدیل کنند.

مصطفی قلی خسروی با بیان این که طرح مسکن مهر از قوت بیشتری برخوردار شده است، اظهار کرد: بودجه درنظر گرفته شده برای وزارت مسکن و شهرسازی در سال 1389، قرض الحسنه شدن تسهیلات مسکن مهر و طرح مسکن مهر ملکی (دریافت تسهیلات مسکن مهر برای ساخت و ساز در صورت عدم استفاده از امکانات دولتی) باعث جبران کمبود مسکن در کشور خواهد شد.

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در ادامه تصریح کرد: اگر ملک در کشور ما همانند کشورهای پیشرفته به کالا تبدیل شود، آنگاه با گذشت عمر از قیمت آن کاسته می شود.

وی با اشاره به عمر بالای ساختمان ها در بافت های فرسوده و با تاکید بر این که اجاره‌ بها تابع قیمت ملک است و با کاهش قیمت خرید و فروش، میزان اجاره بها نیز کاهش می‌یابد، خاطر نشان کرد: صنف مشاوران املاک بگویند چرا گاه عده‌ای در این صعت تخلف می‌کنند و باعث بد نامی صنف می‌شوند.

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان این که با نیروی انتظامی صحبت کردیم تا کلیه مشاوران املاک بدون جوازی که تا پایان خرداد ماه نسبت به تشکیل پرونده اقدام نکنند از ادامه فعالیت منع شوند، ادامه داد: با نیروی انتظامی تعامل برقرار کرده و با کلیه متخلفان برخورد می‌کنیم، چرا که همه باید به دنبال اجرای قانون باشند.

او با اشاره به این‌که صنف مشاوران املاک با اجرای طرح کد رهگیری عزت پیدا کرده است، اظهار کرد: تا پایان نیمه اول امسال کلیه مشاوران املاک باید از نظر تابلو و شیوه انعقاد قرارداد به صورت کامپیوتری یکسان و به دستگاه کارت خوان مجهز شوند.

به گفته او برای انجام این اقدامات بر اساس گردش مالی مشاوران املاک به آن‌ها تسهیلات پرداخت می شود.

خسروی با بیان این که نرخ تعرفه امضای قراردادها در سراسر کشور یکسان می شود، تصریح کرد: کلیه مشاوران املاک به کاهش قیمت کمک می‌کنند، چرا که خواستار ارزان شدن مسکن هستند تا تعداد معاملات آن ها افزایش یابد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.