February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۱۷۰
۱۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۸
0
گزارش "صلح سبز" نشان می دهد که شرکت یاهو برای سرور جدیدی که در شهر "بوفالو" واقع در ایالت نیویورک ساخته است از انرژی هیدروالکترویک استفاده می کند.
مهر: یک سازمان جهانی به تازگی گزارشی از عملکرد فناوری اطلاعات منتشر کرده و هشدار داده است که "ابرهای اینترنت" باعث آلودگی بیش از حد هوا و افزایش دی اکسید کربن اتمسفر زمین می شوند.

"ابرهای محاسباتی" (cloud computing) اصطلاحی است که برای "ابرهای اطلاعات دیجیتالی" به کار می رود.

گزارش اخیر سازمان جهانی "صلح سبز" (Greenpeace) نشان می دهد که این ابرها موجب افزایش بسیار زیاد انتشار گازهای گلخانه ای می شوند. پیش بینی ها نشان می دهد که گازهای گلخانه ای موجود در اتمسفر زمین تا سال 2020 می توانند به سه برابر میزان کنونی برسند.

افزایش انتشار دی اکسید کربن به دست "ابرهای محاسباتی" نه تنها تمام سرورهای IT بلکه تمام تلفنهای همراه هوشمند و لوح- رایانه هایی مثل "آی- پد" اپل را زیر اتهام قرار می دهد.

"صلح سبز" در گزارش خود آورده است: "دوران دیسکهای سخت رو به افول رسیده است و اکنون همه چیز روی اینترنت ذخیره می شود و در اینترنت خدمات و کاربردهای متنوعی برای ذخیره کردن اطلاعات ارائه می شود این درحالی است که از نظر فیزیکی تمام این اطلاعات برای ذخیره شدن به دستگاههای غول پیکری نیاز دارند که انرژی خود را از کربن تهیه می کنند."

"فناوری اطلاعات سبز بساز" (Make IT green) عنوان گزارش اخیر سازمان "صلح سبز" است که به خصوص انگشت اتهام خود را به طرف "فیس بوک" گرفته است. این شبکه اجتماعی به ساخت یک پایگاه داده ای عظیم در "پراینویل" در اورگان آمریکا متهم است. این پایگاه داده ها یک منبع آلاینده و منتشرکننده دی اکسید کربن است.

این تصمیم جدید فیس بوک خشم کاربران این شبکه اجتماعی را برانگیخته است. به طوری که در چند هفته اخیر این کاربران در بیانیه ای اعلام کرده اند: "می خواهیم که فیس بوک به طور 100 درصد از انرژیهای تجدیدپذیر استفاده کند."

گزارش "صلح سبز" نشان می دهد که شرکت یاهو برای سرور جدیدی که در شهر "بوفالو" واقع در ایالت نیویورک ساخته است از انرژی هیدروالکترویک استفاده می کند.

براساس گزارش کامپیوتر وورد، فناوریهای اینترنت در مبارزه با تغییرات آب و هوایی هیچ کمکی عرضه نمی کنند. به طوری که اطلاعات آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا نشان می دهد که مصرف انرژی ابرهای اینترنت در سرورها و تاسیسات مخابراتی در سال 2010 برابر با یک میلیون و 963 هزار کیلووات بر ساعت خواهد بود که این رقم در سال 2007 برابر با 622 هزار بود.

این ابرهای محاسباتی هزار 34 تن دی اکسید کربن تولید می کنند و بیشترین مصرف در کشورهای فرانسه، آلمان، کانادا و برزیل است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.