February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۱۵۹
۱۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۳:۱۸
0
به گفته این مقام مسئول لرزه خیزی تهران مربوط به گسل هایی است که در نزدیکی این شهر وجود دارد و هیچ ارتباطی به فیروزکوه ندارد.

معاون پژوهشی پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله در تشریح زمین لرزه 3.7ریشتری صبح سه شنبه شهرستان فیروزکوه که با 13 پس لرزه همراه بود گفت: این زمین لرزه، زلزله کوچکی تلقی می شود و اطلاعات علمی نشان می دهد که پس لرزه زلزله فیروزکوه در 30 دی ماه 88 است.

مهدی زارع در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه زمین لرزه های کمتر از 4 ریشتر از نظر علمی اتفاق های مهمی تلقی نمی شوند گفت: اطلاعات علمی مشخص می کند که بخش میانی گسل مشاء فعالیت نشان می دهد که این تکان به احتمال زیاد پس لرزه زلزله روز 30 دی ماه این منطقه است.

وی با بیان اینکه شاهدی در دسترس نیست که نشان از رخداد خاصی در این زمینه داشته باشد گفت: چنین زمین لرزه ای به خودی خود نمی تواند زمین لرزه های دیگری را به همراه داشته باشد.

معاون پژوهشی پژوهشگاه زلزله شناسی با تاکید بر اینکه مجموعه ای از پس لرزه ها در منطقه گسل فیروزکوه در حال فعالیت است ادامه داد: این اتفاق هیچ ربطی تهران ندارد و نشان دهنده افزایش و یا کاهش خطر بروز زلزله در تهران نیست.

به گفته این مقام مسئول لرزه خیزی تهران مربوط به گسل هایی است که در نزدیکی این شهر وجود دارد و هیچ ارتباطی به فیروزکوه ندارد.

زارع اضافه کرد: چنین زلزله‌هایی معمولاً خسارتی در پی ندارد.

پس از زلزله ساعت سه صبح سه شنبه دهم فروردین شهرستان فیروزکوه، 13 پس لرزه دیگر نیز تا ساعت چهار صبح امروز چهارشنبه به وقوع پیوست.

بنا بر اعلام فرمانداری شهرستان دماوند قویترین پس لرزه رخ داده 1.6 ریشتر بوده اما به نظر می رسد اهالی این شهرستان به پس لرزه هایی این چنینی خو گرفته و بدان عادت کرده اند.

وضعیت کنونی شهرستان عادی و مردم برای انجام فعالیتهای روزمره با مشکلی روبرو نیستند و ستاد بحران شهرستان متشکل از دستگاه هایی نظیر آتش نشانی، اورژانس و نیروی انتظامی در آماده باش کامل بسر می برند.

شهرستان فیروزکوه همچون سایر مناطق شمال شرق استان تهران بر روی گسل زلزله قرار دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: