کد خبر: ۱۸۱۵۷
۱۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۳
0
ثروتی ضمن توصیه نمایندگان به اعتماد بیشتر به دولت برای تصمیم گیری های بزرگ ، نظر مقام معظم رهبری در تمامی موارد را فوق قانون دانست.
به گزارش پول نیوز با تصویب درامد 20 هزار میلیاردی دولت از هدفمند کردن یارانه ها در سال اول  و نظر مخالف دولت در خصوص این مصوبه ، محمود احمدی نژاد رییس جمهور پیشنهاد اجرای رفراندوم در خصوص اجرایی شدن و یا نشدن این طرح را مطرح نمود زیرا دولت پیش از این اعلام نموده بود که در خصوص تصویب 20 هزار میلیارد ،دیگر طرح را اجرا نخواهد نمود .

با ارائه پیشنهاد به رفراندوم گذاشتن طرح توسط احمدی نژاد ، مقام معظم رهبری در خصوص این تصمیم گفتند : دولت موظف به اجرای قانون است.

بر اساس این گزارش حال با گذشت چند روز از آغاز سال نو دولت در تکاپوی طرحی جدید برای تحقق درامد 40 هزار میلیاردی خود است و این بار بوسیله متمم بودجه خواهان دستیابی به این درآمد شده است.

ثروتی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 89 در گفتگویی با خبرنگار پول نیوز در خصوص این عمل دولت گفت : در حال حاضر در خصوص این امر فقط زمزمه هایی در مجلس وجود دارد و ارائه متمم فقط نظر شخصی برخی از افراد موافق این جریان می باشد .

ثروتی در خصوص تحقق در آمد 20 هزار میلیاردی دولت نیز گفت : دولت بارها در خصوص درامد خود در سال اول گفته است که با تصویب درامد 20 هزار میلیاردی توان اجرای طرح را نخواهد داشت و نمی تواند بار این مسئولیت را با این رقم قبول کند.

وی تصریح کرد : نظر خود من تحقق درامد 40 هزار میلیاردی بود زیرا معتقد بودم باید به دولت اعتماد کنیم و این امری است که بارها رییس جمهور از نمایندگان درخواست نموده است.

ثروتی در این خصوص افزود : 95 نفر از نمایندگان به دولت اعتماد کردند و به 40 هزار میلیارد تومان رای دادند ولی 115 نفر از انان که استدلال های بسیار قوی نیز داشتند به درامد 20 هزار میلیاردی رای دادند .

ثروتی در خصوص سرانجام هدفمند سازی یارانه ها به خبرنگار ما گفت : هدفمند سازی یارانه ها در حال حاضر به صورت قانون در امده است و دولت ملزم به اجرای ان است ولی باید توجه داشت که هم نمایندگان موافق درامد 20 هزار میلیاردی هم مخالفان آن دغدغه اصلی شان مردم و معیشت آنان است و اگر صلاح مردم در اولویت تصمیم گیری ها است.

/نظر رهبری فوق  قانون است/

نماینده مردم بجنورد در خانه ملت در خصوص کاهش تعرفه واردات خودرو و نظر رهبری در این خصوص افزود : کاهش 20 درصدی تعرفه واردات خودرو که به تصویب مجلس نیز رسید طبق قانون باید از ابتدای امسال به صورت اجرایی در آید .

وی افزود : اگر نظر رهبری در این خصوص مثبت نباشد طرح اجرا نخواهد شد زیرا نظر ایشان فوق قانون خواهد بود و اگر ایشان دستور بدهند طرح اجرا نخواهد شد.

ثروتی خاطر نشان کرد : شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز همین وضعیت را دارد و اگر با مصوبه ای مخالف کند ، آن مصوبه به مجلس ابلاغ می شود تا بررسی های بیشتر بر روی آن انجام گیرد .

موسی الرضا ثروتی در آخر افزود : نمایندگان باید بیشتر به دولت اعتماد کنند زیرا در خصوص طرح های بزرگ این چنینی دولت جوابگوی مردم است و استدلال اصلی دولت هم برای درامد هدفمند سازی در سال اول ، نارضایتی مردم با تحقق در آمد 20 هزار میلیاردی می باشد که دولت مخالف آن است و احتمال ارائه متمم بودجه در روز های آغازین سال نو نیز با این استدلال قوت می گیرد .
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.