February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۸۰۹۲
۱۰ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۵۵
0
فریال سلحشور در ارزیابی خود از وضعیت هنرهای تجسمی در سال 88 به توقف افزایش بی‌رویه قیمت‌ها اشاره کرد‌.

فریال سلحشور در ارزیابی خود از وضعیت هنرهای تجسمی در سال 88 به توقف افزایش بی‌رویه قیمت‌ها اشاره کرد‌.

فریال سلحشور، مدیر نگارخانه دی و مجموعه‌دار آثار هنری در مورد وضعیت هنرهای تجسمی در سال 88 به خبرنگار مهر گفت:  سال گذشته هم مانند سال‌های قبل معایب و محاسنی داشت. یکی از موضوع‌هایی که  به خصوص برای نگارخانه‌ها وجود داشت، رکود در خرید و فروش آثار هنری در نگارخانه‌ها بود.

او در توضیح رکود موجود در نگارخانه‌ها ابراز داشت: بهرحال از یک طرف با بحران اقتصاد جهانی روبرو بودیم و از طرف دیگر، به دلیل حوادثی که روی داد، باعث شد مردم کمتر به خرید آثار فرهنگی توجه کنند. در چنین شرایطی مکان‌های فرهنگی مثل نگارخانه‌ها بازدید کننده کمتری  دارشتند چون معمولا مردم باید فراغ بال داشته باشند تا به دیدن نگارخانه‌ها بیایند.

سلحشور هرچند ترافیک تهران را یکی دیگر از موانع مردم برای بازدید از اماکن فرهنگی دانست: ترافیک تهران هم یکی از عوامل منصرف کردن مردم برای دیدن آثار هنری در نگارخانه‌ها است. بااین‌حال به نظرم همین تعداد بازدید کننده‌هایی نیز که آمدند، خوب بود . من انتظار کمتر از اینها را داشتم اما با وجود تمام این مسائل هنوز مردمی هستند که دوست دارند کارهای هنری را تماشا کنند.

مدیر نگارخانه دی همچنین درباره وضعیت اقتصاد هنر گفت:  بحران اقتصادی و شرایط جامعه  موجب شد قیمت‌های کاذبی که با سرعت سرسام آوری بالا می‌رفت و به اصطلاح اقتصادی رشد حبابگونه داشت، متوقف شود تا امیدوار باشیم قیمت‌ها متعادل شود. هنرمندان و مدیران نگارخانه‌ها متوجه شدند زمانه براین پایه نمی‌چرخد که همیشه قیمت‌ها با شدت افزایش پیدا کنند.

سلحشور ادامه داد:  کاهش  قیمت‌ها  باعث شد هنرمندان به خودشان بیایند و قیمت‌هایشان را با حراج‌های خارجی  مقایسه نکنند. حراج‌ها یک بار در سال اتفاق می‌افتند ولی هنرمندان در کشور خودشان، می‌توانند به صورت دائمی اثر بفروشند. حراج‌ها توانست هنرمندان را به این امر وادار کند که با تعقل بیشتری کارهایشان را تولید کنند. ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.