کد خبر: ۱۸۰۷۷
۱۰ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۲
0
بیمه مرکزی از دارندگان وسایل نقلیه در خواست کرد که بیمه نامه شخص ثالث خود را باتوجه به مبلغ ریالی دیه در سال جدید خریداری کنند.
بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران از دارندگان وسايل نقليه موتوري خواست كه با توجه به اعلام نرخ جديد ديه در سال جديد از سوي وزارت دادگستري، بيمه نامه شخص ثالث خود را با توجه به مبلغ ريالي ديه جديد خريداري نمايند.

به گزارش پول نیوز به نقل از روابط عمومي بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران بر اساس بخشنامه وزارت دادگستري كه به تأييد قوه قضاييه رسيده است، از ابتداي امسال حداقل ديه كامل در ماه‌هاي عادي از400 ميليون ريال به450 ميليون ريال و در ماه‌هاي حرام از‪ 533 ميليون و 500 هزار ريال به ‪600 ميليون ريال افزايش يافته است. بر اين اساس شركت‌هاي بيمه نيز موظف هستند در سال جديد بيمه نامه‌هاي شخص ثالث را با تعهدات بدني حداقل 600 ميليون ريال و با تعهد مالي حداقل 15 ميليون ريال صادر نمايند.

يادآور مي‌شود براساس مقررات موجود، براي داشتن پوشش كافي جهت جبران خسارت‌هاي وارده به اشخاص ثالث در حوادث رانندگي، دارندگان وسايل نقليه موتوري بايد بيمه‌نامه‌اي داشته باشند كه پوشش خسارت‌هاي بدني آن پاسخگوي مبلغ ريالي ديات متعلقه باشد؛ بر اين اساس بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران به آن دسته از بيمه گذاراني كه قبلاً بيمه نامه شخص ثالث خريداري كرده‌اند نيز توصيه مي‌نمايد كه با مراجعه به شركت بيمه مربوط، پوشش‌هاي بيمه نامه شخص ثالث وسيله نقليه خود را افزايش دهند.

گفتني است وزارت دادگستری در روزهاي پاياني سال گذشته، طي بخشنامه‌اي به رؤسای دادگستری‌های سراسر کشور، نحوه محاسبه دیه در سال 89 را ابلاغ کرد. در این بخشنامه آمده است: « در اجرای ماده 297 قانون مجازات اسلامی و با عنایت به فتوای مقام معظم رهبری و اخذ نظر اشخاص خبره و مراکز ذیربط، قیمت سوقیه اعیان 3گانه موضوع احکام دیه مندرج در بندهای 1، 2 و 3 ماده مذکور به شرح زیر برای سال 1389 که به تصویب ریاست قوه قضائیه رسیده، اعلام می‌شود. مقتضی است کلیه مراجع قضایی ارقام زیر را مبنای محاسبه دیه قرار دهند» :
1- ارزش‌ ریالی دیه کامل بر مبنای قیمت عین بند 1 ماده 279 قانون مجازات اسلامی چهارصد و پنجاه میلیون ریال (450000000)
2- ارزش ریالی دیه کامل بر مبنای قیمت عین بند 2 ماده 279 قانون مجازات اسلامی پانصد و پنجاه میلیون ریال (550000000)
3- ارزش ریالی دیه کامل بر مبنای قیمت عین بند 3 ماده 279 قانون مجازات اسلامی نهصد میلیون ریال (900000000)
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: