کد خبر: ۱۸۰۶۸
۱۰ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۰
0
رئيس ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي كشور با اعلام اين‌كه استان مازندران تاكنون بيشترين حجم تردد مسافر نوروزي را داشته است، گفت: بر اساس آخرين اطلاعات، آمار مسافران ورودي به 30 استان از 27 اسفند تا 7 فروردين معادل 76 ميليون و 268 هزار و 395 نفر سفر است.

سيد رضا موسوي در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: طبق آمار دريافتي از 30 استان تا 7 فروردين‌ 25 ميليون و 662 هزار و 792 نفر شب اقامت انجام شده است كه اين آمار بدون ثبت اقامت در منزل اقوام و ويلاهاي شخصي است.

معاون گردشگري كشور استان‌هايي را كه تا اين لحظه بيشترين حجم تردد مسافر نوروزي را داشته‌اند به ترتيب مازندران، اصفهان، قم، فارس، مركزي و بوشهر اعلام كرد.
موسوي درباره ميزان بازديدهاي نظارتي در سطح كشور نيز گفت: تاكنون مجموع بازديدهاي نظارتي از مراكز اقامتي، رستوران‌ها، مراكز پذيرايي بين‌راهي، دفاتر خدمات مسافرتي و مراكز اقامتي موقت بيش از 32 هزار و 553 مورد بوده است.

وي مجموع تشويق واحدهاي فعال را 629 مورد عنوان كرد و گفت: در اين مدت يك‌هزار و 654 مورد تذكر شفاهي به مراكز سهل‌انگار در ارائه خدمات به مسافران و گردشگران داده شده است.
رئيس ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي كشور مجموع اخطارهاي كتبي صادر شده به تأسيسات و مؤسسات گردشگري داراي نقص و يا تخلف را نيز 490 فقره اعلام كرد.

موسوي با بيان اينكه بازديدهاي نظارتي صدور حكم تعطيل، تعليق و يا لغو پروانه بهره‌برداري براي 31 باب واحد متخلف و خاطي را به دنبال داشته است، افزود: از اين تعداد 23 مورد مربوط به مراكز پذيرايي، 7 مورد مربوط به مراكز اقامتي و يك مورد مربوط به دفتر خدمات مسافرتي بوده است.
وي شكايات واصله از مراكز اقامتي، پذيرايي و دفاتر خدمات مسافرتي را نيز در اين مدت 450 مورد اعلام كرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: