کد خبر: ۱۸۰۳۰
۰۹ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۶
0
نتایج یک تحقیق نشان می دهد یک پنجم زن و شوهرها پیام های کوتاه و نامه های الکترونیکی همسرشان را چک می کنند.


نتایج یک تحقیق نشان میدهد یک پنجم زن و شوهرها پیام های کوتاه و نامه های الکترونیکی همسرشان را چک می کنند.

در این تحقیق هم چنین مشخص شد در یک پنجم موارد حداقل یکی از همسران تاریخچه مرورگر همسر خود را چک کرده است تا به سایت هایی که او بازدید کرده است پی ببرد.

در این مطالعه نزدیک به هزار زوج انگلیسی شرکت داشتند و محققان از دانشگاه آکسفورد ، دانشگاه ناتینگهام ترنت و دانشگاه اقتصادی لندن بودند.
الن هلسپر که این مطالعات را هدایت و رهبری کرده است در این باره گفت : بررسی های ما نشان می دهد که تجسس و کنجکاوی در زمینه استفاده از تکنولوژی های جدید بسیار بالاتر از آن چیزی است که ما قبلا تصور می کردیم.یکی از یافته های تعجب آور ما این بود که زنان بیشتر از مردان در این زمینه ها تجسس و کنجکاوی می کنند.

این در حالی است که تحقیقات قبلی نشان می دهد زنان کمتر از مردان در استفاده از تکنولوژی های جدید مهارت دارند.به نظر می رسد زمانی که زنان روابط خود با همسرشان را در معرض خطر می بینند تلاش بیشتری برای رد شدن از این محدودیت ها به خرج می دهند و سعی می کنند هر طور شده خود را با تکنولوژی های جدید آشنا کنند.

نتایج این تحقیقات در نشریه "کامیپوترها در رفتار انسان" به چاپ رسیده است و بر اساس تحلیل پاسخ هایی به دست آمده است که توسط کاربران کامپیوتر داده شده است.
زمانی که از همسران در مورد این که آیا نامه های الکترونیکی یکدیگر را می خوانند سوال پرسیده شد 8 درصد از مردان و 14 درصد از زنان جواب مثبت دادند.در ده درصد موارد نیز هم زن و هم شوهر ، هر دو اقدام به انجام این کار می کردند.

زمانی که همین سوال در مورد پیام های کوتاه تلفن همراه پرسیده شد ،7 درصد از مردان و 13 درصد از زنان پاسخ مثبت دادند.این بار باز هم در ده درصد موارد زن و شوهر هم زمان اقدام به انجام این کار می کردند.

به این ترتیب از این تحقیقات این نتیجه به دست می آید که یک پنجم زن و شوهرها نامه های الکترونیکی و پیام های کوتاه همسر خود را می خوانند.
10 درصد زنان و 6 درصد مردان تاریخچه مرورگر همسر خود را چک کرده اند تا به سایت هایی که او بازدید کرده است پی ببرند.

یک درصد از زنان و مردان نیز از نرم افزارهای مانیتورینگ استفاده کرده اند و یا خود را به جای شخص دیگری جا زده اند و با همسر خود ارتباط اینترنتی برقرار کرده اند.
هلسپر در این باره گفت : واضح است که کاربران اینترنت زمانی که فکر می کنند همسرشان ممکن است دست به انجام کاری بزند که چندان برای آنها خوشایند نیست ممکن است دست به تجسس بزنند.دلیل این موضوع هرچه باشد ، تحقیقات ما نشان می دهد کنجکاوی در این گونه موارد بسیار بیشتر از آن چیزی است که ما قبلا تصور می کردیم.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: