کد خبر: ۱۸۰۱۱
۰۹ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۳۳
0
در آذرماه 88 یک دانشجوی فیزیک هسته ای دانشگاه ارومیه به علت نشت گاز در خوابگاه دچار آتش سوزی شد و برای نجات خود را از طبقه چهارم به بیرون پرتاب کرد.
مهر: دانشجویان در سال 88 همانند سالهای گذشته با حوادثی مواجه شدند که بار دیگر نشان داد که باید ایمنی در محیط دانشگاه با جدیت بیشتری مورد توجه مسئولان دانشگاهها و دولتی قرار گیرد.

27 مهر سانحه رانندگی در محور شیراز - اصفهان منجر به کشته شدن سه دانشجو شد. در این سانحه یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از اصفهان به شیراز در حرکت بوده با یک دستگاه اتوبوس متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات فارس در کیلومتر 18 جاده مرودشت - سد درودزن برخورد می کند.

تصادف اتوبوس دانشگاه آزاد

تصادف اتوبوس دانشگاه آزاد از حوادث دیگر سال 1388 برای دانشجویان بود. در این حادثه سه دانشجوی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات فارس کشته شدند. کمیته بررسی علل وقوع سانحه تصادف محور شیراز به ریاست دکتر حسن احدی رئیس منطقه یک دانشگاه آزاد اسلامی برای بررسی موضوع، پیگیری و برخورد قاطعانه با مقصران حادثه تشکیل شد و روند معالجه، ابراز همدردی با خانواده آسیب دیدگان در این کمیته تعریف شد.

دانشجوی هسته‌ای در آتش سوخت

در آذرماه 88 یک دانشجوی فیزیک هسته ای دانشگاه ارومیه به علت نشت گاز در خوابگاه دچار آتش سوزی شد و برای نجات خود را از طبقه چهارم به بیرون پرتاب کرد. این دانشجو در یکی از 64 خوابگاه خودگردان طرف قرارداد با دانشگاه ارومیه زندگی می کرد.

این خوابگاه طبق قرارداد قرار بود از سیستم گرمایشی پکیج و رادیاتور استفاده کند اما این کار صورت نگرفته بود. دانشجوی متوفی قصد روشن کردن بخاری را داشته که دچار انفجار و حریق شده و خود را از طبقه چهارم به پایین پرت می کند که متاسفانه پس از برخورد با سیم برق به کف خیابان می افتد.

در این میان دانشگاه ارومیه مسئولیت حادثه آتش سوزی خوابگاه را نپذیرفت و در بیانیه ای اقدام خودسرانه مدیر خوابگاه را معلول حادثه آتش سوزی و فوت یکی از دانشجویان رشته فیزیک هسته ای این دانشگاه دانسته و از پیگیری قانونی و کارشناسی مربوط به کم و کیف ماوقع در جهت احقاق حق دانشجو و دانشگاه از مسببین حادثه با مراجعه به مراجع ذیصلاح قضایی خبر داد.

تصادف با کامیون در داخل دانشگاه

در بهمن ماه 88 میترا رضایی دانشجوی دانشگاه علم و صنعت در اثر تصادف با کامیون در محیط داخلی دانشگاه جان خود را از دست داد.

اطلاعات شاهدان عینی حادثه حاکی از این بود که راننده کامیونت در محوطه کارگاه ساختمانی درحال تنظیم موقعیت خودرو با دانشجوی متوفی ازسمت عقب کامیونت برخورد کرده و تلاش شاهدان برای توجه دادن به راننده و متوفی با توجه به استفاده از "هندزفری" موثر واقع نشد. به محض اطلاع شاهدان به بهداری دانشگاه بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به همراه تیم پزشکی در محل حادثه حاضر شده و نسبت به انتقال مصدوم به اورژانش بیمارستان الغدیر اقدام کردند.

همزمان توسط حراست دانشگاه راننده کامیونت طرف قرارداد پیمانکار ساختمانی دانشگاه تحویل نیروی انتظامی شد اما متاسفانه تلاش تیم پزشکی موثر واقع نشد و مصدوم فوت کرد. با حضور مسئولان دانشگاه و پدر متوفی در بیمارستان، اقدامات لازم برای انتقال پیکر آن مرحومه به زادگاهش به عمل آمد. میترا رضایی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: