February 2020 27 / پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۷۹۷۶
۰۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۶:۰۴
0
رییس جمهوری افزود: ایران و ترکیه امروز وظیفه دارند ارزشهای اخلاقی و فرهنگ متعالی خود را به دنیا معرفی کنند تا دنیای آینده بر پایه این ارزشها استوار باشد .

رییس جمهورگفت: قدرت های جهانی فقط به فکر تامین منافع خود هستند و به جای کمک به سایر ملت ها،در برابر پیشرفت آنان مانع تراشی می کنند.               

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ریاست جمهوری،" محمود احمدی نژاد" در دیدار معاون نخست وزیر ترکیه با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه شرایط جهان به سرعت در حال تغییر است،گفت: در شرایط جدید مسوولیت ها و ماموریت های مهمی بر عهده دو کشور (ایران و ترکیه) قرار دارد .

احمدی نژاد روابط تهران - آنکارا را اعتقادی، عاطفی و برادرانه دانست و اظهار داشت: پیشرفت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به نفع دو ملت و صلح و امنیت منطقه و جهان است .

رییس جمهوری با اظهار خرسندی از قرار گرفتن ترکیه در مسیر پیشرفت و ترقی، گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت وعزت ترکیه را پیشرفت و عزت خود می داند.

وی افزود: ایران و ترکیه دو کشور بزرگ با دو ملت متمدن و با فرهنگ هستند و هیچ تضاد منافعی بین دو کشور وجود ندارد بنابراین روابط و مناسبات دو جانبه و منطقه ای باید در حد امکان افزایش پیدا کند.

احمدی نژاد در ادامه با بیان اینکه فرهنگ مادی به پایان راه خود رسیده است، بر ضرورت افزایش سطح فعالیت های فرهنگی تاکید کرد و گفت: امروز ارزشهای والای اخلاقی ملت ها از جمله اخلاق، صداقت ، وفاداری و عزت به خاطر حاکمیت فرهنگ مادی در معرض نابودی قرار گرفته است و جهان به شدت به این ویژگی های اخلاقی و معنوی نیاز دارد که ایران و ترکیه کانون جوشش این ویژگی ها هستند .

رییس جمهوری افزود: ایران و ترکیه امروز وظیفه دارند ارزشهای اخلاقی و فرهنگ متعالی خود را به دنیا معرفی کنند تا دنیای آینده بر پایه این ارزشها استوار باشد .

احمدی نژاد همچنین نشان و تندیس نوروز را به معاون نخست وزیر ترکیه اهدا کرد.

"جمیل چیچک" معاون نخست وزیر ترکیه نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه ترکیه به مناسبات خود با ایران اهمیت فوق العاده ای قائل است، اظهار داشت: رابطه با ایران سیاست ریشه ای و اصلی جمهوری ترکیه است و حتی دولت های قبل از دولت کنونی نیز به آن پایبند بودند.

وی تصریح کرد: گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور،صلح،ثبات و امنیت را در منطقه حاکم می کند.

جمیل چیچک، افزود :هدف دولت ترکیه توسعه و ارتقاء رابطه با جمهوری اسلامی ایران است و تلاش می کند مناسبات دو کشور را به عنوان الگویی در منطقه به عالی ترین سطح برساند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: