کد خبر: ۱۷۹۶۲
۰۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۰
0
مخترع اين طرح هدف اصلي اختراع را جلوگيري از اتلاف انرژي به عنوان اهداف راهبردي شركت توزيع نيروي برق تهران دانست.

پول نیوز-كارشناسان معاونت اجرايي جنوب شرق شركت توزيع نيروي برق تهران بزرگ در جهت كاهش تلفات برق و با تاكيد بر ايجاد نظم و يكپارچگي در مبلمان شهري موفق به طراحي جعبه اتصال كابل تغذيه پايه هاي روشنايي شدند.

به گزارش پول نیوز به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق تهران بزرگ، مخترع اين طرح با اشاره به اين تاكنون به منظور اتصال كابل تغذيه پايه هاي روشنايي روش خاص واستانداردي در ايران تعريف نشده است گفت: اين اتصال اغلب توسط ترمينال يا به هم تاباندن سيمها و عايق كردن آنها به وسيله نوار چسب برق انجام مي شود واز لحاظ ايمني در مقابل برق گرفتگي و آلودگي هاي ناشي از گردوغبار ورطوبت هيچ گونه حفاظت وقابليت اطميناني وجود ندارد از اين رو اين اتصالات سست و غيرايمن بيش از هر چيز سبب اتلاف انرژي برق مي شوند.

وي هدف اصلي از اين اختراع را جلوگيري از اتلاف انرژي به عنوان اهداف راهبردي شركت توزيع نيروي برق تهران بزرگ اعلام كرد.

وي در خصوص كاربردهاي مهم اين اختراع دربخش توزيع صنعت برق اظهار داشت: جعبه اتصال كابل تغذيه پايه هاي روشنايي، درون پايه هاي روشنايي و يا درفضاي آزاد جهت اتصال كابلهاي زميني تغذيه پايه هاي روشنايي به چراغ ها مورد استفاده قرار مي گيرند و به منظور جلوگيري اتلاف انرژي ناشي از خروج خازن از مدار ورفع اين مشكل دراين جعبه محلي جهت ارتباط با خازن در نظر گرفته شده است كه بدون نياز به مراجعه به محل نصب خازن، خرابي آن از پايين پايه درمحل نصب جعبه قابل بررسي است.

به گفته وي اين موضوع يكي از مزاياي اين تجهيز به شمار مي رود كه البته قرار است در آينده اي نزديك، مداري به جعبه مذكور جهت مشاهده خودكار معيوب بودن خازن افزوده شود.

مهندس مريم جليلي يكي ديگر از مخترعان اين طرح است كه با اشاره به اين كه در زمينه طراحي روشنايي مرجع مناسبي جهت آموزش و تعيين استانداردهاي تجهيزات روشنايي وجود ندارد خاطرنشان كرد: ازمشكلات بارزي كه در پايه هاي روشنايي وجود دارد كابلهايي است كه از دريچه پايه هاي روشنايي بيرون زده وبه وسيله نوارچسب به يكديگر پيچانده شده اند كه اين امرسبب مي شود با وجود رعايت استانداردهاي محاسبات روشنايي و رعايت چيدمان شهري از سوي طراحان علاوه بر مسائل ايمني واتلاف انرژي به لحاظ زيبايي، محيط طرح را نيز تحت تاثير قرار دهد.

به گفته وي عوامل مذكورعلاوه بر ايجاد كردن انگيزه فكري لازم در اين خصوص خوشبختانه زمينه هاي موفقيت و همكاري گروهي و تخصصي هر يك از افراد گروه را نيز به دنبال داشته است.

گفتني است جعبه اتصال كابل تغذيه پايه هاي روشنايي جعبه اي است كه درون پايه هاي روشنايي و يا درفضاي آزادجهت اتصال كابلهاي زميني تغذيه پايه هاي روشنائي به چراغ ها استفاده مي شود كه بدون نياز به مراجعه به محل نصب خازن، خرابي آن از پايين پايه درمحل نصب جعبه قابل بررسي است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: