کد خبر: ۱۷۹۴۷
۰۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۵
0
محمد مایلی کهن که به استاد خطابه و بیانیه نویسی تبدیل شده است در طول دوازده ماه گذشته بیانیه‌های مختلفی را علیه برخی اهالی ورزش صادر کرد و در آنها به انتقاد از آنها پرداخت.

سال 88 سالی سراسر هیجان، حاشیه و اضطراب برای ورزش کشور به خصوص فوتبال بود که نقل قول‌ها و حرف‌و حدیث‌های بسیاری در ورزش به وجود آمد.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی «فردا» حواشی فوتبال کشورمان در سال گذشته به قدری زیاد بود که هر کس هر کاری که می‌خواست انجام می‌داد و هر چه می‌خواست می‌گفت. بدون اینکه از سوی مسئول بالا دستی خود واهمه‌ای داشته باشد. سالی که خزانش از بهارش پیدا بود و از همان روزهای آغازین با ناکامی و حاشیه آغاز شد.

در ابتدای راه تیم ملی فوتبال کشورمان با مربیگری علی دایی از رقیب دیرینه خود یعنی عربستان شکست خورد تا علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در اقدامی غیر منتظره اخراج علی دایی از تیم ملی را اعلام کند.

بعد از این اقدام بار دیگر به طور ناگهانی نام محمد مایلی کهن به عنوان سکاندار تیم ملی مطرح شد.
مربی تیم فوتبال سایپا که به استاد خطابه و بیانیه نویسی تبدیل شده است در طول دوازده ماه گذشته بیانیه‌های مختلفی را علیه برخی اهالی ورزش صادر کرد و در آنها به انتقاد از آنها پرداخت.

همه چیز از آنجا شروع شد که در شگفتی، حكم سرمربیگری محمد مایلی كهن در تیم فوتبال باشگاه سایپا صادر شد و همگان به این باور رسیدند كه باید در انتظار ماجرای دعواهای مزمن او و علی دایی سر درازی پیدا خواهد كرد. این تفکرات به واقعیت پیوست و در زمان مربیگری علی دایی در تیم ملی بارها و بارها شاهد درگیری‌های مابین این دو نفر بودیم.

مسائل به گونه‌ای پیش رفت که گویا مایلی کهن قرار است هر جا که دایی کار می‌کند نفر بعدی آن پست باشد. محمد مایلی کهن در شرایطی به جای علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان انتخاب شد که 12 سال از آخرین حضورش به عنوان سرمربی این تیم می‌گذشت.

این انتصاب پس از برکناری علی دایی سرمربی پیشین از این سمت، در پی شکست تیم ملی فوتبال ایران در مقابل عربستان سعودی صورت گرفت. پس از برکناری علی دایی، همراه با محمد مایلی کهن، نام‌هایی چون امیر قلعه‌نویی، افشین قطبی، محمود یاوری و افشین پیروانی نیز برای هدایت تیم ملی ایران مطرح بود.

رسیدن به مقام مربیگری تیم ملی سرآغاز صدور بیانیه‌های مختلف از سوی مایلی کهن بود. اما وی هیچگاه نتوانست به عنوان سرمربی تیم ملی روی نیمکت این تیم قرار گیرد و بعد از مدت کوتاهی به دلیل مطالبی که در بیانیه‌ها بیان کرده بود، از کار برکنار شد.

مایلی کهن، سرمربی سایپا و تیم ملی در واکنش به اظهارات امیر قلعه‌نویی و باشگاه استقلال بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن به "گنده باقالی‌"ها و "آدم کوتوله"ها اشاره کرده بود.

خطابه‌های تند مایلی کهن دامن افشین قطبی را نیز گرفت و در یک بیانیه به افشین قطبی عنوان کرد: "آقای قطبی! شما راست می‌گوید كه اگر دیوانه نبودید به ایران عزیزمان نمی‌آمدید اما، به نظر من شما خود را به كوچه‌ علی چپ زده‌اید. در واقع اگر شما دیوانه‌ عاقل مات كن نبودید به ایران پر در و گوهر نمی‌آمدید. آقای قطبی در واقع شما با ادبیات جدید اكثریت قریب به اتفاق به اصطلاح عاقل‌های فوتبال كشورمان بدون اینكه صدایی از كسی بلند شود را نمی‌توانستید مات كنید."

بعد از برکناری از مربیگری تیم ملی این مسائل پایان نپذیرفت و بیانیه‌ها همچنان ادامه یافت. سرمربی سایپا این بار در واکنش به حسین رضازاده قهرمان سابق المپیک و عضو هیئت مدیره سایپا نامه‌ای نیشدار نوشت. این نامه با مقایسه رضازاده و تختی آغاز می‌شد که کنایه‌ای معنی‌دار به رفیق سنگین وزن علی دایی بود.

وقتی محمد مایلی کهن پشت تریبون قرار می‌گیرد، همیشه باید منتظر یک ادعای عجیب و غریب توسط او باشیم. مایلی کهن ماه گذشته بازیکنان تیم خودش را مشکوک به دوپینگ دانسته بود و از کمیته مبارزه با دوپینگ تقاضا کرده نظارت بیشتری بر لیگ برتر داشته باشد.

بعد از بازیکنان خودی نوبت به فردوسی‌پور و برنامه نود رسید. مایلی کهن فردوسی‌پور را خواهر زاده ضرغامی دانست و عنوان کرد بعضی از برنامه‌های ورزشی تخریب كننده و كاملاً جهت‌دار است و برخی میكروفون‌ها واگذار شده و بده بستان می‌شود.

البته مایلی کهن تنها فرد جنجالی و خبر ساز سال گذشته نبود. امیر قلعه نوعی که همواره سعی دارد از حواشی فرار کند بعد از قهرمان کردن استقلال در لیگ برتر از کار برکنار شد. درگیری‌های قلعه نوعی و مایلی کهن بعد از دیدار جنجالی استقلال و سایپا در فصل گذشته رقابت‌های لیگ آغاز شد که در پایان این رفتار‌ها به مذاق مدیر عامل استقلال خوش نیامد و کاری کرد که قلعه نوعی از استقلال خداحافظی کند.

مربی این روزهای سپاهان با این تیم توانست جایگاه اول رده بندی مسابقات لیگ را حفظ کند تا نشان دهد یکی از مربیانی است که با فوتبال ایران آشناست. وی بارها در مقام مربیگری تیم سپاهان با واعظ آشتیانی درگیر شد و بعد از مدتی این درگیری‌ها از سوی یکی از طرفین خنثی شد.

علی دایی نیز بعد از اینکه از تیم ملی اخراج شد ماه‌ها لب به سخن نگشود و گوشه نشینی کرد تا به یکباره به عنوان سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس مطرح شود. دایی با پرسپولیس توانست دربی شصت و هشتم را فتح کند و جایگاه خود را در میان سکوهای تماشاگران پرسپولیس باز پس گیرد.

در این اواخر نیز صحبت‌های مبنی بر اختلاف نظرهای کاشانی و دایی برای انتخاب بازیکنان سال آینده پرسپولیس مطرح شد. کاشانی که به هواداران قول بازگشت علی کریمی را داده بود به یکباره با مخالفت دایی مواجه شد. علی کریمی نیز در اقدامی عنوان کرد که تا زمانی که دایی سرمربی پرسپولیس است به این تیم نمی رود.

جادوگر فوتبال ایران نیز سالی پرفراز و نشیب را گذراند و در برهه‌ای از زمان به عنوان یک سوپر استار عمل می‌کرد و زمانی دیگر در سطح یک بازیکن معمولی. اما ماجرای حاشیه های کریمی از زمانی آغاز شد که وی با عباس انصاری فرد مدیر عامل وقت باشگاه پرسپولیس درگیری پیدا کرد و به تیم استیل آذین پیوست. بعد از پیوستن این بازیکن به استیل آذین هدایتی گفت که این بازیکن امانت پرسپولیسیها نزد ماست و وقتی در میانه‌های فصل پرسپولیسی‌ها خواستار باز پس گیری این امانت شدند شاهد مخالفت هدایتی شدند.

کریمی سال گذشته از فوتبال ملی نیز خداحافظی کرده بود که با آمدن افشین قطبی بار دیگر به تیم ملی بازگشت. وی بعد از عدم صعود تیم ملی به جام جهانی فوتبال بار دیگر اعلام کرد که جای خود را به جوان‌ها می‌دهد. اما قطبی بار دیگر او را دعوت کرد تا شاید بتواند ناکامی‌ نرفتن به جام جهانی را از یادها ببرد.

قطبی بعد از اینکه به گونه‌ای ناباورانه به عنوان نفر اول کادر فنی تیم ملی انتخاب شد اعلام کرد که دو کره را مثل کف دستم می‌شناسم و کاری می‌کنم که تیم ملی به جام جهانی صعود کند. اما تیم ملی به جام جهانی نرفت و حمایت‌ها از قطبی ادامه پیدا کرد. بعد از مدتی دستیاران قطبی دلال از آب درآمدند اما بازهم این کفاشیان بود که به حمایت‌ها قاطع از وی پرداخت.

بنابراین گزارش این پنج نفر در سال گذشته در راس اخبار و حواشی فوتبال کشور قرار گرفتند و تا روزهای پایانی سال نیز این حرکت را ادامه دادند. اینکه سال 89 نیز سالی پر حاشیه برای فوتبال کشورمان هست یا خیر به عملکرد این افراد بستگی دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: