کد خبر: ۱۷۹۲۹
۰۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۹
0
براي مثال يکي از بازيکنان به نام تد ويليامز که لبخندهاي واضح به صورت خود داشت در سن 83 سالگي فوت کرد.اما بيل کني که در تصاويرش لبخندي ديده نمي شد تا 62 سالگي بيشتر عمر نکرد.
                
تحقيقات جديد نشان مي دهد با نگاه کردن به چهره انسان ها مي توان طول عمر آن ها را پيش بيني کرد.محققان دانشگاه وين استيت در ديترويت تصوير 230 بازيکن بيسبال را که قبل از سال 1950 بازي کردن را آغاز کرده بودند بررسي کردند.آنچه که در اين تصاوير بيش از همه براي محققان مهم بود لبخندي بود که هر بازيکن در هنگام عکس برداري روي صورت خود داشت.

ارنست آبل استاد روانشناسي دانشگاه وين استيت در اين باره گفت :افرادي که عميق ترين لبخندها را در تصاوير داشتند بيش از همه عمر مي کردند.هر چه قدر لبخند يک شخص عميق تر و واضح تر باشد نشان مي دهد ميزان شادي و رضايت او از زندگي بيشتر است و روحيه و رفتار مثبت تري دارد.

محققان براي بررسي اين موضوع شروع به جمع آوري اطلاعات در مورد وضعيت تحصيلي ، وضعيت تاهل ، سال تولد ، ميزان وزن و ديگر فاکتورها در مورد بازيکنان کردند.

سپس از گروهي از داوطلبان خواستند تا بر اساس نوع لبخندي که تصوير هر بازيکن دارد ، به آن ها عددي بين 1 تا 3 اختصاص دهند.عدد يک به شخصي تعلق ميگرفت که در هنگام عکس برداري هيچ لبخندي به روي صورت نداشت ، عدد 2 به شخصي که لبخند مختصر و معمولي داشت و عدد 3 به فردي تعلق مي گرفت که به صورت واضح و کامل لبخند مي زد به طوري که توجه بيننده را کاملا به خودش جلب مي کند.

دانشمندان به دنبال فهميدن اين موضوع بودند که آيا بين نوع لبخند هر نفر و طول عمر او رابطه اي بوجود دارد يا خير.محققان با بررسي اين موضوع متوجه شدند که ارتباط معني داري بين اين دو فاکتور وجود دارد.متوسط عمر افرادي که در تصاوير لبخند نمي زدند 72.9 سال ، افرادي که لبخند جزئي داشتند 75 سال و افرادي که لبخند کامل داشتند 79.9 سال بود.

لبخندهاي عميق و بزرگ که از آن به عنوان لبخند Duchenne ياد مي شود توسط يک عصب شناس فرانسوي کشف شد.در اين نوع لبخند زدن گونه ها و گوشه هاي دهان به طور واضح بالا ميروند و در اطراف چشم چين وچروکهايي ظاهر مي شود.

بعد از آنکه آبل و همکارانش فاکتورهاي ديگر مانند وضعيت تاهل ، سال تولد ، وزن و مانند آن را نيز در تحقيقات خود لحاظ کردند باز هم متوجه شدند که رابطه بين نوع لبخند و طول عمر انسان ها به قوت خود باقي است.

براي مثال يکي از بازيکنان به نام تد ويليامز که لبخندهاي واضح به صورت خود داشت در سن 83 سالگي فوت کرد.اما بيل کني که در تصاويرش لبخندي ديده نمي شد تا 62 سالگي بيشتر عمر نکرد.

سونجا ليوبوميرسکي استاد روانشناسي دانشگاه کاليفرنيا نتيجه اين تحقيقات را منطقي و قابل پيش بيني مي داند.او معتقد است لبخند مي تواند نمايانگر شادي و اعتماد به نفس انسان ها باشد.

کارشناسان قبلا هم با انجام تحقيقات گسترده متوجه شده بودند که افراد شادتر ، عمر طولاني تري دارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: