کد خبر: ۱۷۹۰۴
۰۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۸:۳۳
0
چهار هزار شهر در یکصد و بیست و پنج کشور جهان در رویدادی به نام "ساعت زمین" در نقاط شاخص عمده خود چراغ‌ها را خاموش خواهند کرد و میلیون‌ها نفر را در تاریکی فرو خواهند برد تا آگاهی عمومی را نسبت به گرمایش‌جهانی افزایش دهند.
با خاموش شدن چراغهای خانه اپرای سیدنی و هاربور بریج به همراه میلیون ها خانه در استرالیا در ساعت بیست و سی دقیقه به وقت محلی (نه و سی دقیقه گرینویچ)؛ ساعت زمین به طور غیر رسمی آغاز شد.

چهار هزار شهر در یکصد و بیست و پنج کشور جهان در رویدادی به نام "ساعت زمین" در نقاط شاخص عمده خود چراغ‌ها را خاموش خواهند کرد و میلیون‌ها نفر را در تاریکی فرو خواهند برد تا آگاهی عمومی را نسبت به گرمایش‌جهانی افزایش دهند.
واحد مرکزی خبر: همزمان با تلاش فعالان حفظ محیط زیست برای مقابله با تغییرات آب و هوایی و گرم شدن زمین موسوم به "ساعت زمین"؛ ساختمان معروف خانه اُپرای سیدنی و پل مشهور لنگرگاه این شهر امروز شنبه در خاموشی فرو رفتند. حدود یک میلیارد نفر در شهرهای بزرگ جهان دعوت شده‌اند که ساعت بیست و سی دقیقه امروز شنبه هفتم فروردین به وقت محلی همزمان با "ساعت زمین" لامپهای خود را خاموش کنند.

با خاموش شدن چراغهای خانه اپرای سیدنی و هاربور بریج به همراه میلیون ها خانه در استرالیا در ساعت بیست و سی دقیقه به وقت محلی (نه و سی دقیقه گرینویچ)؛ ساعت زمین به طور غیر رسمی آغاز شد. چهار هزار شهر در یکصد و بیست و پنج کشور جهان در رویدادی به نام "ساعت زمین" در نقاط شاخص عمده خود چراغ‌ها را خاموش خواهند کرد و میلیون‌ها نفر را در تاریکی فرو خواهند برد تا آگاهی عمومی را نسبت به گرمایش‌جهانی افزایش دهند.

در همین راستا برق هزار و دویست بنای معروف جهان از شهر ممنوعه در چین گرفته تا اهرام مصر و شهر لاس وگاس آمریکا قطع خواهد شد. اندی رایلی بنیانگذار "ساعت زمین" اعلام کرد قطعا در بیست و نه شهر اگر همه چیز مطابق برنامه پیش رود، مردم شاهد خاموشی کامل خواهند بود.

شهرهایی که به طور رسمی این توافقنامه را امضا کرده‌اند، از جمله شامل شیکاگو، سانفرانسیسکو، دابلین، مانیل، بانکوک، کپنهاگ، تورونتو می‌شوند که همه چراغ‌ها را در نقاط شاخص اصلی شهر خاموش خواهند کرد و صاحبان کسب و کار و خانه‌ها را هم تشویق خواهند کرد به اقدام مشابهی دست بزنند.

رایلی گفت احتمال دارد که شهرهای اروپایی عمده دیگر مانند رم و لندن و پایتخت کره جنوبی، سئول نیز گرچه به طور رسمی به این برنامه نپیوسته‌اند، چراغ‌ها را در برخی از نقاط دیدنی و شاخص شهرها خاموش کنند. این ابتکار عمل سال گذشته در سیدنی استرالیا آغاز شد و امسال به کشورهای دیگر هم گسترش یافت و به رویدادی جهانی بدل شد.

سازمان‌دهندگان این ابتکار عمل امیدوارند که این اقدام مردم را تشویق کند که آگاهی بیشتری در مورد مصرف انرژی کسب کنند و دریابند که تولید برق با سوزاندن سوخت‌های فسیلی مانند نفت و گاز جو زمین را آلوده می‌کند و در ایجاد پدیده گرمایش جهانی نقش دارد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، سال گذشته حدود دو میلیون و دویست هزار نفر در "ساعت زمین" در سیدنی شرکت کردند و در میزان مصرف انرژی در بخش مرکزی تجاری شهر بیش از ده درصد کاهش یافت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.