February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۷۸۶۶
۰۷ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۳:۱۱
0
انتخاب اولين وزير زن در جمهوري اسلامي / عملكرد موفق وزير بهداشت درحوزه آموزش و ابطال شجاعانه آزمون دستياري پزشكي/ كاهش اعتبارات و كسري بودجه در بحث بيمه ها، كاهش عدم پرداخت به داروخانه ها و پزشكان و پرسنل قراردادي بيمارستانه و كنترل شيوع انفولانزاي خوكي سال پر اتفاقي را در اين حوزه رقم زد.

«فردا» عملكرد وزارت بهداشت و درمان را در سالي كه گذشت، طي گفتگويي با نمايندگان عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس بررسي كرده‌ است.

در این میان عملكرد مثبت اولين وزير زن و مجموعه وزارت بهداشت در كنترل بيماري آنفلوآنزاي خوكي و برخورد با متخلفان آزمون دستياري از جمله مواردي بوده كه مورد اشاره مجلسي ها قرار گرفته است.

اكبر رنجبر زاده عضو كميسيون بهداشت ودرمان مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار اجتماعي فردا گفت: از آنجايي كه وزارت بهداشت و درمان پرجمعيت ترين وزارتخانه بعد از وزارت آموزش و پرورش است و مردم به شكلهاي گوناگون با آن درگير هستند به همين جهت وظيفه ظريف و خطيري دارد و نيازمند مديريت توانمند مي باشد.

وي افزود: سال 88 براي وزارت بهداشت سال پرچالشي و پر از اتفاقاتي كه براي اولين بار رخ مي داد محسوب ميشد. انتخاب اولين وزير زن در تاريخ انقلاب ايران كه بحق انتخاب به جايي بود در وزارت بهداشت مشغول كار شد. همچنين مي توان از عملكرد موفق وزير بهداشت درحوزه آموزش و ابطال شجاعانه آزمون دستياري پزشكي صحبت كرد كه به نظرمي رسد براي خاتمه دادن به تقلبها دراين حوزه لازم و ضروري بود.

اين نماينده مجلس با اشاره به مشكلات چشمگير اين وزارتخانه در سال گذشته تصريح كرد: اما وزارتخانه درگير مشكلاتي نيز بود كه مهمترين آن انتقال مشكلات و مسايل مالي بود كه از سال 87 به سال 88 منتقل شده بود. كاهش اعتبارات و كسري بودجه در بحث بيمه ها، كاهش عدم پرداخت به داروخانه ها و پزشكان و پرسنل قراردادي بيمارستانها، شيوع انفولانزاي خوكي از معضلاتي بود كه وزير جديد بهداشت با آن روبرو گشت كه البته خانم دستجردي از آغاز كارشان در اين وزارتخانه تمام توانمندي خود را به كاربست تا بتواند پاسسخگوي نيازها و مشكلات باشد.

اين عضو كميسيون بهداشت همچنين با اشاره به افزايش بودجه سال 89 در وزارت بهداشت يادآور شد: مجلس شوراي اسلامي در بودجه مصوب سال 89 سعي نمود با در نظر گرفتن تمامي جوانب با افزايش اعتبارات سعي نمود كه كمبود اعتبارات اين وزارتخانه را جبران نمايد.

وي درادامه خاطرنشان كرد: از آنجايي كه قرار بود در سال 88، 30 درصد هزينه بيمه ها توسط مردم و 70 درصد توسط دولت تامين شود و محقق نشد اما با افزايش بودجه توسط مجلس تقويت بيمه ها را در آينده شاهد خواهيم بود. همچنين دربودجه سال 89 تعيين شده است كه حقوق كاركنان بيمارستاني از طريق وزارت اقتصاد و دارايي پرداخت شود تا بودجه اي كه صرف حقوق كاركنان ميشود در جهت بهبود كيفيت استفاد شود.

اكبر رنجبرزاده در پايان روزهاي خوشي را درسال 89 براي وزارتخانه بهداشت و درمان نويد داد.

درادامه شاهرخ رامين يكي ديگر ازاعضا كميسيون بهداشت مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با فردا با موفق خواندن وزارت بهداشت در سال 88 گفت: دو اتفاق مهم براي اين وزارتخانه در سال 88 رخ داد كه بي نظير بوده است. اولين آن انتخاب خانم دستجردي به عنوان وزير كه نماينده نيمي از جمعيت كشور است كه جاي بسيار خوشحالي خرسندي دارد.

وي افزود: دومين اتفاق عملكرد موفق وزارت بهداشت در پرونده آنفولانزاي خوكي است. اين بيماري كه در همه كشورهاي پيشرفته دنيا قربانيان زيادي داشت اما در ايران با تدبير مسئولين بهداشت كشور حداقل تلفات را دربر داشت.

رامين يادآور شد: البته فراموش نمي كنيم كه انتقادات بسياري هم به اين وزارتخانه وارد است كه از آنجمله كم كاري دربحث پزشك خانواده و امنيت غذا و سلامت جامعه مي باشد كه اين وزارتخانه نتوانست به وعده هاي خود عمل نمايد.

اين عضو كميسيون بهداشت مجلس در پايان يادآور شد: اميدواريم در سال جديد وزارت بهداشت با تدبير مديران خود بتواند وعده هاي خود را عملي نمايد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.