کد خبر: ۱۷۸۲۱
۰۷ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۹:۱۹
0

تهمینه میلانی که خود می‌گوید روزی یک کتاب می خواند، برای ایام نوروز سبد پیشنهادی جالبی را به خوانندگان خبرآن‌لاین هدیه می‌دهد و از «شوهر آهو خانم» نوشته «علی محمد افغانی»، «برنده تنهاست» اثر «پائولو کوئیلو» و «بابانظر» مصاحبه با شهید نظرنژاد را برای مطالعه نام می‌برد.

تهمینه میلانی، کارگردان سینما که هم‌اکنون فیلم توقیفی «تسویه حساب» از او در حال اکران است، خود را از جمله کتابخوان های حرفه ای می داند که روزانه یک کتاب مطالعه می‌کند(!) و اغلب اوقات به مطالعه مشغول است.

وی در تمامی حوزه ها از جمله روانشناسی، فلسفه، رمان و ... مطالعه دارد و کتاب را یکی از بخش های اساسی و مهم زندگی اش می داند. میلانی در آغاز هر ماه از طریق نشریاتی چون کتاب هفته و سایر منابع خبری، تازه های نشر را جستجو کرده و انتخاب و مطالعه‌شان را دنبال می کند.

میلانی برای انتخاب بهترین کتابی که در سال 1388 مطالعه کرده پس از اندک تاملی به خبرنگار خبرآن‌لاین می گوید: انتخاب بهترین کتاب کاری دشوار است چرا که بهترین های زیادی را در حوزه های مختلف مطالعه کرده ام اما چند کتاب تاثیرات ژرفی در من به جای گذاشت که هرگز فراموششان نمی‌کنم.

کارگردان فیلم سینمایی «سوپر استار» کتاب های «دا» و  «بابانظر» را تاثیر گذارترین و بهترین کتاب هایی می داند که در سال 88 مطالعه کرده و از دو کتاب «افسون شهرزاد» و «عشق و شعبده» به قلم «جلال ستاری» نیز به عنوان بهترین کتاب هایی که مطالعه کرده، یاد می کند.

میلانی همچنین کتاب «در ماداگان کسی پیر نمی شود» نوشته «اتابک فتح الله زاده» را که خاطرات «عطا صفوی» از اردوگاه های سیبری است، جزو کتاب های محبوبش در سال 88 می داند.

کارگردان فیلم «آتش بس» خواندن کتاب «برنده تنهاست» اثر «پائولو کوئیلو» با ترجمه «آرش حجازی» را به تمامی سینماگران و هنرمندان سینمایی توصیه کرده و معتقد است: سینماگران و هنرمندان حوزه سینما با خواندن کتاب فوق متوجه می شوند که فستیوال کن تنها یک نمایش است و بس... و آنچنان که بعد جهانی پیدا کرده، عمقی ندارد.

میلانی در پایان گفتگو با خبرآن‌لاین، نیز مطالعه کتاب «شوهر آهو خانم» نوشته «علی محمد افغانی» را در تعطیلات نوروز به همه پیشنهاد می کند و این کتاب را دارای حسی زنده می داند که همیشه با خواندنش احساسات شخصیت های مختلف داستان را درک کرده و می تواند با آنها همراه شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: