کد خبر: ۱۷۸۱۶
۰۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۲:۵۹
0
بی بی سی - پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک های جهان از کسانی که برای سال ها هدف آزار جنسی و بدرفتاری کشیش های ایرلندی قرار گرفته اند عذرخواهی کرده است.

پاپ در نامه به کاتولیک های ایرلند که اولین پاسخ علنی وی به این رسوایی تلقی می شود، نوشته است: "شما رنج زیادی برده اند و من واقعا متاسفم."

پاپ بندیکت می گوید که به اعتماد خیانت شده و شرافت مردم لطمه خورده است.

رهبر کاتولیک های جهان در نامه خود نوشته است که رهبران کلیسای کاتولیک ایرلند در نحوه واکنش به اتهامات آزار جنسی اشتباهات جدی کرده اند و واتیکان برای احیاء اعتماد به کلیسا دخالت خواهد کرد.

ولی خبرنگار بی بی سی در امور مذهبی می گوید نامه پاپ ممکن است قربانیان آزار جنسی و بدرفتاری توسط کشیش ها را متقاعد نکند.

این گروه ها می خواهند واتیکان اذعان کند که یک پنهانکاری دایم در مورد آزار و ایذاء جنسی کودکان توسط کشیش ها وجود داشته است.

در گزارشی که سال گذشته میلادی منتشر شد کلیسای کاتولیک ایرلند اذعان کرد برای چند دهه بر آزار جنسی کودکان توسط کشیشان این کلیسا سر پوش گذاشته است.

"کمیته مورفی"، که گزارش سال گذشته را تهیه و منتشر کرد، فاش کرده است که اولویت برای رهبران کلیسای کاتولیک ایرلند، حفظ این نهاد است پس روی آزار جنسی کودکان که ظن می رفته توسط برخی کشیشان کلیسا انجام گرفته است، سرپوش گذاشته شد تا اعتبار کلیسا خدشه دار نشود.

پاپ،بندیکت گفته بود که او از خواندن این گزارش "به شدت ناراحت" شده است.

چهار اسقف کلیسای کاتولیک ایرلند که به دلیل اهمال در برخورد با موارد آزار جنسی توسط کشیشان مورد انتقاد بوده اند، استعفا داده اند. اما قربانیان این ماجرا گفته اند برای احیای اعتماد مردم به این کلیسا اقدامی بزرگتر باید صورت بگیرد.

بنا به گزارش مورفی، که در ماه نوامبر سال 2009 منتشر شد، کلیسای کاتولیک ایرلند با "وسواس خاصی" آزار جنسی کودکان بین سال های 1975 تا 2004 را پنهان کرده بود.

کمیته مورفی می گوید شماری از اسقف ها که همچنان در این سمت مانده اند در سرپوش گذاشتن بر این موضوع دست داشته اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.