پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۷۷۱۵۹
۱۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰
0
دکتر همتی در این دیدار ضمن معرفی اجمالی بانک ملی ایران و واحدهای فعال بانک در خارج از کشور، دوره پساتحریم و توافقات صورت‌پذیرفته پس از مذاکرات 1+5 را زمینه‌ساز ایجاد روابط اقتصادی بین دو کشور دانسته و یادآور شد: این بانک در گذشته از طریق شعبه هنگ‌کنگ بانک ملی نقش فعالی در زمینه‌ روابط تجاری بین دو کشور داشته و بانک‌های مستقر در کشور چین، هنگ کنگ و کشورهای غربی نیز می‌بایست در جهت بهبود و روان‌سازی روابط بانکی با بانک‌های ایرانی اقدام نمایند.
دیدار اعضای اتاق بازرگانی هنگ‌کنگ با مدیرعامل بانک ملیپول‌نیوز- اندرو ولز مدیر کمیته آسیا و آفریقای اتاق بازرگانی هنگ‌کنگ و تنی چند از اعضای اتاق بازرگانی هنگ‌کنگ و شرکت‌های چندملیتی کشور چین با مدیرعامل بانک ملی ایران دیدار و گفت‌وگو نمودند.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، دکتر همتی در این دیدار ضمن معرفی اجمالی بانک ملی ایران و واحدهای فعال بانک در خارج از کشور، دوره پساتحریم و توافقات صورت‌پذیرفته پس از مذاکرات 1+5 را زمینه‌ساز ایجاد روابط اقتصادی بین دو کشور دانسته و یادآور شد: این بانک در گذشته از طریق شعبه هنگ‌کنگ بانک ملی نقش فعالی در زمینه‌ روابط تجاری بین دو کشور داشته و بانک‌های مستقر در کشور چین، هنگ کنگ و کشورهای غربی نیز می‌بایست در جهت بهبود و روان‌سازی روابط بانکی با بانک‌های ایرانی اقدام نمایند.

 ایشان در ادامه به فعال‌سازی مجدد شعبه هنگ‌کنگ و اخذ مجوزهای مربوطه توسط ملی بانک PLC لندن در آینده نزدیک اشاره نمود.

اندرو ولز نیز به برنامه‌های توسعه‌ای روابط ایران و چین اشاره داشته و این ملاقات را زمینه‌ساز توسعه فعالیت با بانک ملی در آینده نزدیک برشمرده و اهمیت استراتژیک هنگ‌کنگ در توسعه فعالیت‌های مالی و بازرگانی کشور چین را حائز اهمیت توصیف نمود. وی تأکید نمود حضور شرکت‌هایی با زمینه فعالیت تجاری متعدد در آن کشور و ایجاد زمینه برقراری روابط تجاری ایران محقق نمی‌گردد مگر با کمک روابط بین بانک‌های دو کشور، و احتیاط و عدم برقراری رابطه با بانک‌های ایرانی فاقد دلیل منطقی است و با این موضوع می‌بایست خوش‌بینانه‌تر برخورد نمود.

در پایان فعالان اقتصادی حاضر در جلسه سوالاتی را مطرح نمودند که مدیرعامل، معاون امور ارزی و بین‌الملل و مسئولین بخش بین‌الملل حاضر در جلسه به سوالات مربوطه پاسخ گفتند.

دیدار اعضای اتاق بازرگانی هنگ‌کنگ با مدیرعامل بانک ملی

دیدار اعضای اتاق بازرگانی هنگ‌کنگ با مدیرعامل بانک ملی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار