کد خبر: ۱۷۵۲۵
۲۴ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۵:۰۰
0
رئیس سازمان تامین اجتماعی در تماس تلفنی با سرپرست جدید سازمان بازنشستگی ضمن غیرقانونی دانستن انتصاب وی، از او می خواهد تا همان روز مدیریت سازمان را به مدیر قبلی واگذار کند.این تماس تلفنی باعث ایجاد حالت فوق العاده در این سازمان می شود.
سازمان بازنشستگی کشوری در روزهای گذشته شرایط غیرعادی و فوق العاده ای را تجربه کرد.

به گزارش عصر ایران، بازنشستگانی که برای مطالبه حقوق و عیدی خود در روز شنبه به سازمان بازنشستگی رفته بودند ناگهان با درهای بسته ی این سازمان مواجه شدند و پس از تلاش بسیار توانستند از درب اضطرراری این سازمان واقع در ورودی پارکینگ خود را به کارشناسان این سازمان برسانند.  مسیری که پر از ماموران بیسیم به دست حراستی بود که برخی حتی همدیگر را نمی شناختند و از وزارت رفاه به این سازمان انتقال پیدا کرده بودند.

س. م یک بازنشسته 68 ساله که به همراه نوه اش بهروز برای مطالبه پاداش های سال 79 آمده بود به خبرنگار ما گفت: من به سختی توانستم خود را از دالان ماموران حراستی به قسمت کارشناسان پاسخگو برسانم.

یک منبع آگاه در این باره به عصر ایران گفت: از آن جا که رئیس سازمان تامین اجتماعی روز شنبه در تماس تلفنی با سرپرست جدید سازمان بازنشستگی کشوری - منصوب وزیر رفاه -  ضمن غیرقانونی دانستن انتصاب وی، از او می خواهد تا همان روز مدیریت سازمان را به مدیر قبلی واگذار کند، این تماس تلفنی باعث ایجاد حالت فوق العاده در این سازمان می شود.

پس از این تماس تلفنی، سازمان بازنشستگی کشوری نیمه تعطیل می شود و درهای اصلی ساختمان واقع در خیابان فاطمی بسته می شوند.

این وضعیت تا دیروز یکشنبه ادامه داشت و امروز وضعیت به حالت عادی بازگشت.

ماجرای انتصاب مسئله دار

پیگیری های خبرنگار عصر ایران از سازمان بازنشستگی نشان می دهد  برخی معتقدند عزل اجلالی از ریاست سازمان بازنشستگی کشوری و تعیین سرپرست برای آن از سوی صادق محصولی وزیر رفاه اقدامی غیر قانونی بوده چرا که هنوز مصوبه انتقال تامین اجتماعی به زیرمجموعه وزارت رفاه توسط رئیس جمهور ابلاغ نشده است.

یک منبع آگاه در دولت، همچنین این انتصاب را بدون هماهنگی محصولی با محمود احمدی نژاد و با استفاده از خلاء نبود وی در کشور در هنگام سفر روز چهارشنبه به افغانستان دانست.

رکورد سریع ترین عزل و نصب در غیاب احمدی نژاد

سرپرست جدید خانم ايراندخت عطاریان است که روابط عمومی وزارت رفاه از او با عنوان "باسابقه ترین مدیر صندوق بازنشستگی کشوری" یاد کرده است.

صندوق بازنشستگی کشوری عصر روز چهارشنبه گذشته شاهد یک تودیع - معارفه عجیب و تأمل برانگیز بود.

عصر روز چهارشنبه گذشته هیئتی از وزارت رفاه به ساختمان مرکزی سازمان بازنشستگی کشوری در میدان فاطمی می رود و بدون مقدمه و اطلاع قبلی ، همانجا فريد اجلالي ،رئیس این سازمان را برکنار می کند.

این هیئت بلافاصله فرد جدید را به عنوان "سرپرست" معرفی می کند و فوراً نیز مراسم تودیع و معارفه نیز برگزار می شود.

این اقدام، شگفتی کارمندان و مدیران این سازمان را برانگیخت و این سوال را شکل داد که علت این تعجیل بی سابقه چه بوده است .

در این باره یک منبع آگاه می گوید: با استفاده از سفر همان روز محمود احمدی نژاد رئیس جمهور به افغانستان و نبود وی در کشور، محصولی وزیر رفاه رئیس سازمان بازنشستگی کشوری را از سمت خود عزل کرد.

وی اضافه کرد: محصولی با نظر ضیایی مدیر برکنار شده تامین اجتماعی و معاون فعلی وزیر رفاه، اجلالی را از ریاست سازمان بازنشستگی کشوری عزل کرد.

تا پیش از این سازمان تامین اجتماعی زیر نظر مستقیم ریاست جمهوری بود و رئیس این سازمان را مستقیما شخص احمدی نژاد منصوب می کرد اما چندی پیش مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای ، سازمان تامین اجتماعی را بار دیگر به زیر مجموعه وزارت رفاه بازگرداند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: