پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۷۵۱۰۹
۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۵
0
وزیر نیرو گفت: در این جلسه نمایندگان شرکت‌های مختلف اوکراین در صنعت برق حضور داشتند و مذاکراتی انجام شده تا همکاری بین شرکت‌های ایران و اوکراین صورت بگیرد.
پول‌نیوزامروز سه‌شنبه 18 اسفند ماه حمید چیت‌چیان وزیر نیرو با وزیر انرژی و صنایع ذغال سنگ و معاون نخست وزیر اوکراین دیدار کرد.

وزیر نیرو گفت: در این جلسه نمایندگان شرکت‌های مختلف اوکراین در صنعت برق حضور داشتند و مذاکراتی انجام شده تا همکاری بین شرکت‌های ایران و اوکراین صورت بگیرد.

وی اظهار داشت: عمده همکاری‌های در زمینه بازتوانی نیروگاه‌های بخاری ایران، ساخت بخش بخار نیروگاه‌های گازی کشور، ارتقای سطح ولتاژ شبکه بخار برق ایران به 765 کیلوولت و همچنین تأمین نیازهای بخش نیروگاهی اوکراین است.

چیت‌چیان یادآور شد: قرار است در این جلسه سه کمیته مجزا برای مشخص کردن جزئیات تشکیل شود.

وزیر انرژی اوکراین گفت: امروز درباره همکاری‌های آینده بین دو کشور صحبت و برنامه‌ریزی‌هایی انجام شد و برای همکاری بین دو کشور زمینه‌های زیادی از جمله نیروگاه آب و انرژی و همچنین انرژی اتمی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه همکاری ما در زمینه انرژی طی  12 سال  متوقف شده بود گفت: امیدواریم بتوانیم فضای خالی را جبران کنیم و در اسرع وقت مذاکرات بین کارخانجات و موسسات هر دو طرف انجام شود.

** یادداشت تفاهم تنها به مفهوم صدور خدمات نیست

معاون نخست وزیر اوکراین با اشاره به اینکه دیروز یک یادداشت تفاهم بین دو کشور امضا شد گفت: در آن یادداشت تفاهم که درباره نفت، گاز و انرژی بود این فعالیت می‌تواند روابط بین ایران و اوکراین را تقویت کند.

وی اظهار داشت: این یادداشت تفاهم تنها به مفهوم صدور خدمات و محصولات به ایران نیست بلکه باید همکاری‌ها در ساخت پروژه‌های مختلف بین کارخانجات و موسسات دو کشور تقویت شود.

معاون نخست وزیر اوکراین تصریح کرد: به دلیل اینکه در ایران و اوکراین بخش ماشین‌سازی و ماشین‌آلات قوی است امیدواریم که بتوانیم از این زمینه‌ها استفاده کرده و روابط دیگر را تقویت کنیم.

وی گفت: این روابط تنها مربوط به تولید انرژی نیست بلکه تحویل انرژی به مصرف‌کنندگان است و بین دو کشور بسیار مهم خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.