پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

پول‌نیوز - نتیجه آخرین نظر سنجی از مردم اتریش در خصوص اعتماد به سیاست های اتحادیه اروپا نشان می دهد که تنها یک چهارم آنها ادامه همکاری با این نهاد را به سود منافع ملی کشور خود می دانند.

این نظر سنجی که هرساله توسط نمایندگان اتحادیه اروپا در تمامی 28 کشور عضو این نهاد انجام می شود، نشان از افزیش نارضایتی مردم اروپا به خصوص اتریش نسبت به عملکرد این اتحادیه در جلوگیری از پناهجویان می دهد.

یورگ وجهن نماینده اتحادیه اروپا در وین با اشاره به نظر سنجی که از هزار اتریشی بالای 15 سال صورت گرفت، افزود: بحران پناهجویان یکی از دغدغه های مردم این کشور است که با توجه به عملکرد ضعیف اتحادیه اروپا، اتریشی ها علاقه ای به ادامه همکاری کشور خود با این نهاد ندارند و ادامه روند همکاری را منجر به خطر افتادن آینده سیاسی اتریش می دانند.

وی گفت: تقریبا نیمی از اتریشی ها در این نظرسنجی اعلام کردند که با ورود مهاجرین به کشورشان مخالف نیستند، اما اینکه اتحادیه اروپا با صدور بیانیه های مختلفی کشورشان را ایجاب به پذیرش تعداد بیشتری از پناهجویان می کند را غیر قبل قبول دانسته و آن را تناقض با منافع ملی خود تلقی کردند.

یورگ وجهن آمار اعتماد 26 درصدی مردم اتریش به اتحادیه اروپا در مقایسه با دیگر کشورها را کمترین اعلام کرد و افزود: این آمار به منزله تهدید صلح و یکپارچگی این نهاد است و در صورت ادامه می تواند نارضایتی دیگر کشورها را نیز به همراه داشته و در آینده احتمال خطر فروپاشی را چند برابر کند.

کاهش اعتبار اتحادیه اروپا در بین شهروندان اتریشی به مسئله دلسردی در این باره مرتبط است که اتحادیه اروپا و کشورهای عضو یک سیاست مهاجرت اروپایی مشترک را در پیش نمی گیرند.

در این میان بحران پناهندگان تنها مسئله ای نیست که اتحادیه اروپا را در برابر آزمونی دشوار قرار داده است، بلکه سناریوی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نیز منجر به آشفتگی این نهاد شده است.
بر اساس نتیجه بررسی کمیسیون اروپایی 2016 شاید سخت ترین سال از زمان شروع هماهنگی اروپایی باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: