کد خبر: ۱۷۴۴۴
۲۳ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۵:۴۴
0
شبکه دو سيما در ايام نوروز 16 فيلم سينمايي خارجي پخش خواهد کرد. اين شبكه هم‌چنين فيلم‌هاي ايراني «اخراجي‌هاي 2»، «آواز گنجكشك‌ها»، «محبوبه»، «حس ششم» و «محيا» را براي پخش در روزهاي 29 اسفند ماه، دوم، پنجم، هشتم و دوازدهم فروردين ماه در نظر گرفته‌است.به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، فيلم‌هاي خارجي شبکه دو در اين ايام ساعت 22 و 45 دقيقه به روي آنتن مي روند، به شرح زير است:

** نبرد فرماندهان

فيلم سينمايي «نبرد فرماندهان» محصول سال 2006 کشورهاي چين، کره، ژاپن و هنگ کنک است.

داستان اين فيلم مربوط به جنگي در دوران چين باستان است. نيروهاي ارتش ژائو قصد تصرف شهر ليانگ را دارند. ليانگ شهر کوچکي است که در امور دفاعي از قابليت چنداني برخوردار نيست و به همين دليل سران شهر تصميم مي گيرند تسليم شده اجازه ورود افراد ارتش ژائو به درون شهر را بدهند. اين در حالي است که عده کمي از درباريان معتقدند بايد منتظر کمکي باشند که از طرف قبيله مورزي ها براي آنها خواهد آمد. در همين حين که اسناد تسليم شهر براي فرمانده ارتش ژائو برده مي شود، مردي به نام گلي از راه رسيده و خود را فرستاده موزي ها براي کمک در امور دفاعي شهر معرفي مي کند...

** فرود

فيلم سينمايي «فرود» محصول سال 2007 کشور آمريکاست و به کارگرداني آرمند مستروياني ساخته شده است.در خلاصه داستان اين فيلم سينمايي آمده است: جک بندر يک مامور پليس اف بي آي است که به عنوان عضو مذاکره کننده در ماموريت ها حضور مي يابد. تلاش او بر اين است که شرايط بحراني بدون خشونت خاتمه يابد، اما اين تفکر از سوي فرمانده او (لورنزو) مورد پذيرش نيست. بعد از عملياتي که در آن با اقدام عجولانه لورنزو کشتار زيادي توسط اف بي آي صورت مي گيرد، جک با او درگير شده و در نتيجه کتک زدن مافوقش اخراج مي شود. در سفري که جک براي يافتن کار به نيويورک رفته، هواپيماي حامل او به همراه 200 مسافر ديگر ربوده مي‌شود.

**ربوده شده

فيلم سينمايي «ربوده شده» محصول کشور فرانسه در سال 2008 است و به کارگرداني پير مورل ساخته شده و با نام انگليسي (taken) معروف است. اين فيلم داستان برايان ميلز ايرلندي بازنشسته اي است که به دليل دارا بودن برخي قابليت هاي رزمي و دفاع شخصي هر از چند گاهي به عنوان محافظ اشخاص سرشناس فعاليت مي کند. برايان در حالي که يک دختر به نام کيم دارد از همسرش جدا شده و همسرش با مردي به نام استوارت ازدواج کرده‌است. روزي کيم و مادرش به ديدار برايان مي روند اما دزدان به سراغ دختر آنها مي آيند و او را مي‌ربايند.

** فرماندار پائو

فيلم سينمايي «فرماندار پائو» محصول مشترک کشورهاي چين و ژاپن در سال 1998 است. در خلاصه اين فيلم سينمايي آمده است: مردي به نام امپراطور يائو که امپراطوري ايالت چين را به عهده داردد تصميم مي گيرد تا با متحد کردن هفت دولت ديگر يک حکومت واحد ترتيب داده و خود به عنوان پادشاه بر همه حکمراني کند. دولت هاي ديگر که ار اقدام او وحشت داشتند هر کدام سعي بر مبارزه با او مي گيرند. يائو نيز با حمله به آنها و از بين بردن و کشتن مردم و فرماندهان همه را مجبور به پذيرفتن اين تصميم خود مي کند.

** آسايشگاه وودلين

فيلم سينمايي «آسايشگاه وودلين» محصول سال 2007 کشور ايرلند به کارگرداني آنتوني بايرني ساخته شده است. داستان فيلم درباره (الي) زني است که تصميم دارد به همراه نامزدش (دان) به دور دنيا سفر کند. او براي اينکه از يک طرف در مخارجش صرفه جويي کند و از طرف ديگر باز هم پول بيشتري به دست بياورد به نزد خواهرش کيت که صاحب يک آسايشگاه سالمندان است مي رود و از او مي خواهد به او يکي از اتاق هاي آسايشگاه را در قبال کار در آنجا به او بدهد. کيت با اکراه مي پذيرد. آسايشگاه چهار سالمند بداخلاق دارد. سال نو نزديک است و اين سالمندان جايي براي رفتن ندارند. ناگهان خبر مي رسد که حال مادر کيت و الي خراب شده‌است.

** بخوان و بسوزان

فيلم سينمايي «بخوان و بسوزان» ساخته برادران کوئن با بازي براد پيت و جرج کلوني است.اين فيلم در سال 2008 ساخته شده و محصول کشور آمريکاست. اين فيلم روايتگر داستان آزبورن کاکس يک مامور سازمان سياست که اخراج مي شود. او از اين اتفاق ناراحت است و تصميم مي گيرد براي مقابله با آنها خاطرات خود را بنويسد. او در همين زمان با همسرش کاتيا نيز مشکل دارد. وکيل کاتيا به او مي گويد که قبل از دادخواست طلاق همه اطلاعات مالي آزبورن را براي او بياورد تا وکيل بتواند حقوق کاتيا را استيفا کند. کاتيا نيز از همه اطلاعات سري آزبورن نسخه‌اي تهيه مي‌کند و به منشي وکيلش مي دهد.

** گروگان گيري در پلهام

فيلم سينمايي «گروگان گيري» در پلهام به کارگرداني توني اسکوت در سال 2009 ساخته شده و محصول مشترک کشورهاي آمريکا و انگليس است. اين فيلم با بازي جان تراولتا و دنزل واشنگتن ساخته شده و در خلاصه داستان آن آمده است: رايدر يک سابقه دار است که با عده اي ديگر از سابقه داران قطار پلهام 123 مترو را مي دزدند. آنها سعي دارند از طريق گروگان گرفتن شهرونداني که سوار بر اين قطار هستند شهردار را وادار کنند که به آنها 10 ميليون دلار بپردازد. والتر گاربر مسئول اعزام قطارها در سازمان حمل و نقل است. رايدر با او تماس مي گيرد و خواسته خود را به او مي گويد. از اين به بعد والتر رابط ميان سازمان حمل و نقل، شهردار و رايدر مي شود. والتر هرچه سعي مي کند نظر رايدر را درباره گروگان گيري تغيير بدهد، نمي تواند. رايدر نيز براي اينکه نشان بدهد در تصميم خود مصمم است، راننده قطار را مي کشد.

** پل بلارت پليس فروشگاه

فيلم سينمايي «پل بلارت» پليس فروشگاه به کارگرداني استو کار در سال 2009 ساخته شده و محصول کشور آمريکاست. داستان فيلم درباره پل بلارت مامور امنيتي يک فروشگاه بزرگ است. او مردي چاق و بي عرضه اي است که بيماري قند خون دارد و به همين دليل نمي تواند وارد نيروي پليس شود.

روزي يکي از دوستان پل از او مي خواهد تا مراقب مغازه اش باشد. در همين فاصله، يک گروه سارق مسلح به مغازه حمله کرده و عده اي را گروگان مي گيرند.

** از چاندي چوک به چين

فيلم سينمايي از «چاندي چوک به چين» محصول سال 2009 کشورهاي هند و آمريکاست که در تايلند ساخته شده است.در اين فيلم سينمايي که نيخيل آدواني ان را کارگرداني کرده است، بازيگراني نظير آكشاي كومار در نقس سيدهو، دي پيكا پادوكون (ساخي) و ميتهون چاكر ابورتي (دادا) ايفاي نقش کرده اند.

«از چاندي چوك به چين» نامزد دريافت يك جايزه‌ از جشنواره‌هاي آسيايي شده و مدت زمان آن حدود 154 دقيقه است.اين فيلم درباره يك آشپز ساده است كه اهالي يك روستاي چيني فكر مي‌كنند روح يك مبارز روستايي باستاني به نام ليوشنگ در او حلول كرده است.

** شمال و جنوب

فيلم سينمايي «شمال و جنوب» محصول سال 2004 کشور انگلستان است و در خلاصه داستان آن آمده است: قاضي هيل به علت فشار نخست وزير براي تبرئه کردن متهمان يک پرونده به ميلتون مهاجرت مي کند. ميلتون يک شهر صنعتي است که کارخانه هاي پارچه بافي بزرگي در آن قرار دارد. صاحبان اين کارخانه ها علنا کارگرانشان را استثمار مي کنند. قاضي هيل دختري به نام مارگارت دارد. مارگارت در اولين برخورد با صاحبان يکي از کارخانه ها به نام آقاي تورنتون به عمق شقاوت او پي مي برد. اما آقاي تورنتون به او علاقه مند مي شود و سعي دارد که دير يا زود از خانم مارگارت خواستگاري کند. اما با توجه به جو پارچه بافي روابط آنها تيره تر مي شود.

** تاراس بولبا

فيلم سينمايي «تاراس بولبا» محصول سال 2009 کشور روسيه به کارگرداني ولادمير بورکوف است.

اين فيلم سينمايي داستان تاراس پيرمردي است که به همراه قومش در کشور اوکراين زندگي مي کند و به دليل روحيه سلحشوري و جنگاوري از زندگي کسالت بار و روزمرگي خسته شده است. او روستا را ترک کرده و راهي اردوگاه مي شود تا به مردان جنگاور بپيوندد. همزمان خبر مي رسد که دشمن به کشور تجاوز کرده است. سپاهيان به دليل سرسپردگي خان، او را برکنار و تاراس را به فرماندهي برمي گزينند.

** دريا سالار

فيلم سينمايي «درياسالار» محصول سال 2008 کشور روشسه به کارگرداني آندره کراوچوف است.

دريادار نيکولاي منشيکوف يکي از افسران دلاور ارتش روسيه در جنگ جهاني اول است. او در آب هاي ساحلي فنلاند عليه ناوگان درياي آلمان مي جنگد و موفقيت هاي بسياري کسب مي کند. يکي از افسران عالي رتبه اي که زير دست او هستند، ابرهارت آنتونوف نام داردو نيکولاي زماني که به همراه سربازانش در ساحل استراحت مي کند با کلارا خواهر ابرهارت آشنا شده و از او خواستگاري مي کند. اما ابرهارت با اين ازدواج مخالف است، زيرا او زندگي يک افسر نظامي را در يک قدمي مرگ مي داند.

** خرس بزرگ

فيلم سينمايي «خرس بزرگ» محصول سال 1998 کشور کانادا به کارگرداني گري کاردينال است.

مهاجران اروپايي سالهاست که سرزمين بوميان آمريکا را اشغال کرده اند. گسترش شهرنشيني و افزايش جمعيت مهاجران آنها را نسبت به زمين هاي پهناوري که همچنان در اختيار بوميان سرخپوست منطقه است، حريص مي کند. به دليل ترس از درگيري، دولت سفيدپوست ها قاصدهايي را با وعده هاي اغوا کننده به سوي روساي قبايل مختلف گسيل مي کند. ولي بوميان از پذيرش معامله يک جانبه اي که سرزمين آنها در قبال حقوقي ماهيانه و چند خانه چوبي از آنها مي ربايد، سر باز مي‌زنند.

** توطئه اشلون

در فيلم سينمايي «توطئه اشلون» بازيگراني نظير شين وست، ادوارد برنز، وينگ رميس ، يروي کوتسنکو و سرگني به کارگرداني گرگ مارکس محصول سال 2009 کشور آمريکا ايفاي نقش کرده اند.

مکس نام يک مهندس کامپيوتر است. شخصي ناشناس يک دستگاه موبايل براي او مي فرستد. اين شخص همچنين پيام هايي را براي مکس مي فرستد که مکس به کمک هريک از آنها مي تواند از خطراتي رهايي يافته و به نتايج هنگفتي دست يابد.

** پيش به سوي کوه اسرارآميز

فيلم سينمايي «پيش به سوي کوه اسرارآميز» محصول سال 2009 آمريکاست و به کارگرداني اندي فيکمن ساخته شده است. در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: جک برونو يک راننده تاکسي است که مسافران را به همايش بشقاب هاي پرنده مي برد. يکي از مسافران او دکتر الکس فرديمن است که قرار است در اين همايش سخنراني درباره نظريات صحيح پيرامون اشياي پرنده ارائه کند.اتفاقاتي مي افتد و پاي موجوداتي عجيب و غريب به داستان کشيده مي شود، آنها از سياره اي ديگر آمده‌اند.

** دنياي خيالي دخترم

فيلم سينمايي «دنياي خيالي دخترم» محصول کشورهاي آلمان و آمريکا در سال 2009 است. ايوان در يک شرکت به عنوان مشاور سرمايه گذاري کار مي کند و وظيفه اش مشاوره دادن به خانواده هاي پولداري است که قصد سرمايه گذاري دارند. ايوان از همسرش جدا شده است و صاحب دختري شش ساله به نام اوليوياست که يک هفته در ميان نزد پدرش مي آيد. اوليويا يک پتوي کوچک دارد که وابستگي زياد او به اين پتو مايه دردسر ايوان و همسر سابقش شده است.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: