کد خبر: ۱۷۲۹۵۱
۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۰
0
پول‌نیوز- تنها يك هفته بعد از خبر درگيري ماموران شهرداري در كارواشي در منطقه ٢ كه استعفاي شهردار منطقه را به دنبال داشت، ديروز بارديگر برخورد ماموران شهرداري با دستفروش‌ها در همين منطقه خبرساز شد.

ساعت ١٧:٣٠ روز دوشنبه ٢٦ بهمن، حدود ١٠ نفر از ماموران شهربان - حريم‌بان براي برخورد با سد معبر، با دو ماشين‌ شاسي‌ بلند كه هيچ اثري از شماره منطقه و ناحيه شهرداري بر روي آنها نبود و فقط آرم شهرداري داشتند، به خيابان آزادي آمدند و به شكلي ضربتي، مشغول برخورد با دست‌فروشان و چرخي‌هاي مقابل خروجي مترو شادمان شدند. برخوردي كه در نهايت به درگيري و مجروح شدن شماري از دستفروشان منجر شد.

چند نفر از شاهدان حاضر در صحنه درگيري نيز با اشاره به استفاده ماموران از باتوم و شوكر كه در حادثه اخير نيز گزارش شده بود، گفتند: متاسفانه ماموران شهرداري بدون بيان تذكر و هشدار و بدون مقدمه از ماشين‌ها پياده شدند و شروع به برهم ريختن و واژگوني چرخ‌ دستي‌ها كردند كه اين كار باعث درگيري شد. با ادامه درگيري‌ها كه موجب مجروح شدن چند تن از فروشندگان شد، ماموران شهرداري با رهاكردن خودروهاي‌شان صحنه را ترك كردند و مردم نيز با تماس با اورژانس براي مداواي مجروحان اقدام كردند.

همچنين يكي از دستفروشان حاضر نيز كه از اين «حادثه ناگهاني» با ترس ياد كرده، به ماموران پليس گفته است: «در يك چشم‌ به‌هم ‌زدن از ماشين‌ها پياده شدند. هيچ توضيحي ندادند. فقط فحش مي‌دادند. كاسه و كوزه‌مان را كه به هم ريختند، اعتراض كرديم. به جاي اينكه جواب‌مان را بدهند، با باتوم و شوكر به جان‌مان افتادند و تا مي‌خورديم، زدند. اگر مردم نبودند، تا همين الان هم داشتيم كتك مي‌خورديم.» او سپس به پسر جوانش اشاره كرد و گفت: «دندان‌ها و بيني پسرم را شكستند. اين هم خواهرزاده‌ام است كه به اين روز افتاده.»

اما در واكنش به اين خبر، شهردار ناحيه٦ منطقه٢ شهرداري تهران از حمله اراذل و اوباش به ماموران رفع سد معبر و مضروب شدن ٥ نفر از ماموران خدمات شهري منطقه خبر داد و حادثه را به شكل ديگري تعريف كردند. روابط عمومي منطقه ٢ شهرداري درخبري به نقل از محمدرضا معصوم‌بيگي، در توضيح حادثه رخ داده آورده است: عصر روز دوشنبه در جريان رفع سدمعبر دستفروشان مقابل ايستگاه متروي شادمان، تعدادي از اراذل و اوباش به ماموران خدمات شهري منطقه ٢ حمله و پنج نفر را مجروح و راهي بيمارستان كردند. همچنين در جريان اين حادثه اراذل و اوباش اقدام به آسيب رساندن به خودروهاي شهرداري كردند.

اين شهردار ناحيه با اشاره به واكنش شهروندان نسبت به اين اقدام اراذل و اوباش عنوان كرده است: تعدادي از شهروندان منطقه و مسافران مترو پس از مضروب شدن ماموران شهرداري به كمك آنها شتافتند و درخواست كمك از نيروهاي امدادي كردند. شهردار ناحيه ٦ منطقه ٢ با اشاره به سابقه شرارت سرگروه مهاجمان تاكيد كرده است: سرگروه مهاجمان فردي معروف به علي قزويني است كه از سابقه داران شرارت در منطقه محسوب مي‌شود. وي تاكنون چندين بار تعهدنامه محضري مبني بر عدم بساط گستري داده است و متعهد شده كه از پهن كردن بساط و سد معبر خودداري كند. سوابق تمامي تعهدنامه‌ها نيز در شهرداري ناحيه موجود است، اما متاسفانه با خشونت از پايبندي به تعهداتش سرباز زده است.

به گفته معصوم بيگي، بلافاصله بعد از درگيري فرد خاطي با ماموران شهرداري منطقه، او توسط نيروي انتظامي بازداشت و شكايت شهرداري از نامبرده به مراجع قضايي تسليم شد و مورد رسيدگي قرار گرفت. وي با بيان اينكه اتهام فرد مذكور در خصوص ضرب و جرح عوامل شهرداري توسط مقام قضايي احراز شده است، خاطرنشان كرده است: سركرده مهاجمان حدود ٢٤ ساعت بازداشت بوده و اكنون نيز با قيد وثيقه سنگين آزاد شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: