کد خبر: ۱۷۲۰۰
۲۰ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۸:۲۸
0
بگذريم از اينكه فعالان بازار ادعا مي‌كنند بازار خريد و فروش اين كالا طي يكي دو ماه اخير مانند بازار كامپيوتر و لوازم ديجيتالي روزهاي بي‌رونقي را تجربه كرده است؛ اما به هر حال اين روزها بازار خريد و فروش اين كالا با موج خريداراني مواجه شده است كه قصد خريد گوشي موبايل به عنوان هديه نوروزي را دارند.


بازار خريد و فروش كالاهاي مختلف طي روزهاي پاياني سال هميشه خدا رنگ و بوي ديگري مي‌گيرد و با افزايش تقاضا مواجه مي‌شود.

دنیای اقتصاد _ براي فعالان بازار گوشي موبايل، كامپيوتر و كالاهاي ديجيتالي نيز اين روزها، مي‌تواند روزهاي پر جنب و جوشي باشد؛ چراكه بسياري از كاربران اين كالاها به رسم يادبود هدايايي در اين زمينه براي عزيزان خود تهيه مي‌كنند. گوشي تلفن همراه از دسته كالاهايي است كه طي روزهاي پاياني سال بازاري گرم و پررونق مي‌يابد.
 

بگذريم از اينكه فعالان بازار ادعا مي‌كنند بازار خريد و فروش اين كالا طي يكي دو ماه اخير مانند بازار كامپيوتر و لوازم ديجيتالي روزهاي بي‌رونقي را تجربه كرده است؛ اما به هر حال اين روزها بازار خريد و فروش اين كالا با موج خريداراني مواجه شده است كه قصد خريد گوشي موبايل به عنوان هديه نوروزي را دارند.

فعالان بازار كه به سختي زير بار اين موضوع مي‌روند كه بازار طي اين مدت به دليل افزايش تقاضا گرم و پررونق شده است، مي‌گويند افزايش تقاضا مربوط به گوشي‌هاي ارزان قيمت است و تعداد كمي براي خريد گوشي‌هاي گران قيمت اقدام مي‌كنند. مهدي اشتري، يكي از فعالان بازار در اين زمينه مي‌گويد: طي يك ماه اخير ميزان تقاضا براي گوشي‌هايي كه قيمتي حدود 70 هزار تا 250 هزار تومان دارند افزايش يافته است و ساير گوشي‌ها بازاري همچنان راكد و بي‌رونق دارند.

 نكته جالب اينجا است كه اكثر آقاياني كه براي خريد گوشي به عنوان هديه به بازار مراجعه مي‌كنند، بيشتر به سراغ گوشي‌هاي ارزان قيمت با ظاهري لوكس مي‌روند و در مقابل خانم‌ها به سراغ گوشي‌هاي گران قيمت مي‌روند. البته ذكر اين نكته نيز لازم است كه آقايان بيشتر براي خريد گوشي به عنوان هديه به بازار مراجعه مي‌كنند تا خانم‌ها.

صفحه لمسي‌هاي پر زرق و برق
گوشي‌هاي صفحه لمسي اين روزها بازار گرم و پررونقي دارند، ولي به دليل قيمت بالايي كه دارند كمتر مورد تقاضا به عنوان يك هديه نوروزي قرار مي‌گيرند.با اين حال نمونه‌هاي قديمي‌تر اين گوشي‌ها كه قيمتي حدود 200 تا 300 هزار تومان دارند در بازار پرفروش شده‌اند.

نوكيا
نوكيا از برندهاي پرفروش بازار گوشي تلفن همراه از سال‌هاي گذشته تا كنون بوده است.
بر اساس اعلام فعالان بازار، طي مدت اخير دو مدل گوشي 5230و E52 نوکیا که به ترتیب با قیمت 230 هزار تومان و 265هزار تومان به فروش می‌رسند، توانسته مورد تقاضای مشتریان قرار گیرد.

تجهيز به صفحه نمایش لمسیTFT، حافظه داخلی 70 مگابایتی  و دوربین عکاسی و فیلمبرداری دو مگاپیکسلی از ویژگی‌های گوشی 5230 و تجهيز به صفحه نمایش TFT با قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ، ارتقاي حافظه داخلی تا 16 گیگابایت و دوربین عکاسی و فیلمبرداری 2/3 مگاپیکسلی به همراه دوربین دوم  از امکانات گوشی E52 به شمار می‌آید.

گوشی 6303 نيز از دیگر مدل‌های این برند است که با بهای فروش 150 هزار تومانی توانسته مورد خرید مشتریان قرار گیرد. مدل‌هاي x3،ا 5630 و E52 نيز از مدل‌هاي ديگري هستند كه در بازار با افزايش تقاضا مواجه شده‌اند.

اين گوشي‌ها به ترتيب با قيمت 172هزار تومان، 218 هزار تومان و 278 هزار تومان به فروش مي‌رسند. فعالان بازار همچنين به افزايش تقاضا براي گوشی N97MINI نوکیا اشاره كردند كه با قیمت فروش430 هزار تومان به فروش مي‌رسد.

اما اگر شما قصد خريد يك گوشي ارزان قيمت‌تر از اين برند را داريد، مي‌توانيد به سراغ مدل‌هاي 7210،3120 و 3610 برويد كه قيمتي حدود 100 هزار تومان دارند.اگر هم قصد خريد يك گوشي ارزان قيمت با قيمتي حدود 50 تا 70 هزار تومان را داريد، مي‌توانيد به سراغ مدل‌هاي CLASSIC 2600،1650،1209 و ...برويد كه قيمتي كمتر از پنجاه هزار تومان دارند.

سوني اريكسون
گوشي‌هاي C510، C902 و W580 سوني‌اريکسون به عنوان پرفروش‌ترين‌هاي اين برند در بازار معرفي شدند.

به گفته فعالان بازار، قيمت و امکانات مناسب اين مدل‌ها باعث شده است بيشتر مشتريان تمايل به خريد گوشي‌هاي فوق داشته باشند. گوشي‌هاي C902، C510 و W580 سوني‌اريکسون به ترتيب به بهاي 172، 200 و 129 هزار تومان در اختيار مشتريان قرار مي‌گيرد. تجهيز به دوربين عکاسي و فيلمبرداري 15/3 مگاپيکسلي، حافظه داخلي 100مگابايتي قابل ارتقا با مموري کارت از مشخصات فني گوشي C510، و تجهيز به صفحه نمايش لمسي TFT، حافظه 160 مگابايتي قابل ارتقا تا هشت گيگابايت و دوربين عکاسي و فيلمبرداري پنج مگاپيکسلي، از ويژگي‌هاي گوشي C902به شمار مي‌آيد.

همچنين تجهيز به دوربين عکاسي و فيلمبرداري دو مگاپيکسلي قابل ارتقا تا چهار گيگابايت و صفحه نمايش TFT با قابليت نمايش 256 هزار رنگ از مشخصات فني گوشي W580 سوني‌اريکسون است. گوشي S500 اين برند نيز كه با قيمت 119 هزار تومان به فروش مي‌رسد، در ليست گوشي‌هاي خوش فروش قرار گرفته است. F305 ديگر مدل‌هاي اين برند است که با قيمت 118 هزار تومان در بازار تلفن همراه عرضه مي‌شود.

دو مدل K770 و T715 سوني‌اريکسون که به بهاي 140 و 235 هزار تومان در بازار تلفن همراه به فروش مي‌رسد، توانسته است مورد تقاضاي بيشتر مشتريان قرار گيرد. اما سوني‌اريكسون يك گوشي فانتزي براي كمك به مرداني كه قصد خريد يك هديه مناسب براي خانم‌ها را دارند، به بازار عرضه كرده است.
اين گوشي كه YARI نام دارد، به صفحه نمايش TFT، دوربين 5 مگاپيكسلي و بلوتوث و ...مجهز است و با قيمت 260 هزار تومان به فروش مي‌رسد. گوشي مذكور با بدنه سفيد رنگ و طراحي زيباي خود توجه بسياري از خريداران را به خود جلب كرده است.

سامسونگ
كاهش قيمت گوشي‌هاي سامسونگ طي ماه گذشته و در كنار آن عرضه مدل‌هاي فانتزي به بازار تا حدودي توجه خريداران را به خو جلب كرده است.

بر اساس اعلام فعالان بازار، مدل B3210 CORBY TXT از اين خانواده توانسته طي اين مدت اقبال بلندي در بازار داشته باشد؛ چراكه طراحي اين گوشي كاملا فانتزي است و قاب‌هاي يدكي آن كه در رنگ‌هاي مختلفي همراه با گوشي ارائه مي‌شوند باعث شده است اين مدل گوشي انتخاب مناسبي براي كاربران تنوع طلب گوشي باشد. اين مدل گوشي با قيمتي حدود 150 هزار تومان به فروش مي‌رسد. مدل B3410 نيز گوشي ديگري است كه به گفته فعالان بازار، طي مدت اخير در بازار پرفروش تر از ساير مدل‌ها بوده است. اين گوشي به دوربين دو مگاپيكسلي مجهز است و طراحي آن نيز كشويي است. گوشي مذكور با قيمت 175 هزار تومان به فروش مي‌رسد. مدل S3653 CORBY هم گوشي پرفروش ديگري از خانواده سامسونگ است كه با قيمت 160 هزار تومان به فروش مي‌رسد.

مدل‌هاي S5233 STAR كه با قيمت 170 هزار تومان عرضه مي‌شود نيز از مدل‌هاي پرفروش اين برند در بازار است. مدل‌هاي M620وL700 هم از گوشي‌هاي ارزان قيمت اين برند است كه قيمتي حدود 100 هزار تومان دارند.

اما از ميان گوشي‌هاي گران قيمت اين برند هم كه بيشتر خانم‌ها براي ارائه به عنوان هديه از اين گوشي‌ها استقبال مي‌كنند مي‌توان به مدل I8000 Omnia II كه با قيمت 546 هزار تومان به بازار عرضه شده است اشاره كرد.

LG
به گفته فعالان بازار، دو مدل گوشی GC900 Viewty Smart و KC910 ال‌جی که به تازگی وارد بازار تلفن همراه شده، مورد استقبال بیشتر مشتریان قرار گرفته است.
دو مدل گوشی GC900 Viewty Smart و KC910 ال‌جی که در لیست گوشی‌های خوش فروش این برند قرار گرفته است به ترتیب به بهای 370و 320هزار تومان به فروش می‌رسد.

گوشی GC900 Viewty Smart از صفحه نمایش لمسی با قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ، دوربین عکاسی و فیلمبرداری هشت مگاپیکسلی و ارتقاي حافظه داخلی توسط مموری‌کارت بهره می‌برد.

تجهيز به صفحه نمایش لمسی با قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ، دوربین هشت مگاپیکسلی و ارتقاي حافظه داخلی توسط مموری‌کارت از ویژگی‌های گوشی KC910 ال‌جی به شمار می‌آید. مدل kf350 ال‌جی با قیمت فروش 170 هزار تومان نیز توانسته است مورد استقبال مشتریان قرار گیرد و در جایگاه پرفروش‌ترین‌های این برند قرار گیرد. این گوشی تاشو دارای دوربین عکاسی و فیلمبرداری 15/3 مگاپیکسلی و ارتقاي حافظه داخلی با مموری‌کارت است. گوشی KE970 نیز از دیگر مدل‌های این برند است که با بهای فروش 115 هزار تومان در اختیار مشتریان قرار گرفته است.

HTC
اگر قصد خريد يك گوشي HTC به عنوان هديه را داريد، بايد حواستان را جمع كنيد كه اين گوشي‌ها قيمت بالايي دارند و معمولا قيمت اين گوشي‌ها كمتر از 400 هزار تومان نيست. به هر حال مدل‌هاي HERO،TOUCH CRUISE ،TOUCH 2 ،TOUCH DIAMOND 2 از گوشي‌هاي پرفروش اين برند هستند كه قيمتي كمتر از 500 هزار تومان دارند.

مدل‌هاي HD2 و TOUCH PRO 2 هم با قيمتي بالاتر از 650 هزار تومان به فروش مي‌رسند.

موتورولا
از بين گوشي‌هاي موتورولا هم مي‌توان به مدل‌هاي ZN200 و RAZR2 V8 اشاره كرد كه قيمت اين گوشي‌ها كمتر از 200 هزار تومان است. به گفته فعالان بازار، مدل A3100 نيز كه با قيمت 430 هزار تومان به فروش مي‌رسد از پرفروش‌هاي بازار است.

ساير برندها
گوشي‌هاي اپل به دليل قيمت بالايي كه دارند و برندهاي ماتريكس و...به دليل اينكه برندهاي چندان شناخته شده‌اي نيستند، اقبال بلندي در بازار هداياي نوروزي نداشته‌اند. همچنين موبايل‌هاي تلويزيوني اين روزها چندان در بازار مورد استقبال قرار نمي‌گيرند و بازاري همچنان راكد دارند.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: