کد خبر: ۱۷۱۶۳
۱۹ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۶:۰۵
0
مهران مدیری در جدید ترین گفت وگوی خود با یک ماهنامه عنوان کرده است از سال جدید من در سینما وتلویزیون با شیوه ای تازه کار می کنم که شکل جدیدی خواهد داشت .این اتفاق قرار است آغاز شود .
جهان نیوز: مهران مدیری در جدید ترین گفت وگوی خود با یک ماهنامه عنوان کرده است از سال جدید من در سینما وتلویزیون با شیوه ای تازه کار می کنم که شکل جدیدی خواهد داشت .این اتفاق قرار است آغاز شود .

آقای مدیری با صراحت خاصی همچنین عنوان کرده : دیگر کاری به شکل گذشته از من نخواهید دید . او در ادامه توضیح داده که سالهای سال است که شکل مشخصی از من دیده شده که مردم دوست داشتند خود من هم دوست داشتم .حالا تمایل دارم در شکل جدیدی فعالیت خودرا ادامه بدهم و نوع دیگری را تجربه کنم .بیشتر از این هم نمی توانم بگویم .باید کار ساخته شود و در کار باید دید که چه تغییری ایجاد شده .

این برای چندمین بار است که آقای مدیری عنوان کرده که قصد دارد کارهای متفاوت تری نسبت به آثار گذشته اش ارائه دهد . ارديبهشت سال گذشته بود که مهران مديري در گفت وگويي با ماهنامه فيلم گفته بود هر گز منتظر کار نود شبي از من نباشيد. او گفته بود بعد از مرد هزارچهره ديگر نمي تواند کار نودشبي بسازد.

حتي اگر بخواهد نمي تواند. براي اين که از نظر او مدل و مسير کار کاملا تغيير کرده است. مديري اعتقاد داشت با اين کيفيت، با اين بازي، با اين فيلم نامه و با اين ترکيب بازيگران، ديوانگي محض است اگر دوباره برگردد و کاري بسازد که سرعت در آن حرف اول را مي زند. به اعتقاد مديري،سر کارهاي نود شبي آدم بايد با عجله فقط تصویر بگيرد و تحويل پخش بدهد.

علی رغم اظهاراتی که مهران مدیری در گفت وگو با ماهنامه فیلم درباره دوری از کارهای نود شبی عنوان کرده ولی او همچنان که در خبر ها آمده درگیر ساخت سریال 90شبی قهوه تلخ است !براساس اخباری که خبرگزاری های رسمی منتشر کرده اند«قهوه تلخ» بناست در 90قسمت ساخته شود و لوكيشن‌هاي اين سريال يك كاخ و يك بازار است كه از مضموني تاريخي برخوردار است و داستان‌هاي آن در يك كاخ مي‌گذرد.

«قهوه تلخ» 33 بازيگر اصلي دارد و داستان آن با بازي سيامك انصاري در نقش مورخ آغاز ‌شد. او در ابتداي داستان كه در دنياي امروز مي‌گذرد، يك فنجان قهوه تلخ مي‌خورد و با خوردن آن به تاريخ سفر مي‌كند. او در طول زمان به مورخي تبديل مي‌شود كه در مرور خاطرات تاريخي خود، هربار دچار مسائلي مي‌شود كه اين مسائل داستان‌هاي سريال را رقم مي‌زند.

/مهران مدیری دیگر خودم را دوست ندارم/
همين نوروز امسال بود که سريال مرد دوهزار چهره با بازي و کار گرداني مهران مديري از تلويزيون ايران پخش شد اگر به بازتابهاي رسانه اي و مطبوعاتي اين مجموعه نگاهي انداخته شود متوجه خواهيم شد که نسبت به مجموعه مرد هزار چهره بااستقبال خوبي مواجه نشد و اين براي مهران مديري که بسيار نگران کيفيت کارهايش در اين سالها بوده،حتما موضوع مهمي خواهد بود.جالب است بدانيد مهران مديري در همان گفت وگو با ماهنامه فيلم گفته بود: بعد از گنج مظفر احساس کردم که ديگر خودم را دوست ندارم. احساس کردم با اين کارهاي نود شبي دارم مي گندم و بايد يک تغيير ناگهاني در کارم صورت بدهم، چون آن نقطه اي را که در آن قرار داشتم ديگر دوست نداشتم. از کارگرداني کردن و ساختن هم خسته شده بودم.

/زنگی تفریحی برای مدیری/

دلم مي خواست مدتي بدون دغدغه پشت دوربين، فقط بازي کنم. خسته شده بودم از بار مسئوليتي که در اين سال ها (سريالهاي نود شبي)روي دوشم بود و پوستم را کند واقعا. در نتيجه بازيگري در فيلمهاي دايره زنگي و هميشه پاي يک زن درميان است با همه سختي هايش برايم مثل يک زنگ تفريح بود. اصلا انگار در سواحل هونولولو نشسته ام و دارم آب پرتقال مي خورم.

از آنجا که آقاي مديري براي کيفيت کارهايش و کار نامه هنري اش اهميت بسياري قائل است براي خروج از دايره سريال سازي،از سالها قبل بارها اعلام کرده که قصد کار گرداني يک فيلم سينمايي دارد. او چندی پیش نيز عنوان کرده که قصددارد در سال 89 فيلم «کشتي گمشده» را بسازد. فيلمنامه اين فيلم از مضموني ترسناک اما پر از شوخي برخوردار است. به نظر می رسد گويا آقاي مديري حتي به اظهاراتي که خود قبلا در نقدفعاليتهايش مطرح کرده بود توجهي ندارد و دوستاني که به او علاقه دارند بايد حرفهاي گذشته مديري را براي خود او ياد آوري کنند تا مديري همچنان در مسير فعاليتهاي تصويري اش موفق باشد.

/همه تلخی های مدیری/

البته نکته ديگري که به آقاي مديري بايد ياد آوري کرد اين است که مهران مديري برخلاف سريالها و کارهاي طنز تلويزيوني اش هميشه به توليد آثار جدي و حتي تلخ علاقه داشته است.خود او در مصاحبه ديگري گفته است:در تئاتر نقش هاي جدي بازي مي کردم. از نظر شخصيتي هم آدم طنازي نيستم، بيشتر درون گرا هستم و مسايل جدي برايم جدي تر است. در آينده هم قصد ساخت اثري جدي را دارم.

(مثلث شيشه اي) جالب است بدانيد مديري چند سال پيش در گفت وگويي پيش از ساخت «شب هاي برره» اعلام کرده بود: تمامي کارهاي طنزي که ساخته ام پر مخاطب و موفق بوده اند، اما با اين حال از عملکرد خودم در زمينه طنزسازي راضي نيستم. طنزسازي به شغل من تبديل شده است و همه افراد از جمله تهيه کنندگان، منتقدان و... از من مي خواهند که مجموعه طنز بسازم. اصل من چيز ديگري است. دوست دارم روزي برسد که کمدي مورد علاقه خودم را بسازم که در عين خنداندن، تلخي هاي بسياري را نمايان سازد.

/تلخ ترین آدم عمر/

به تازگي نيزگفت وگويي از بهاره رهنما منتشر شده که دراين گفت وگو خانم رهنما گفته است که مهران مديري يکي از تلخ ترين آدمهايي است که در عمرم ديده ام.اتفاقا چند سال پيش در مصاحبه اي از مديري اين سوال را کرده بوند که: حتما به تو گفته اند که صورت تلخي داري؟مهران مديري نيز در جواب گفته بود: بله، خيليها از اين هم فراتر ميروند و ميگويند آدم غمگيني هستي. خيلي وقتها درست است. در طول روز غمگينيم به شاديهايم ميچربد. زود هم خودش را نشان ميدهد. به قول يکي از دوستان غم اگر به جاهاي ناجور نکشه، چيز خيلي بدي نيست. ميتواند منشا خلاقيت هم باشد. ظاهرا در شرق براي غم اصالت بيشتري نسبت به شادي قائلند.

جالب است بدانید مهران مدیری برخلاف تصورات بسیاری از مردم ،ویژگیهای غیر قابل تصوری دارد .حامد بهداد بازیگر سینمای ایران که قرار است به زودی با مهران مدیری کنسرت مشترکی را برگزار کند به تازگی مصاحبه ای کرده و در بخشهایی ازاین مصاحبه درباره مهران مدیری گفته است: مثل مهران مدیری هرگز نمی‌توان پیدا کرد. مهران یک آدم خجالتی، ماخوذ به حیا وکم حرف است.من نمی‌فهمم آن مهران مدیری جلوی دوربین کیست ؟این مهران کیست ؟و آن مهران کیست ؟می‌شود؟!

/پختگی حاصل از جنگ /

بهداد درادامه گفته است : چند وقت پیش مهران را دیدم. فهمیدم که مهران سه سال در جبهه جنگیده. من این را نمی‌دانستم. شگفت زده شدم. نمی‌دانم این آدمها برای چه به جبهه رفتند اما یک دلیل خیلی بزرگ دارند :ایران. یک دلیل بزرگتر هم مادر است ُدفاع از سرزمین مان در حافظه تاریخی ماست.دفاع از مرزوبوم کشورمان ومن تازه فهمیدم که یک وجه از وجوه مهران چه چیزی دارد که من ندارم :پختگی حاصل از جنگ. او جمله خیلی قشنگی گفت: "وقتی جنگ را ببینی یک شبه صد ساله می‌شوی!. من این حرف را قبول دارم. این حرف را می‌فهمم.

/راز سکوت مهران مدیری/

حامد بهداد سپس با طرح این سوال که اما چرا مهران مدیری این حرف را گفت ادامه داده: سکوتی در مردهای جنگ هست که وقار خاصی دارد. همین سکوت کش مکش بین مرگ وزندگی را بی ارزش می‌کند و فاصله بین بودن و نبودن را کم می‌کند هیجان زندگی به خاطر ترسی که از مرگ داری کم می‌شود. همیشه می‌توانی بدون هیاهو از زندگی لذت ببری. مهران این را خوب فهمیده. همه کسانی که جنگیده اند این را می‌فهمند. من عاشق کسانی هستم که برای این مملکت جنگیده اند. این مملکت در هر وضعیتی که باشد چه بهتر از این و چه بدتر از این باید برای آن با دشمن اش جنگید. نباید گذاشت بد از بدتر شود. این آرامش نسبی به سختی به دست آمده است..
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: