کد خبر: ۱۷۱۰۱۴
۰۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۴
0
ملی پوش وزن 69 کیلوگرم بوکس ایران در باره اظهارات دبیر فدراسیون و اخراج از تیم ملی نیز گفت: دلیل این کار را هم نمی دانم، باید از مسئولین فدراسیون پرسید من و محرابی به چه علت از تیم ملی کنار گذاشته شده ایم در حالی که خود شما اجازه این سفر یک ماهه را به ما داده اید.
پول‌نیوز-بوکسور وزن 69 کیلوگرم تیم ملی بزرگسالان کشورمان با تاکید بر اینکه نه به کشوری دیگر پناهنده شده و نه از وطن خود فرار کرده است، گفت: از همان ابتدا مسئولان فدراسیون در جریان سفرم به چین بودند و با اجازه آن ها یک ماهی را در این کشور به تمرین و مسابقه پرداختم. 
 
به گزارش ایرنا؛ حدود یک ماه پیش بود که اعلام شد 'فروتن گل آرا ' و'سجاد محرابی' دو بوکسور باتجربه کشورمان به کشور چین عزیمت کرده اند تا به مدت 20 روز تا یک ماه در این کشور به تمرین و مسابقه بپردازند. 

در همین راستا علیرضا دانشمندفر دبیر و سخنگوی فدراسیون بوکس نیز درباره سفر این دو ملی پوش به چین،گفت: گل آرا و محرابی با گرفتن مرخصی 20 روزه از مدیر تیم های ملی برای اردو و مسابقات چندجانبه به چین سفر کرده اند. 

با گذشت مدت 20 روزه ای که فدراسیون اعلام کرده بود و تاخیر در بازگشت این دو بوکسور ملی پوش به کشور، حاشیه ها و اظهارنظرها در خصوص وضعیت گل آرا و محرابی آغاز شد تا جایی که حتی برخی ها از پناهندگی و فرار آن ها از کشور و اینکه دیگر قصد بازگشت به ایران را ندارند سخن به میان آوردند. 
 
** التیماتوم دبیر فدراسیون برای بازگشت گل آرا و محرابی 

اظهار بی اطلاعی مسئولان فدراسیون بوکس از وضعیت این دو ملی پوش و اظهارات دبیر این فدراسیون که از اولتیماتوم برای برگشت آن ها خبر داده بود نیز بر شایعات مطرح شده دامن زد. 

دانشمندفر در این خصوص عنوان کرد: در جلسه ای که با حضور رئیس فدراسیون و کادر فنی در فدراسیون داشتیم، قرار شد تا روز سه شنبه (6 بهمن) به فروتن گل آرا و سجاد محرابی فرصت داده شود تا به ایران برگردند و درباره تاخیرشان پاسخگو باشند. 

وی افزود: درصورتی که آن ها عذرشان موجه باشد به اردوی تیم ملی دعوت و طبق ضوابط در ترکیب تیم ملی قرار می گیرند در غیر این صورت جایی در تیم ملی ندارند و به انتخابی المپیک که قرار است در چین برگزار شود هم اعزام نمی شوند. 
 
** اخراج از تیم ملی ملی 


به دنبال این اولتیماتوم و مراجعه نکردن گل آرا و محرابی در زمان مقرر به فدراسیون برای معرفی خود، دانشمندفر عنوان کرد: متاسفانه ما تا صبح سه شنبه ( 6بهمن) به این دو بوکسور مهلت داده بودیم تا خود را به اردوی تیم ملی برسانند که این اتفاق نیفتاد و همانطور که قبلا هم هشدار داده بویدم گل آرا و محرابی از تیم ملی بوکس اخراج و نفرات دیگری جایگزین آنها خواهند شد. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا هیچ راهی برای اعزام این دو بوکسور به رقابت های کسب سهمیه المپیک ریو وجود ندارد گفت: خیر، این دو بوکسور نیز باید مثل سایر بوکسورها در انتخابی شرکت می کردند که خودشان در اردو حاضر نشدند و بنابراین آنها هیچ شانسی برای حضور در رقابت های کسب سهمیه المپیک چین ندارند. 

تمام این اظهارنظرها در حالی مطرح شد که فروتن گل آرا یکی از دو ملی پوش سفر کرده به چین در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار ایرنا کرمانشاه تمامی مسائل و شایعات پیش آمده درخصوص پناهندگی، فرار از کشور و تصمیم برای عدم بازگشت به ایران را تکذیب و مدعی شد این سفر از همان ابتدا قرار بوده یک ماه به طول بینجامد و آن ها با اجازه مدیر تیم های ملی و هماهنگی مسئولان فدراسیون به چین سفر کرده اند. 
 
** تمرین و مسابقه تنها هدف ما از سفر به چین بود 


ملی پوش وزن 69 کیلوگرم تیم ملی بوکس ایران که البته حالا دیگر به گفته دبیر فدراسیون از جمع ملی پوشان اخراج شده است در گفت و گویی تلفنی با خبرنگار ایرنا، تنها هدف سفر خود و سجاد محرابی به کشور چین را انجام تمرین و مسابقه عنوان و تاکید کرد: هردوی ما با هزینه شخصی به این سفر اعزام شدیم. 

فروتن گل آرا با اشاره به شایعاتی که پس از سفر آن ها به چین و تاخیر در بازگشت ایجاد شده است، گفت: من هم پس از بازگشت از این کشور در جریان شایعاتی که مطرح شده بود قرار گرفتم اما تاکید می کنم ما دو نفر نه قصد پناهندگی داشته و نه می خواستیم از کشور فرار کنیم، تنها هدف ما انجام تمرین و مسابقه بود. 

وی افزود: سفر ما از همان ابتدا یک ماهه بود و تاریخ رفت و برگشت بلیط هواپیما نیز کاملا مشخص و مسئولان فدراسیون از جمله مدیر تیم های ملی، نایب رئیس و دبیر فدراسیون نیز در جریان سفر ما قرار داشته و با اجازه آن ها این مسافرت انجام شد. 

گل آرا گفت: ما نه به صورت غیرقانونی از کشور خارج شدیم و نه به شکل مخفیانه و پنهانی و در زمان مشخص شده هم به کشور برگشتیم و الان هم واقعا نمی دانم این همه شایعه چرا و چگونه پیرامون این سفر ایجاد شده است. 
 
** 6 بهمن به کشور بازگشتیم 


وی با بیان اینکه در روز سه شنبه (6 بهمن) به همراه سجاد محرابی به کشور بازگشته اند، گفت: در این مدت کوتاهی که از بازگشتمان می گذرد بیش از 400 بار به من تلفن شده و یا پیام آمده و جریان خروج از کشور را سوال پرسیده اند که برخی اظهارنظرها و شایعات مطرح شده واقعا آرامش را از من و خانواده ام سلب کرده است. 

ملی پوش وزن 69 کیلوگرم بوکس ایران در باره اظهارات دبیر فدراسیون و اخراج از تیم ملی نیز گفت: دلیل این کار را هم نمی دانم، باید از مسئولین فدراسیون پرسید من و محرابی به چه علت از تیم ملی کنار گذاشته شده ایم در حالی که خود شما اجازه این سفر یک ماهه را به ما داده اید. 

گل آرا همچنین در پاسخ به اینکه دبیر فدراسیون عدم حضور در مسابقات انتخابی همانند بقیه ملی پوشان را یکی از دلایل اخراج وی عنوان کرده، افزود: در کجای دنیا برای عضویت ثابت در تیم ملی سالانه چندین دور مسابقات انتخابی برگزار می شود که در فدراسیون این کار را انجام می دهند. 

وی افزود: در طول 14 سالی که عضو تیم ملی بوکس ایران بوده ام همیشه تا پای جان برای موفقیت کشورمان و اهتزاز پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی تلاش کرده ام و ذره ای نیز کم نگذاشته ام. 

قهرمان بوکس آسیا گفت: در این مدت بیش از 10 بار در مسابقات مختلف آسیایی و بین المللی پرچم کشورمان را به اهتزار درآورده و برای اعتبار بوکس ایران تلاش کرده و به ایرانی بودنم نیز افتخار می کنم. 

وی همچنین با تاکید بر اینکه هیچ گاه اصالت خود را فراموش نمی کنم، گفت: بزرگترین آرزوی ورزشی من شاد کردن دل هموطنان و هم استانی های عزیزم بوده است و من هیچ نقطه ای از دنیا را به کشور عزیزم ایران و استان کرمانشاه ترجیح نمی دهم. 
گل آرا اظهار کرد: منتظر تماس مسئولان فدراسیون می مانم و امیدوارم هرچه سریعتر سوء تفاهمات پیش آمده مرتفع گردد. 

وی در پایان از افرادی که شایعات ایجاد شده را مطرح و برای بازارگرمی آن را پخش کردند نیز گلایه کرد و گفت: تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که آن ها را به خدا واگذار کنم. 
آخرین مقام فروتن گل آرا کسب مدال طلا و عنوان فنی ترین ورزشکار مسابقات بوکس بین المللی اسلواکی بود که تابستان امسال برگزار شد.
منبع: ایسنا
برچسب ها: بوکس ، تیم ملی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: