کد خبر: ۱۷۰۹۹۸
۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۳
0
پول‌نیوز- همایون شجریان با دو اثر چه آتش‌ها و خداوندان اسرار در بازار موسیقی فروش خوبی دارد. چه آتش‌ها که حاصل همکاری با علی قمصری‌ست؛ در کمتر از یک هفته به صدر پرفروش‌ها رسیده است.
 
پرفروش‌ترین آلبوم‌ها در هفته‌ای گه گذشت به شرح زیر است:
 
۱- چه آتش‌ها اثر همایون شجریان و سهراب پورناظری
 
۲- با قرص‌ها می‌رقصد اثر کاوه آفاق
 
۳- رام اثر پیمان یزدانیان و حسام اینانلو
 
۴- خداوندان اسرار اثر همایون شجریان و علی قمصری
 
۵- کهن کمان اثر شروین مهاجر
 
آلبوم چه آتش‌ها (کنسرت تصویری)


پرفروش‌ترین آلبوم های موسیقی در هفته گذشتههمایون شجریان درباره این اثر می‌گوید: ما به دلیل اینکه روی فیلمبرداری کار به‌صورت اجرای زنده حساسیت ویژه‌ای داشتیم بنابراین تالار وحدت را برای برگزاری کنسرت انتخاب کردیم. این کنسرت به خاطر ترکیب متفاوت در سازبندی، موجب بازتاب‌های جالب توجهی شد که نشات گرفته از نگاه متفاوت و خاص «قمصری» به موسیقی است.
 
این اثر براساس اشعاری از «سعدی»، «حافظ»، «خیام»، «مولانا»، «عماد خراسانی»، «محمدرضا شفیعی کدکنی»، «ه. ا. سایه»، «فریدون مشیری»، «محمدعلی بهمنی» و «علی غضنفری» با نوازندگی  «نگار خارکن»، «لعیا اعتمادی»، «آتنا اشتیاقی»، «مصباح قمصری»، «بهرام آقاخان»، «حسین رضایی‌نیا»، «همایون نصیری» و «آیین مشکاتیان» شکل گرفته است. آلبوم صوتی آن در سال ۹۲ توسط انتشارات «دل آواز» منتشر شده بود. لازم به ذکر است کنسرت این آلبوم دو سال قبل در «تالار وحدت» برگزار شد.
 
ویدیو کنسرت را «هومن سپاه منصوری» کارگردانی کرده است. کنسرت شامل 17 قطعه و به سبک سنتی است. در این اثر قطعاتی چون «ساز و آواز راست پنجگاه»، «آواز زورق شکسته»، «تصنیف چه آتشها»، «آواز بیات ترک»، «تصنیف بزم تو»، «تکنوازی تار»، «تصنیف نه گریه‌ای»، «تصنیف دلم دیوانه شد»، «آواز گناه عشق»، «قطعه راه‌ها»، «مقدمهٔ دشتی»، «تصنیف دل افروزتر از صبح»، «مقدمه اصفهان»، «تصنیف یاران موافق»، «همنوازی کوبه‌ای»، «تصنیف شرم و شوق»، «تصنیف بی‌همگان» اجرا شده است.
 
«علی قمصری» و«همایون شجریان» علاوه بر این اثر، تاکنون آثاری چون «نقش خیال» و«آب، نان، آواز» را نیز منتشر کرده‌اند.
 
آلبوم رام


پرفروش‌ترین آلبوم های موسیقی در هفته گذشتهآلبوم «رام» دونوازی بداهه پیمان یزدانیان به عنوان نوازنده پیانو و حسام اینانلو به عنوان نوازنده کمانچه است. هر نوازنده سبک خاص خود را اجرا کرده و سازش از فرهنگ موسیقی متفاوتی حرف زده و همنوازی این دو ساز به تلفیقی از موسیقی ایرانی و غربی رسیده. کاری که در نوع خود بسیار نوگراست. این دو نوازنده تحت عنوان پروژه «دیالوگ» سال 1392 در تالار وحدت تهران روی صحنه رفتند و در سال 93 نیز برای جشن 15 سالگی هرمس کنسرت خود را دوباره برگزار کردند.
 
«پیمان یزدانیان» و «حسام اینانلو» بیش از سه سال است که به‌صورت مستمر تجربیات موسیقایی خود را در قالب همنشینی‌های بداهه گسترش می‌دهند که حاصل استمرار این همکاری، رسیدن به بیانی مشترک است که ریشه در دو دنیای متفاوت دارد. رامین صدیقی معتقد است در آلبوم «رام»؛ ساز «پیمان یزدانیان» و «حسام اینانلو» سعی دارند یکدیگر را به آرامش برسانند، اما در این میان هربار شخصی سرکشی می‌کند و دیگری او را رام می‌کند.
 
«پیمان یزدانیان» که به عنوان آهنگساز فیلم نیز شناخته شده است علاوه بر آهنگسازی برای کارگردانان خارجی، سابقه همکاری با کارگردانان شهیر ایرانی ازجمله «عباس کیارستمی»، «اصغر فرهادی»، «کمال تبریزی» و «مسعود کیمیایی» را دارد. «حسام اینانلو» نیز، آهنگساز و نوازنده کمانچه سابقه همکاری با گروه‌های «نهفت»، «ماهریز»، «خورشید» و «همنوازان شیدا» را دارد و علاوه بر نوازندگیِ کمانچه در آلبوم‌های متعدد، آلبوم‌هایی به نام «رهگذار»، «صبح امید»، «در آیینه اوهام»، «شب آیینه‌های نور»، «همساز» و «چهارراه» را منتشر کرده است.
 
آلبوم «رام» دارای 4 بخش است که بخش اول شامل مونولوگ «پیمان یزدانیان»، بداهه‌نوازی پیانو است و سه بخش بعدی به دونوازی پیانو با کمانچه و کمانچه آلتو اختصاص دارد.
 
با قرص‌ها می‌رقصد


پرفروش‌ترین آلبوم های موسیقی در هفته گذشته«با قرص‌ها می‌رقصد» نخستین آلبوم رسمی «کاوه آفاق» خواننده قطعه پرطرفدار «شال» است. او پیش از این با انتشار آلبومی در فضای مجازی و همکاری با گروه The ways توانست نام قابل اعتباری پیدا کند. آفاق و گروهش برای رسیدن به اثری درسبک «پاپ راک ایرانی» تلاش کرده‌اند.
 
«آفاق» درباره‌ مضمون محتوایی آلبومش می‌گوید: «شاید بتوان برچسب فلسفی- شخصی را روی موضوعیت آلبوم زد. هدف زدن تلنگری به آدم‌های این نسل و یادواردی گذرا بودن زندگی‌ست. سعی کرده‌ام انسان‌هایی را روایت کنم که به‌جای غم و اندوه زمانه، به تداوم شادی در زندگی فکر می‌کنند و به رقص واداشتن دردها و غصه‌ها.»
 
ترانه‌ها و ملودی‌های این آلبوم از«آفاق» بوده و«آرمان مهربان» در تنظیم برخی قطعات با او همکاری داشته است. آلبوم با تهیه‌کنندگی «محمدحسین مقدسی تفرشی» با مجوز موسسه «آوای سوته‌دلان» و توسط شرکت «پخش دنیای هنر» منتشر شده است. این اثر دوازده قطعه دارد که به جز قطعه‌ی «فلوکستین» همگی جدید هستند.
 
آلبوم کهن کمان


پرفروش‌ترین آلبوم های موسیقی در هفته گذشتهشهرام ناظری درباره این اثر می‌گوید: «روند حرکتی و هنری «شروین مهاجر» ازنظر اخلاقی و تعهد به ساز تحسین‌انگیز و آلبوم «کهن کمان» قابل ستایش است.»
 
آلبوم «کهن کمان» شامل هشت قطعه برای کمانچه و کمانچه آلتو است و توسط موسسه فرهنگی- هنری «آوای باربد» منتشر شده. «کوارتت مهرزاد»، «پس از تو»، «آواز اوج»، «غم انگیز»، «هلگرتن»، «رنگ و رنگ»، «افشار افغان» و «آوای مهاجر» قطعات این آلبوم هستند. «شروین مهاجر»، «آتنا اشتیاقی»، «وحید اسدالهی»، «همایون نصیری»، «زکریا یوسفی»، «مرتضی عابدی»، «همایون جهانشاهی»، «سیاوش روشن» و «مهدیه صفدری» دراین آلبوم به نوازندگی و خوانندگی پرداخته‌اند.
 
«شروین مهاجر» از سال ۱۳۷۴ نزد «اردشیر کامکار» به فراگیری کمانچه پرداخت. او در شفاف‌نوازی ادامه‌دهنده «اردشیر کامکار» است. از افتخارات او می‌توان به کسب عنوان رتبه اول نوازندگی کمانچه در جشنواره فجر، اجرا در نقاط مختلف دنیا نظیر «تئاتر دولاویل پاریس»، «کاخ سلطنتی نروژ» و در آلمان به همراه «ارکستر سمفونیک بوخوم» اشاره کرد. ازجمله تألیفات مهاجر «نت‌نویسی و تدوین ۳۰ قطعه اثر اردشیر کامکار» و «متدلوژی کمانچه» است.
 
خداوندان اسرار


پرفروش‌ترین آلبوم های موسیقی در هفته گذشتهآلبوم «خداوندان اسرار» اولین سی‌دی از پروژه‌ی «آیینه‌ها» با آواز «همایون شجریان» و آهنگسازی «سهراب پورناظری»؛ یکم آذرماه منتشر شد.
 
در این اثر علاوه بر ساخته‌های «سهراب پورناظری»، قطعه‌ای از ساخته‌های «کیخسرو پورناظری» با نام «یاوران» آمده است که پیش از این در آلبوم «حیرانی» منتشر شده بود و حالا «سهراب پورناظری» با نگاهی متفاوت آن را تنظیم و «همایون شجریان» اجرا کرده است.
 
«خداوندان اسرار» شامل دو بخش است: در بخش اول آن «ساز و آواز» بداهه در مقام اصفهان با اشعاری از مولوی اجرا شده و بخش دوم شامل روایتی با نام «رهایی» در سه پرده‌ی «مهتاب، خداوندان اسرار، جانی و صد آه» روی اشعاری از خیام، مولوی و حافظ است.
 
در این آلبوم موسیقی «آزاد میرزاپور» با نواختن بربت، «حسین رضایی نیا» دف، «همایون نصیری» سازهای کوبه‌ای، «آیین مشکاتیان» کوزه، «محمت اکاتای» سازهای کوبه‌ای، «آرشاک ساهاکیان» دودوک، «آرین کشیشی» گیتار بیس و «سهراب پورناظری» تنبور، آواز «همایون شجریان» را همراهی کرده‌اند.
 
پروژه‌ «آیینه‌ها» شامل پنج اثر است که در قالب آلبوم‌های صوتی و تصویری خداوندان اسرار، آیینه‌ها و مستندی با نام «آن سوی آیینه‌ها» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد به تناوب منتشر خواهد شد. پیش از این، کنسرت موسیقی «آیینه‌ها» در 53 اجرا در شهرهای مختلف ایران، اروپا و آفریقا اجرا شده است.
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: