September 2020 30 / چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۷۰۴۰۲
۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۳
0
مدیرعامل بیمه «ما» با اشاره به فعالیت‌های این شرکت در بخش‌های مالی و سرمایه‌گذاری، پشتیبانی و منابع انسانی، فنی، بازاریابی و فروش و فناوری اطلاعات گفت: سرلوحه کار ما یک مثلث متساوی‌ الاضلاع است که سه رأس آن پرسنل، سازمان (سهام‌دار) و مشتری هستند و رضیت هر یک از آن‌ها در گرو رضایت دیگری است.
پول‌نیوز - مدیرعامل شرکت سهامی بیمه «ما» با بیان این‌که صنعت بیمه ایران در افق 1404 باید صنعتی سودآور و دارای تعامل با کشورهای همسایه باشد، گفت: ما نیاز به صنعت بیمه آسان و منعطفی داریم که از قابلیت خدمات‌رسانی سریع به آحاد مختلف جامعه برخوردار باشد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، مجید صفدری امروز در یک نشست خبری با بیان این‌که در چشم‌انداز 20 ساله صنعت بیمه ایران باید حرف اول منطقه را در ضریب نفوذ بیمه بزند، افزود: ضریب نفوذ بیمه هم‌اکنون حدود 1.9 دهم درصد است که تا سال 1404 یعنی 10 سال دیگر باید به 7.5 درصد برسد.

ضرورت بازنگری و بازنگاری آیین‌نامه‌های بیمه‌ای براساس شرایط پساتحریم

وی با بیان این‌که فرهنگ بیمه در کشور ما با وجود جمعیتی جوان، ظرفیت بالایی برای فعالیت‌های بیمه‌ای به‌ویژه بیمه‌های زندگی دارد، اظهار داشت: تمامی 30 شرکت بیمه‌ای کشور باید با کمک بیمه مرکزی برنامه و استراتژی خود را برای ایفای نقش در تحقق شاخص‌های چشم‌انداز توسعه تعیین کنند.

سه ضلع مثلت صنعت بیمه

مدیرعامل بیمه «ما» با اشاره به فعالیت‌های این شرکت در بخش‌های مالی و سرمایه‌گذاری، پشتیبانی و منابع انسانی، فنی، بازاریابی و فروش و فناوری اطلاعات گفت: سرلوحه کار ما یک مثلث متساوی‌الاضلاع است که سه رأس آن پرسنل، سازمان (سهام‌دار) و مشتری هستند و رضیت هر یک از آن‌ها در گرو رضایت دیگری است.

وی به رابطه ضلع پرسنل و سازمان تحت عنوان بازاریابی داخلی پرداخت و با تاکید بر سه عنصر غنی‌سازی شغل، آموزش و امنیت شغلی افزود: ضلع دیگر این مثلث سازمان و مشتری است که بازاریابی خارجی نام دارد و ما در آن نسبت به دیگر کشورها عقب افتاده‌ایم و همچنان براساس نسخه دوم بازاریابی که به‌قول «کاتلر» در سال 2005 منسوخ شده است، عمل می‌کنیم. در حالی که در نسخه سوم بازاریابی، ایجاد ارتباط با روح، ذهن و قلب مشتری اساس طراحی یک بیمه‌نامه است نه سلیقه و توان بالفعل ما.

صفدری ادامه داد: طراحی بیمه‌نامه به‌عنوان یک محصول ناملموس و پیچیده، در همه دنیا براساس نیاز و خواسته مشتری انجام می‌شود و حتی اگر آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ما اجازه طراحی بیمه‌نامه مورد نظر مشتری را نمی‌دهند باید مورد بازنگری و بازنگاری قرار بگیرند.

وی با انتقاد محفوظ نبودن حقوق محصولات جدید بیمه‌ای در ایران گفت: متاسفانه به‌راحتی از طرح‌هایی که چندصد ساعت درباره آن فکر و کار شده است، کپی‌برداری می‌شودکه نمونه آن کپی‌برداری از بیمه‌نامه پوشش حوادث تروریستی ویژه زائران اربعین حسینی(ع) است که برای نخستین بار در کشور بیمه «ما» اقدام به طراحی و عرضه آن کرد.

مدیرعامل بیمه «ما» با تاکید بر اولویت‌دهی به احترام به مشتری و دانستن قدر او در صنعت بیمه گفت: برای مدیریت ارتباط با مشتریان نیاز به طبقه‌بندی آن‌ها براساس رتبه‌های طلایی، پلاتینی، سربی و آهنی هستیم و باید به جایی به برسیم که وقتی نام مشتری را در شبکه وارد می‌کنیم، رتبه او را ببینیم. زیرا از دست رفتن یک مشتری موجب خسران مجموعه است.

وی، مشتری مداری و رضایتمندی مشتریان را در اولویت های صنعت بیمه کشور برشمرد و گفت: هم اکنون ما این موضوع را در شرکت خود نهادینه کرده ایم و هرگونه بی احترامی به مشتری غیرقابل قبول است زیرا گاهی دیده شده به یک مشتری چندمیلیاردی بی احترامی شده است که این موضوع برای ما قابل قبول نیست.

صفدری سپس از ضلع سوم مثلث مورد اشاره یعنی رابطه پرسنل و مشتریان تحت عنوان بازاریابی تعاملی یا رابطه‌ای سخن گفت و افزود: مشتری شریک تجاری ما و اطلاع‌رسانی برتر یک مزیت رقابتی است. بنابراین ما باید با بازاریابی مشاوره‌ای یا رابطه‌ای، اطلاعات لازم را به‌صورت دقیق و شفاف به مشتری منتقل کنیم. وی با بیان این‌که باید براساس قوانین بیمه‌گری دنیا و به دور از نرخ‌شکنی و پذیرش ریسک بدون توجه به آیین‌نامه‌ها و تحلیل‌ها با مشتری ارتباط داشت، گفت: اتفاقی که برای بیمه توسعه رخ داد، به صنعت بیمه کشور لطمه زد و سبب شد اطمینان مرم به صنعت بیمه از بین برود زیرا برخی مشتریان ما معتقدند بیمه‌ای‌ها فقط می‌خواهند پول بگیرند و بعد بحث‌هایی نظیر ورشکستگی و نظایر آن را مطرح کنند، که این جای تاسف بسیار دارد.

کمبود کارشناس بیمه‌ای در حوزه نفت و گاز

مدیرعامل شرکت بیمه «ما» با اشاره به خروج ارز از کشور در قالب حق بیمه پروژه‌های حوزه نفت و گاز، اظهار داشت: با وجود این‌که ایران در تولید نفت و گاز جزو کشورهای تراز اول دنیاست، متاسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم کارشناسان بیمه‌ای مورد نیاز حوزه نفت، گاز و انرژی را تربیت کنیم. وی با بیان این‌که ریسک بیمه نفت و گاز و پتروشیمی با کالاهای معمولی بسیار متفاوت است، افزود: شرکت بیمه «ما» در حوزه نفت، گاز و انرژی ورود پیدا کرده و سعی داریم از جدیدترین و به‌روزترین اطلاعات بیمه‌ای در این حوزه استفاده کنیم.

راه افزایش ضریب نفوذ بیمه

صفدری توسعه فرهنگ بیمه و پشتوانه‌سازی با تربیت کارشناسان جوان و میدان دادن به آن‌ها را راه افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور دانست و ادامه داد: در همه جای دنیا این بیمه‌ها هستند که بانک تاسیس می‌کنند اما در ایران به دلیل عقب‌ماندگی صنعت بیمه این امر به‌صورت معکوس اتفاق افتاده است. وی با اشاره به نوپا بودن امر فروش متقاطع بانک و بیمه در کشور گفت: بیمه «ما» 167 میز بیمه‌ای در شعب بانک ملت دارد و تعدادی باجه که قرار است براساس یک فرایند مشخص و مدون، فروش بیمه‌نامه‌ها را انجام دهند.

وی فروش بیمه‌نامه به روش متقاطع را از دید بیمه‌گر، سهام‌دار، مشتری و بازاریاب دارای معانی و مفاهیم متفاوتی دانست و گفت: بر این اساس، از استادان دانشگاه برای برنامه‌ریزی و آماده‌سازی فرایند فروش متقاطع دعوت کردیم که در این فرایند ذینفع نبوده‌اند.

مدیرعامل بیمه «ما» چهار شاخص فروش متقاطع را سرعت، دقت، ارتباطات دوجانبه و مشاوره ذکر کرد و گفت: باید با الگوبرداری از بازارهای همسایه در بحث ریسک، بازاریابی براساس مشتری‌مداری و طراحی بیمه‌نامه‌های جدید مبتنی بر تکنولوژی و سرمایه‌گذاری خارجی خود را برای شرایط پساتحریم آماده کنیم.

وی در پاسخ به سوال پول‌نیوز در خصوص اولویت‌بندی سبد محصول در بیمه «ما» گفت: اولویت اصلی ما به ترتیب افزایش فروش بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری، افزایش فروش بیمه‌های نفت، گاز، پتروشیمی و میعانات گازی و افزایش فروش بیمه‌های مسئولیت است.

صفدری از رشد 36 درصدی حق بیمه‌های این شرکت در ده‌ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و افزود: نسبت خسارت در مقایسه با سال گذشته تغییر چندانی نداشته و هنوز 32 درصد است.

وی سهم بازار این شرکت را در سال گذشته 1.7 درصد اعلام کرد و ادامه داد: هدف ما جلب مشتریان جدید است، نه گرفتن پرتفو به هر قیمتی. بنابراین ما در پی افزایش سهم بازار بدون نرخ‌شکنی و دامپینگ یا ربایش مشتریان بیمه‌گران دیگر هستیم.

بنا بر اعلام مدیرعامل بیمه «ما»  سهم بیمه‌های عمر و زندگی در پرتفوی این شرکت 35 درصد، بیمه‌های آتش‌سوزی 15.2 درصد، بیمه‌های بدنه 8.32 درصد، بیمه‌های ثالث 18.39 درصد، بیمه‌های مسئولیت 5.86 درصد، بیمه‌های درمان 4.92 درصد و بیمه‌های حوادث 2.3 درصد بوده و ضمن افزایش سرمایه 400 میلیارد تومانی،  70 درصد DPS (سود وعده‌داده‌شده به سهامداران) این شرکت یعنی 308 ریال از 433 ریال پیش‌بینی‌شده محقق شده است.

برچسب ها: بیمه ما ، مجید صفدری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: