کد خبر: ۱۷۰۲۱
۱۸ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۳:۱۴
0
مديرعامل بانک سپه گفت: اين بانک در نظر دارد در بخش اعطاي تسهيلات به شرکت هاي شفاف، ثابت در عملکرد و شرکت هاي بورسي اولويت داده و از ورود به زمينه هاي داراي ابهام و مخاطرات غيرقابل برگشت اجتناب کند.
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ايرنا، "حسنعلي قنبري"در جمع خبرنگاران با تاکيد بر آنکه
رويکرد بانک به سمت مردم گرايي خواهد بود، افزود: براين اساس بانک در نظر دارد که به جاي
پرداخت تسهيلات به مشتريان کلان، تسهيلات خود را تنوع بخشيده و آن را به تعداد بيشتري از مشتريان داراي استعداد و رشد اقتصادي که قدرت اشتغالزايي و توليد دارند، اختصاص دهد.

وي همچنين ادامه داد: از شرکت هاي داراي خدمات و کالاي باثبات در بازار و شرکت هايي
که ادعاي گرفتن سهم در بازار را دارند، دعوت کرد روي منابع اين بانک حساب کنند.

قنبري با بيان آنکه نگراني در مورد کمبود منابع براي اعطاي تسهيلات نداريم، گفت: سياست تامين مالي خرد را در قالب وام ها و تسهيلات خرد ادامه مي دهيم.

** عملکرد يکساله بانک سپه
وي در خصوص عملکرد يکسال گذشته و برنامه هاي آتي اين بانک، افزود: مطالبات معوق غيرقابل وصول و فزاينده اين بانک را مهار کرده و سپس تنزل داديم، به نحوي که رقم مطالبات معوق در سال جاري نسبت به سال گذشته کاهش يافته است.

مديرعامل بانک سپه مطالبات معوق بانک را به سه گروه سررسيد گذشته، مشکوک الوصول
و مطالبات از محل اعتبارات اسنادي تقسيم کرد و افزود: نسبت کل مطالبات بانک سپه به کل
نظام بانکي کشور 33 درصد است که رقمي حدود 37 هزار ميليارد ريال را شامل مي شود.

**پرونده هاي دانه درشت در قوه قضائيه
وي با بيان آنکه طي 30 سال گذشته مطالبات نظام بانکي انباشت شده و تسويه نشده است، اظهار داشت: بانک سپه در قوه قضائيه پرونده هايي در بخش مطالبات معوق دارد که برخي از آنها دانه درشت است.
مديرعامل بانک سپه از کاهش اعتبارات دريافتي از بانک مرکزي و بازپرداخت آن خبر داد و تصريح کرد: بدون آنکه مشکلي براي بانک ايجاد شود، متکي به منابع مشتريان بانک خواهيم بود. اين در حالي است که بانک سپه حساب خود را نزد بانک مرکزي مثبت نگه داشته و با جرائم ديرکرد در اين خصوص مواجه نشده است.

وي با بيان آنکه وضعيت نقدينگي، اضافه برداشت از منابع بانک مرکزي و جرائم مربوطه بانک
سپه نسبت به ساير بانک ها بهتر است، افزود: بانک توانست از يکسري بحران هاي مالي در عرصه هاي بين المللي و داخلي خارج شود.

قنبري، توسعه سيستم انفورماتيک براي افزايش معاملات بصورت نقل و انتقالات الکترونيکي
و آموزش نيروي انساني بانک، خدمت به مشتريان، اجراي اهداف اقتصادي دولت در توسعه اقتصاد ملي و ارتقا کيفيت کار و ورود به حوزه رقابت سيستم بانکي را برخي از برنامه هاي آتي اعلام کرد.

وي، افزايش تعداد بانک هاي خصوصي و خصوصي سازي برخي از بانک هاي دولتي را دليل
افزايش رقابت در نظام بانکي کشور دانست و اظهار داشت: بانک سپه بعنوان بانکي دولتي، سهم خود را براي نفوذ بيشتر در بازار حفظ مي کند.

قنبري با بيان آنکه طي 30 سال گذشته مطالبات نظام بانکي انباشت شده است، گفت: معتقد به آزادسازي تسهيلات خريد بخش مسکن هستم.

**تسهيلات قرض الحسنه
وي با بيان آنکه، 95 درصد منابع قرض الحسنه دريافتي صرف اعطاي تسهيلات در همان بخش براي رفع احتياجات ضروري مردم شده است، گفت: از 7هزار و 200 ميليارد ريال منابع قرض الحسنه، 6 هزارو 400 ميليارد ريال بصورت وام قرض الحسنه پرداخت شده است.

مديرعامل بانک سپه سرمايه بانک را 12 هزار ميليارد ريال، نقدينگي را پنج هزار ميليارد ريال
و ميزان سپرده ها در پايان 11 ماهه سال جاري را 154 هزار ميليارد ريال اعلام کرد.

قنبري با اشاره به ارائه سفر کارت بانک سپه با تخفيفات اعمال شده که توسط دستگاه هاي مختلف از جمله ارگان هاي دولتي يا شرکت هاي خصوصي به کارمندان ارائه مي شود و يا افراد بصورت انفرادي آن را تهيه مي کنند، اشاره کرد و افزود: اين کارت بمنظور ترويج مسافرت و گردشگري با منظور کردن مبلغي در کارت از طريق دستگاه هاي خودپرداز، پايانه هاي فروش يا مراکز تفريحي و غيره قابل استفاده است.

**تحريم بانک سپه سياسي است
وي با اشاره به تحريم هاي اعمال شده و ايجاد مشکل براي چهار شعبه خارج از کشور بانک سپه در کشورهاي انگلستان، آلمان و فرانسه، ‌گفت: بانک تلاش هايي را براي رفع تحريم ها و خارج شدن از ليست انجام داده است.

قنبري تصريح کرد: با وجودي که سه سال از اين موضوع مي گذرد، ما سعي کرده ايم با تحمل هزينه هاي قابل توجه شعب خارج کشور را نگهداري کنيم و خدمات را در حدودي که داراي مجوز هستيم به مشتريان ارائه دهيم.

وي ادامه داد: نمي خواهيم ماحصل تلاش طولاني مدت بانک را به يکباره کنار بگذاريم و شعب خارج از کشور را تعطيل کنيم. بحث تحريم ها موضوعي سياسي است.

قنبري در خصوص ارتباط بانک سپه با شرکت هاي جديدالتاسيس وصول مطالبات معوق و اعتبارسنجي مشتريان، گفت: اين بانک مناسبات قابل توجهي با اين دو شرکت ندارد و آنها با هدف تکميل زنجيره ارگان هاي مالي کشور تشکيل شده و داشتن يک شرکت اعتبار
سنجي معتبر و داراي زيرساخت هاي آماري قوي براي هر کشوري که بخواهد نظام مالي کارآمدي داشته باشد، ضروري است.

وي افزود: اين شرکت ها بايد از تمام مشتريان اعتباري جامعه و فعاليت هاي مالي و تعامل و رفتار آنها اطلاع کافي داشته باشند.

** تسهيلات مسکن
وي با اشاره به محدوديت بانک ها در پرداخت تسهيلات خريد مسکن به جز بانک تخصصي اين بخش(مسکن)، گفت: معتقد به آزادسازي تسهيلات خريد بخش مسکن بدون سقف هستم، زيرا اين امر منجر به افزايش قيمت ها نمي شود. همانگونه که پرداخت تسهيلات از سوي بانک ها، موسسات مالي و ليزينگ ها براي خريد خودرو به هر ميزان باعث افزايش قيمت خودرو نشده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: