کد خبر: ۱۶۷۶۶۱
۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۸
0
شاخص قیمت تولید کننده بخش صنعت در فصل بهار ۱۳۹۴ به عدد ۱۹۲.۶ رسید که نسبت به فصل گذشته ۲.۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳/. درصد افزایش داشته است.
پول‌نیوز- مرکز آمار ایران جزئیات تغییرات شاخص قیمت تولید کننده بخش صنعت در فصل بهار امسال را اعلام کرد.

مرکز آمار ایران اعلام کرد: شاخص قیمت تولید کننده بخش صنعت در فصل بهار ۱۳۹۴ به عدد ۱۹۲.۶ رسید که نسبت به فصل گذشته ۲.۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳/. درصد افزایش داشته است. درصد تغییرات شاخص کل در ۴ فصل منتهی به فصل بهارسال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم تولید کننده کل بخش صنعت) ۱۱.۱ درصد است.

شاخص قیمت بخش «صنایع تولید زعال سنگ- پالایشگاه های نفت» با ۶.۸ درصد افزایش نسبت به فصل قبل و رسیدن به عدد ۱۶۱.۸، بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص کل فصل بهار داشته است. رشته فعالیت «تولید فرآورده های نفتی تصفیه شده» با ۶.۸ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص این بخش داشته است.

همچنین شاخص قیمت بخش تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم نریلر با ۴.۳ درصد افزایش نسبت به فصل قبل به عدد ۲۲۸.۰ رسید؛ این بخش رتبه دوم تاثیرگذاری در افزایش شاخص کل را به خود اختصاص داده است. رشته فعالیت تولید وسایل نقلیه موتوری با ۴.۴ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص این بخش داشته است.

شاخص قیمت بخش صنایع محصولات شیمیایی با ۵.۹ درصد افزایش نسبت به فصل قبل و رسیدن به عدد ۲۱۲.۱،  رتبه سوم تاثیرگذاری در افزایش شاخص کل را به خود اختصاص داده است. رشته فعالیت های تولید مواد پلاستیکی به شکل اولیه و ساخت لاستیک مصنوعی با ۱۲.۱ درصد و تولید مواد شیمیایی اساسی بجز کود و ترکیبات ازت با ۳.۲ درصد افزایش نسبت به فصل قبل، به ترتیب بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص این بخش داشته اند.

بخش های تولید محصولات لاستیکی با ۲.۶ درصد و ماشین آلات و دستگاه های مولد و انتقال برق با ۲.۵ درصد افزایش نسبت به فصل قبل به ترتیب رتبه های بعدی را در افزایش شاخص کل داشته اند. اعداد شاخص قیمت مربوط به بخش های تولید محصولات از توتون، تنباکو و سیگار و تولید چوب، محصولات چوبی و چوب پنبه نسبت به ماه قبل بدون تغییر بوده اند.

شاخص قیمت بخش تولید فلزات اساسی با ۴.۸ درصد کاهش نسبت به فصل قبل و رسیدن به عدد ۱۹۱.۱ بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل در فصل مورد نظر داشته است. تغییرات شاخص قیمت در سایر بخش ها، تاثیر جزئی در تغییر شاخص کل بخش صنعت داشته است؛ در میان این بخش ها اعداد شاخص مربوط به بخش های تولید ماشین آلات و تجهیزات طبقه بندی نشده در جای دیگر، تولید کاغذ و محصولات کاغذی و تولید ماشین آلات اداری و محاسباتی نسبت به فصل قبل کاهش داشته اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: