کد خبر: ۱۶۷۶۰۴
۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸
0
اسحاق جهانگیری شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح هتل 'اسپیناس پالاس' ضمن تبریک میلاد خجسته ی رسول مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و نیز سالروز تولد حضرت عیسی بن مریم(ع) و آغاز سال نو میلادی گفت:اگر بخش خصوصی ایران که از توانمندی های بسیاری برخوردار است وارد صحنه شود ثبات اقتصادی کشور دست خوش تغییر نخواهد شد.
افتتاح هتل اسپیناس پالاسپول‌نیوز- هتل‌سازی یکی از مهم‌ترین بخش‌های توسعه گردشگری است و دولت از ساخت هتل در سطوح و رده‌های مختلف برای مهمان‌های ویژه، سران کشورهای مختلف، تجار و بازرگانان و گردشگران عام حمایت می‌کند.

به گزارش گروه گردشگری پول‌نیوز، اسحاق جهانگیری شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح هتل 'اسپیناس پالاس' ضمن تبریک میلاد خجسته ی رسول مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و نیز سالروز تولد حضرت عیسی بن مریم(ع) و آغاز سال نو میلادی گفت:اگر بخش خصوصی ایران که از توانمندی های بسیاری برخوردار است وارد صحنه شود ثبات اقتصادی کشور دست خوش تغییر نخواهد شد.

وی ادامه داد: بخش خصوصی باید خودش را برای دوران پساتحریم و حضور در عرصه به منظور رفع نیازهای اصلی و اولویتهای کشور آماده کرده و بداند که دولت از آنها حمایت خواهد کرد. جهانگیری با تبیین اوضاع اقتصادی کشورهای منطقه پس از کاهش قیمت نفت گفت: امروز شرایط ویژه ای از نظر اقتصادی بر منطقه حاکم است.

معاون اول رییس جمهوری یادآور شد: کشورهایی که متکی به درآمد نفت هستند بودجه ی خود را با نفت بشکه ای 100 دلار تنظیم کرده بودند که با کاهش قیمت نفت برنامه های اقتصادی این کشورها دچار تلاطم شده بطوریکه رییس جمهور کشوری از همسایگان شمالی ایران از افت شدید پول ملی کشورش ابراز نگرانی کرده و از مردم آن کشور خواسته است تا در این زمینه به کمک دولت بیایند.

وی با بیان اینکه با وجود کاهش درآمدهای نفتی کشور بخاطر تحریم ها ثبات و آرامش اقتصادی در ایران برهم نخورده است گفت: کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی می دانند که اداره کشور زمانی که از میزان صادرات نفت بیش از 1 میلیون بشکه کاسته شده و همزمان قیمت نفت نیز به 30 دلار تنزل پیدا کرد چقدر دشوار است اما در این شرایط عده ای که همواره به دنبال فرصت برای تخریب دولت هستند فکر می کنند باید از فرصت بوجود آمده استفاده کرده و بگویند ببینید دولت نتوانست مشکلات کشور را حل کند.

جهانگیری ادامه داد: آنها حتی از معضل آلودگی هوا نیز بعنوان فرصت طلایی برای تخریب استفاده کرده و بدون توجه به سطح آگاهی و شعور مردم فضاسازی منفی می کنند اما مردم این مسائل را می فهمند و آگاهانه در این باره قضاوت خواهند کرد.

معاون اول رییس جمهوری توافق هسته ای میان ایران و کشورهای 1+5 را نتیجه ی خواست جامعه ی جهانی ارزیابی کرد و گفت: اگر این توافق براساس این خواست بوجود آمده نباید نگران بود که عده ای آن را بر هم بزنند البته این عده که در راس آنها رژیم جنگ طلب صهیونیستی است از ابتدا برای شکست مذاکرات تلاش بسیاری کردند اما راه به جایی نبردند چرا که جامعه ی جهانی به دنبال صلح و آرامش در منطقه بود و به این باور رسیده است که ایران می تواند در این زمینه کارگشا باشد.

وی گفت: به طور قطع عقلای دنیا نخواهند گذاشت جنگ طلب ها در ایجاد مانع برای اجرای برجام موفق شوند. ما نیز هیچ نگرانی از این بابت نداریم و امیدواریم با برداشته شدن تحریم ها روند پیشرفت اقتصادی کشور تسهیل شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه دولت با شناسایی بحران ها در حوزه های اشتغال، محیط زیست، نظام بانکی برنامه های خوب برای آینده تدوین کرده است، گفت: این برنامه ها یکی پس از دیگری اجرا خواهد شد و اقتصاد کشور در ماه های آینده و در سال 1395 رشد مطلوبی خواهد داشت. چنانکه نهادهای کارشناسی و دقیقی نظیر بانک جهانی و صندوق بین المللی پول رشد اقتصادی ایران را در سال آینده 5 درصد پیش بینی کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه گردشکری از بخشهای پیشران اقتصاد ایران است ، اظهار داشت: ایران با توجه به جاذبه های بی نظیر فرهنگی، تاریخی و طبیعی باید بتواند سهم خود را در گردشکری جهانی کسب کند.

جهانگیری ادامه داد: البته در این خصوص دولت برنامه های خوبی تدوین کرده و امیدواریم هدف گذاری جذب 20 میلیون گردشگر تا سال 2025 تحقق یابد اگرچه با توجه به ظرفیت های ایران می توان از این عدد نیز فراتر رفت.

معاون اول رییس جمهوری گفت: فعالان بخش گردشگری باید برای رسیدن به این هدف با سرعت بیشتری فعالیت کند و سایر بخش ها نیز باید الزامات جذب حجم این تعداد گردشگر در همه بخش های کشور را فراهم آورند.

وی با بیان اینکه توسعه گردشگری در برنامه ششم و اقتصاد مقاومتی در اولویت قرار دارد، اظهار داشت: هیچ کس به هیج بهانه ای حق ندارد در توسعه گردشگری مانع ایجاد کند و هر مخالفتی معنایش مخالفت با اقتصاد مقاومتی و سیاستهای کلان نظام است که مورد اجماع همه ی مسئولان قرار گرفته است.

جهانگیری افزود: زیرساختهای گردشگری یک زنجیره به هم پیوسته است که باید هرچه سریعتر فراهم شود. امکاناتی نظیر هواپیما و هتل مورد نیاز است و دولت در این باره به دست اندرکاران بخش گردشگری اطمینان می دهد که از هر فعالیتی در ایجاد این زیرساختها حمایت کند بطوری که همین امسال و به محض برطرف شدن تحریم ها شاهد ورود هواپیماهای جدید به ناوگان مسافری کشور خواهیم بود.

وی با اشاره به نیاز کشور به احداث هتل های لوکس و مدرن و نیز هتل های متناسب با نیاز همه ی اقشار مردم گفت: ساخت هتل اسپیناس پالاس در تهران کار خوبی بود تا در هنگام حضور مقامات خارجی و یا گردشگرانی که به دنبال امکانات بیشتری هستند بتوانیم به آنها خدمات مناسب ارائه دهیم.

معاون اول رییس جمهوری افزود: به طور قطع اجرای چنین طرح هایی با کمک صندوق توسعه و نظام بانکی ادامه خواهد یافت. امیدواریم در سال آینده و برطرف شدن تحریم ها و استفاده از منابع مالی داخلی و خارجی بتوانیم گامهای موثرتری در این زمینه برداریم.

جهانگیری در ادامه با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) پیامبر رحمت و پیامبر تکریم مکارم اخلاقی در جامعه بود گفت: متاسفانه در سالهای اخیر شاهد عملکرد نادرست عده ای بنام اسلام و پیامبر (ص) در گوشه و کنار دنیا هستیم که می خواهند چهره ای خشن و خونریز از اسلام ترسیم کنند واسلام هراسی را در دنیا رواج می دهند اما ما باید با رفتار صحیح چهره ی واقعی اسلام را به دنیا معرفی کنیم و منادی اسلام صلح و رحمت باشیم.

وی با اشاره به اینکه شاید شکل گیری خیلی از گروه های تروریستی در شرق و غرب کشور با هدف ایجاد ناامنی در ایران انجام شد گفت: کشور ما کشوری با ثبات در منطقه است و دنیا نیز به این نتیجه رسیده که اگر می خواهد ثبات در خاورمیانه پایدار شود و مقابله ی جدی با گروه های تروریستی انجام شود پرچمدار اصلی آن ایران است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: