کد خبر: ۱۶۷۴۳
۱۵ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۷:۵۷
0
وزارت بازرگاني و دادگستري در زمينه كنترل بازار تفاهم‌نامه امضا كردند.
 فارس، صبح امروز وزرات بازرگاني و دادگستري در زمينه كنترل بازار تفاهم‌نامه امضا كردند كه متن آن به شرح زير است:

در راستاي سياست‌هاي راهبردي دولت محترم جمهوري اسلامي ايران و در اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها با هدف اصلاح ساختار اقتصادي كشور و ضرورت اقدامات پيشگيرانه نظارتي و مديرت بازار در سال 1389 و اجراي بهينه طرح نظارتي ويژه نوروز 1389 كه با هدف تقويت و گسترش نظارت، بازرسي و كنترل قيمت‌ها و پيش‌گيري از هرگونه تخلف در شبكه عرضه و تقاضا، از 11 اسفند ماه1388 تا 20 فروردين 1389با محوريت سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان و سازمان تعزيرات حكومتي و همكاري شوراهاي اصناف كشور به اجرا درمي‌آيد، اين تفاهمنامه بين وزراي دادگستري و بازرگاني منعقد مي‌گردد.

- با توجه به اهميت و نقش جلسات كميسيون هماهنگي امور تعزيرات به دبيري تعزيرات حكومتي استان و كميته تنظيم بازار استان‌ها به دبيري سازمان بازرگاني استان در ايجاد هماهنگي و مديريت منسجم و موثر بازار، سازمان‌هاي بازرگاني و ادارات كه تعزيرات حكومتي نسبت به پي گيري‌ برگزاري جلسات مذكور در استان‌ها و شهرستان‌ها اهتمام لازم را به عمل خواهند‌آورد.
- سازمان‌هاي بازرگاني جهت كسب نتيجه مطلوب در خصوص برگزاري جلسات مستمر و هماهنگي بين دستگاه هاي مرتبط در مراكز استان‌ها و شهرستان‌ها پي‌گيري لازم را به عمل خواهند آورد.

- سازمان‌هاي بازرگاني و تعزيرات حكومتي استان‌ها نسبت به اطلاع‌رساني و تبليغات مناسب در جهت ارتقاي سطح آگاهي عمومي از پيامدهاي مثبت طرح هدفمندسازي يارانه‌ها و اهداف طرح نظارتي ويژه نوروز 1389 از طريق برگزاري مصاحبه مطبوعاتي و رسانه‌اي، تهيه بروشور و ... اقدام نمايند.
- سازمان‌هاي بازرگاني با همكاري مديريت بازرسي و نظارت اصناف انجام بازرسي‌هاي منسجم و هدفمند در فرآيند تامين تا توزيع كالاهاي مختلف را با توجه به اولويت‌هاي كالايي و خدماتي طرح را به انجام مي‌رسانند.

- با توجه به تاثير فعال?ت‌هاي هماهنگ و هم راستاي دو سازمان، بهره‌گيري از گشت‌هاي مشترك نظارت و بازرسي در سطح بازار و افزايش شعب بسيار تعزيرات در ايام اجراي طرح نوروز توسط نمايندگان سازمان‌هاي ذي‌ربط مورد توافق و تاكيد مي‌باشد.

- روساي محترم شعب تعزيرات حكومتي در سراسر كشور اولويت در رسيدگي به شكايات مردمي و جبران خسارات شهروندان با رسيدگي سريع به پرونده‌هاي تخلف تشكيل شده در ايام طرح را مورد توجه بيش از پيش قرار مي‌دهند.
- روساي محترم شعب تعزيرات حكومتي ضمن بهره‌گيري از ابزارهاي قانوني (بند 4 ماده 72 قانون نظام صنفي و تبصره 4 ماده واحده قانون اصلاح قانون تعزيرات حكومتي مصوب 19/7/1373 مجمع تشخيص مصلحت نظام)، هماهنگي‌هاي لازم در اجراي به موقع آراي صادره واحدهاي اقتصادي كه مرتكب تكرار در تخلف شده‌اند را به انجام مي‌رسانند.

- ادارات كل تعزيرات حكومتي نسبت به بهره‌گيري از شعب سيار تعزيرات حكومتي در شهرستان‌هاي فاقد شعبه به جهت جلوگيري از اطاله دادرسي اقدام مي‌نمايند.
- سازمان‌هاي بازرگاني استان در صورت نياز در مورد استقرار شعب تعزيرات حكومتي در محل سازمان‌هاي بازرگاني يا مجامع امور صنفي همكاري لازم را با ادارات كل تعزيرات حكومتي به عمل مي‌آورند.

- ادارات كل تعزيرات حكومتي در خصوص رسيدگي خارج از نوبت به پرونده‌هاي متشكله در زمان اجراي طرح نظارتي ويژه نوروز 1389 اقدام خواهند نمود.

- سازمان‌هاي بازرگاني و مديريت بازرسي و نظارت اصناف نسبت به تسريع در فوريت‌ ارسال پرونده‌اي متشكله به ادارات كل تعزيرات حكومتي اقدام و متقابلا ادارات كل تعزيرات حكومتي نتيجه احكام صادره را بدون فوت وقت به سازمان‌هاي بازرگاني منعكس مي‌نمايند.

- سازمان‌هاي بازرگاني در خصوص اجراي احكام صادره همكاري لازم را با ادارات كل تعزيرات حكومتي معمول مي‌نمايند.

- سازمان‌هاي بازرگاني استان‌ها با هدف تقويت و توسعه مشاركت مردم، در خصوص استفاده بهينه از توان تشكل‌هاي صنفي و صنعتي در برخورد با تخلفات اقتصادي اقدام لازم را به عمل خواهند آورد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: