کد خبر: ۱۶۶۵۸۳
۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۱
0
گران‌ترین مزایده سیم‌کارت‌های خاص همراه اول مربوط به شماره 09127777777 می‌شد که با قیمت 57 میلیون و 777 هزار و 777 تومان به فروش رفت؛ بعدها نیز شماره‌های 09122222222 و 09123333333 به ترتیب با قیمت‌های 44 و 43 میلیون تومان به فروش رفت.
پول‌نیوز- دور جدید حراج آنلاین سیم‌کارت‌های رند همراه اول بعد از مدت زمانی به نسبت طولانی در واگذاری این خطوط، تحت عنوان "خوش خطی برازنده شماست" آغاز شد.

واگذاری خطوط رند شرکت ارتباطات سیار از طریق مزایده و حراج به دلیل نداشتن مصوبه قیمت‌گذاری عملا از سال 89 متوقف شد در حالیکه ‌برخی سیم‌کارت‌های مشمول رُندی، مربوط به سال‌های 73 و 74 بود که در مزایده‌های قبلی به فروش نرفت.
 
البته همواره از سوی مخابرات عنوان می‌شد که برای واگذار این خطوط که طبق اظهارات پیشین عطوفی –معاون همراه اول- به چهار میلیون خط رُند می‌رسید، باید دید که اولویت با چه افراد یا نهادهایی است.
 
در گذشته و تا سال‌های 81 و 82 شماره‌های رند دائمی همراه اول در قرعه‌کشی اعطای سیم‌کارت‌ها در کنار شماره‌های عادی قرار می‌گرفت و به مشترکان فروخته می‌شد اما پس از تصویب قانون خروج شماره‌های رند از واگذاری‌های مردمی، شرکت مخابرات توانست از شورای اقتصاد مجوز فروش اینگونه شماره‌های خاص را بگیرد و بر اساس آن موفق شد بیش از 400‌ هزار شماره متفاوت را از طریق مزایده و حراج به فروش برساند.
 
توجیه نیز در زمان دولتی بودن شرکت ارتباطات سیار این بود که چنین کاری برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی در توزیع شماره‌های خاص صورت می‌گیرد؛ با توجه به اینکه تجربه واگذاری عادلانه پیش از این وجود داشت و شانس هر کس بیشتر بود، احتمال داشت سیم‌کارتی رند در قرعه‌کشی‌ها برنده شود لذا این توجیه پذیرفته شد.
 
تاریخ واگذاری این قبیل خطوط نشان می‌دهد که از سال 85 تا پایان سال 87 همراه اول حدود 15 دور مزایده برای فروش شماره‌های رند برگزار کرده که در نخستین دور آن (مهر 85) توانسته به فروش 500 قطعه سیم‌کارت برسد.
 
گران‌ترین مزایده سیم‌کارت‌های خاص همراه اول مربوط به شماره 09127777777 می‌شد که با قیمت 57 میلیون و 777 هزار و 777 تومان به فروش رفت؛ بعدها نیز شماره‌های 09122222222 و 09123333333 به ترتیب با قیمت‌های 44 و 43 میلیون تومان به فروش رفت.
 
خریدار 09122222222 نیز در برابر تمامی تقاضاهایی که می‌آمد، نهایتا فرمول ارزش دو برابری تمامی اعداد 2 را به عنوان پیشنهاد خود مطرح کرد که دیگر کسی حاضر به ارائه رقمی بالاتر از آن نشد و نهایتا این خط با قیمت 44 میلیون و 444 هزار و 444 تومان فروخته شد.
 
همواره مزایده نامبرینگ، راهکار پیشنهادی اپراتورهای موبایل بوده تا از این طریق فرصتی برای صاحبان مشاغل خاص و کسانیکه شماره رند موجب رونق کسب‌وکارشان می‌شود، فراهم شود؛ قطعا وضعیت اجتماعی و اقتصادی افراد جامعه تعیین کننده نرخ رندها یا به عبارتی اتمام حجت در مزایده است پس هیچ قانونی نیست که بخواهد رقم فروش این قبیل سیم‌کارت‌ها که ارزشی ذاتی دارند را محدود کند.
 
رویه واگذاری سیم‌کارت‌های خاص نشان داده که ارزش آنها در بازار آزاد گاهی به چند 10 یا چند 100 برابر قیمت پیشنهادی در مزایده نیز می‌رسد.
 
تنها خطی که حرف و حدیث پیرامون واگذاری آن بالا گرفت شماره 09123456789 بود که سریعا به عنوان رندترین شماره موبایل معروف شد لذا در آبان‌ماه 87 اعلام شد که این شماره بی‌نظیر قرار نیست به مزایده گذاشته شود و تصمیم گرفته شده تا به موزه مخابرات سپرده شود.
 
اما این موضوع از سوی سخنگوی مخابرات ایران رد شد و در آن زمان عنوان کرد: رندترین خط موبایل هم در ردیف سیم‌کارت‌های فروشی مخابرات قرار گرفته است.
 
این خط سوپر رند هم‌زمان با پایان مراحل خصوصی‌سازی شرکت مخابرات ایران فرصت حضور در مزایده‌های رند را یافت.
 
با این حال و همانطور که گفته شد مزایده شماره‌های خاص تنها در ایران نیست و مصداق جهانی دارد که یک نمونه معروف آن برنده شدن شرکت هواپیمایی چینی Sichuan Airlines  در مزایده شماره موبایل 88888888 است.
 
اما گران‌ترین خط موبایل دنیا با شماره‌های 6666666 تاکنون به نام تاجری عرب خورده که در مزایده کمپانی Qtel در سال 2006 شرکت کرد و خطی دو میلیون و 700 هزار دلاری خرید.

در حال حاضر بار دیگر محدودیت برگزاری حراج‌های همراه اول برداشته شده و دور جدید مزایده‌ آن تحت عنوان "خوش خطی برازنده شماست" کلید خورده است.
 
همراه اول در این حراج اینترنتی گفته است با توجه به منابع و امکانات در اختیار پس از تعریف رنج در سیستم‌های مکانیزه اقدام نموده و لیست شماره‌های قابل واگذاری را در مقاطع مختلف استخراج و پس از قیمت‌گذاری پایه در معرض جریان حراج قرار می‌دهد.
 
این حراج که از آذر ماه در تالار حراج آنلاین rond.mci.ir به صورت عمومی برگزار شده، می‌گوید که آیین‌نامه تقاضا و اشتراک تلفن همراه از هر حیث حاکم بر روابط مشترک و شرکت است بنابراین مشترک نمی‌تواند با استناد به مبلغ پرداختی، خود را از شمول آیین‌نامه مذکور معاف بداند.
 
متقاضیان می‌بایست از کلیه قوانین و مقررات همراه اول اطلاع کامل داشته و آنها را رعایت نمایند. از جمله این قوانین "رعایت سقف مجاز واگذاری خطوط دائمی و اعتباری تا حداکثر 10 عدد سیم‌کارت فعال برای هر شرکت کننده" است.
 
کلیه واگذاری‌ها مشمول هزینه‌های قانونی اعم از مالیات و عوارض ارزش افزوده مطابق با قوانین جاری مالیاتی کشور بوده که بر عهده خریدار خواهد بود.
 
نظارت بر حسن اجرای فرآیند واگذاری به عهده کمیته منتخب همراه اول خواهد بود.
 
پرداخت در این حراج به صورت آنلاین صورت می‌گیرد و حراج‌گران می‌بایست با خرید اعتبار، حساب خود را برای شرکت در حراج آماده و مطابق با راهنمای شرکت در حراج نسبت به خرید اقدام نمایند.
 
سایت حراجی این اپراتور که عادلانه‌ترین راه واگذاری خطوط رند به حساب می‌آید و امکانی مساوی در اختیار تمامی شرکت‌کنندگان حراجی می‌گذارد تا به رقابت با یکدیگر بپردزند، شامل سه بخش "حراجی‌های برتر"، "حراجی‌های روبه اتمام" و "حراجی‌های جاری" می‌شود که برای هر خط قیمت پایه و نوع رندی مشخص شده و پیشنهادات افراد برای خرید سیم‌کارت در کنار آن درج شده است.
 
نکته قابل توجه در این حراج نحوه اتمام مزایده است؛ اتمام حراج برای هر شماره دو شرط مشخص دارد که حتما باید هر دو شرط محقق گردد اول اینکه زمان اعلام شده برای حراج آن شماره به اتمام رسیده باشد و شرط دوم اینکه حداقل هشت ساعت از زمان آخرین پیشنهاد برای این شماره گذشته باشد.
 
تامین ودیعه شرکت در حراج یک شماره تلفن از جمله الزامات است که کاربر می‌بایست فرم‌های مربوط به پرداخت فیش بانکی و به عبارتی دیگر " تامین اعتبار " را تکمیل نماید، این پرداخت پس از اینکه به تایید رسید در حساب اعتبار کاربر نمایش داده می‌شود.
 
بعد از اتمام مهلت مقرر برای شرکت در حراج و اعلام اسامی نفرات اول، دوم و سوم برنده برای هر شماره تلفن رند ودایع نفرات بعدی بلافاصله آزاد گردیده و برندگان اول هر مرحله حراج می‌توانند ظرف مدت 72 ساعت در قسمت " پیشخوان کاربری" اقدام به پرداخت ما به التفاوت حراج برنده شده نمایند، بعد از اتمام خرید توسط برنده اول ودایع برندگان دوم و سوم نیز آزاد می‌گردد.
 
در صورت عدم پرداخت به موقع توسط نفر اول، ودیعه پرداختی کاربر برای آن شماره مورد نظر ضبط می‌گردد.
 
بعد از آن، سیستم به صورت خودکار با ارسال پیامک و ایمیل به نفر دوم برنده شماره تلفن رند، مهلت پرداخت مبلغ نهایی را به ایشان اعلام و اجازه پرداخت را برای 72 ساعت دوم محاسبه و آغاز می‌نماید و این روند برای نفر سوم هم در صورت عدم تمکین نفر دوم ادامه خواهد داشت.
منبع: تسنیم
برچسب ها: حراج ، سیم کارت ، همراه اول
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها