کد خبر: ۱۶۶۴۲
۱۲ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۹:۵۳
0
برق تالار نه تنها تا آخر سخنراني وزير نيامد بلکه تا پايان مراسم و هنگامي که شرکت کنندگان در اين آيين در حال ترک کردن تالار بودند نيز به سامانه الکتريکي و الکترونيکي تالار وصل نشد.
ایرنا: خبرنگاران در آيين هفتاد و پنجمين سالگرد تاسيس دانشگاه علوم پزشکي تهران ، سخنان وزير بهداشت، درمان وآموزش پزشکي را در تاريکي و بي برقي نوشتند .

برق تالار ابن سيناي دانشگاه علوم پزشکي تهران ، در آغاز سخنراني وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي به عنوان آخرين سخنران آيين بزرگداشت هفتاد و پنجمين سالگرد تاسيس اين دانشگاه ، قطع شد و تا آخر سخنراني وي تاريکي درسالن حکمفرما بود.

وزير بهداشت که از زمان ابطال آزمون دستياري ، اين نخستين بار بود که در مراسمي شرکت مي کرد که خبرنگاران نيز در آن حضور داشتند ،مجبور شد در طول زمان سخنراني اش با صداي بلند و رسا سخنراني کرده و خبرنگاران نيز در تاريکي ياد داشت برداري کنند .

مجري آيين بزرگداشت نيز از دکتر دستجردي به علت اينکه با اعتماد به نفس کامل و بدون داشتن ميکروفون به سخنراني پرداخته بود ، قدرداني کرد .

برق تالار نه تنها تا آخر سخنراني وزير نيامد بلکه تا پايان مراسم و هنگامي که شرکت کنندگان در اين آيين در حال ترک کردن تالار بودند نيز به سامانه الکتريکي و الکترونيکي تالار وصل نشد.

برق هاي تالار ابن سينا زماني رفت که وزير بهداشت در مراسم بزرگداشت هفتاد و پنجمين سالگرد تاسيس دانشگاه علوم پزشکي تهران اظهار اميدواري مي کرد، اين دانشگاه در سال هاي آينده در رده 100 دانشگاه برتر جهان قرارگيرد.

*** دستجردي کيک تولد هفتاد و پنجمين سالگرد تاسيس دانشگاه را برش زد
وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي به هنگام بازديد از نمايشگاه دستاوردهاي دانشگاه علوم پزشکي تهران ، کيک تولد هفتادو پنجمين سالگرد تاسيس دانشگاه خود را که 34 سال پيش بر روي صندلي کلاس هاي همين دانشگاه نشسته بود، برش زد.

*** سنگي که روي سنگ ديگر بند شد

در ضرب المثل ها آمده که سنگ روي سنگ بند نمي شود اما اين بار سنگ ياد بود دانشگاه علوم پزشکي تهران بر روي سنگي که 75 سال پيش سنگ بناي اين دانشگاه است بند شد.
وزير بهداشت که از اين سنگ ياد بود بازديد و افتتاحش کرد ، با همراهان که شامل جمعي از استادان دانشگاه علوم پزشکي تهران و رييس دانشگاه بودند در کنار سنگ سياه ياد بود ، عکس يادگاري گرفت .اين سنگ جلو در ورودي دانشکده پزشکي واقع شده است.

*** پيام رييس دانشگاه کرنل آمريکا به مناسبت جشن تولد هفتادو پنج سالگي

رييس دانشگاه کرنل آمريکا دکتر " ديويد اسکورتون"‌، به مناسبت سالگرد هفتادو پنجم دانشگاه علوم پزشکي تهران پيام داد که اين پيام را دکتر " دولتي "دانش آموخته و استاد اين دانشگاه براي شرکت کنندگان به زبان انگليسي خواند .

*** دانشگاه فقط يک بار برايم نامه نوشت

دکتر " محسن هاشمي " پيشکسوت توانبخشي و استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران ، و بازنشسته اين دانشگاه از جمله سخنرانان آيين ياد شده بود .

دکتر هاشمي هنگامي که تکه کاغذي که در آن پايان زمان سخنانش را ياد آور مي شد ، دريافت کرد ، گفت : "مي خواستيم حرف بزنيم گفتند وقت تمام شد ."

وي افزود :‌"من فقط يک نامه از دانشگاه گرفتم و آن وقتي بود که نامه بازنشستگي را به من دادند که در آن نوشته شده بود به افتخار بازنشستگي نايل شده ام . باز نشستگي که افتخار ندارد ."

دانشکده پزشکي دانشگاه تهران 157 سال سن دارد

دکتر "شمس شريعت تريقان "‌ يکي ديگر از استادان پيشکسوت دانشگاه علوم پزشکي تهران در سخنراني خود ، ثابت کرد که دانشکده پزشکي به جاي اينکه 75 ساله باشد ، 157 سال سن دارد .
اين استاد دانشگاه در آغاز سخنانش گفت : در سال 1231 هجري شمسي مدرسه طب ، دواسازي و جراحي در تهران باز شد و اينکه کتاب "مرآت البلدان " ثابت شده که دانشکده پزشکي ، 75 سال ندارد .

وي گفت :‌ در 13 اسفند 1316 هجري شمسي ساعت سه بعد از ظهر دانشکده طب ، داروسازي و دندانسازي به عمارت جديد دانشگاه منتقل شد .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: