کد خبر: ۱۶۵۵۷
۱۱ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۶:۰۲
0
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، اقتدار حقیقی برای کشور را اقتدار فرهنگی دانستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: ارائه تصویر درست و واقعی از نظام جمهوری اسلامی، و واقعیت‌ها و پیشرفت‌های ایران امروز، در کنار ترویج زبان و ادبیات فارسی از جمله وظایف سنگین سفیران فرهنگی نظام اسلامی است. 

ایشان با اشاره به جایگاه و اهمیت فعالیت‌ها و ارتباطات فرهنگی افزودند: اگر کار فرهنگی به درستی انجام شود و بر ذهن و فکر و عاطفه افراد تأثیرگذار باشد، قطعاً برخی خلأهای احتمالی در عرصه دیپلماسی و یا ارتباطات تجاری و اقتصادی، پُر خواهد شد. 

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شیوه و روش کشورهای استعمارگر برای رسیدن به اهداف نادرست و ظالمانه خود با استفاده از روابط و نفوذ فرهنگی خاطرنشان کردند: این کشورها با حرکت فرهنگی، اهداف غیرانسانی خود را دنبال می‌کنند در حالی‌که در نظام اسلامی که برخاسته از سخن حق و تفکرات ناب الهی است، باید از روش‌ها و ابزار فرهنگی استفاده بهتر و شایسته‌تری شود. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انزوای حقیقی را انزوای فرهنگی دانستند و افزودند: اگر کار فرهنگی به درستی انجام شود، هیچ عاملی نمی‌تواند کشور را منزوی کند. 

ایشان با تأکید بر اهمیت و نقش فعالیت سفیر فرهنگی، خاطرنشان کردند: سفیران فرهنگی جمهوری اسلامی ایران خط مقدم جبهه فرهنگی در عرصه بین‌المللی هستند و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز مرکز اصلی این جبهه فرهنگی است. 

رهبر انقلاب اسلامی سپس به تبیین وظایف سنگین سفیران فرهنگی پرداختند و افزودند: ارائه تصویر درست از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی برای مردم دنیا و همچنین مسوولان کشورها یکی از وظایف مهم و کارهای بزرگ سفیران فرهنگی است. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تلاش گسترده تبلیغاتی جبهه استکبار برای ارائه چهره‌ای مخدوش از نظام اسلامی خاطرنشان کردند: آن‌ها قصد دارند با ارائه یک چهره مخدوش از نظام جمهوری اسلامی، مردم دنیا و علاقه‌مندان به این نظام را بدبین کنند و از تأثیر معنوی و روحی انقلاب اسلامی بکاهند، بر همین اساس مهمترین وظیفه نمایندگان فرهنگی، ارائه یک تصویر درست از انقلاب اسلامی است. 

رهبر انقلاب اسلامی لازمه ارائه تصویر درست از نظام اسلامی را، تعریف صحیح از اسلام دانستند و تأکید کردند: بدخواهان و مستکبران تلاش دارند تا اسلامی را به جهانیان معرفی کنند که یا اسلام متحجر و یا اسلام بی‌خاصیت لیبرالی باشد در حالی‌که اسلام واقعی و ناب مورد نظر نظام اسلامی، دارای مفاهیم والا، عمیق و روشن از انسان، خدا، جهان آینده، و نیازهای مادی و معنوی بشریت است. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، معرفی پیشرفت‌های چشمگیر علمی و معرفی ادب و هنر کشور را از دیگر وظایف نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برشمردند. 

ایشان معرفی جلوه‌های مردم‌سالاری کشور و اجتماعات عظیم مردمی را، یکی دیگر از وظایف سفیران فرهنگی دانستند و با تأکید بر این‌که جلوه‌های دینی یکی دیگر از واقعیات مهم کشور است افزودند: حضور معنوی و عاشقانه قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان در مراسم مذهبی اعم از جلسات قرآن، دعا، و عزاداری‌ها، یک رویداد بزرگ در کشور است که باید با هنرمندی و مستندسازی، به مردم دنیا نشان داده شود. 

رهبر انقلاب اسلامی، معرفی ایران امروز را مورد تأکید قرار دادند و خاطرنشان کردند: باید در کنار معرفی عمق فرهنگ و تمدن کشور، ایران امروز هم برای جهانیان معرفی شود. 

ایشان مساله زبان و ادبیات فارسی را بسیار مهم دانستند و تأکید کردند: یکی از وظایف اصلی سفیران فرهنگی، ترویج زبان فارسی از طریق پیگیری کرسی های زبان فارسی در مراکز علمی و دانشگاهی است. 

حضرت آیت الله خامنه ای از فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی قدردانی کردند. 

در ابتدای این دیدار آقای حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی با تأکید بر این‌که " دیپلماسی عمومی از بدیهیات مأموریت سفیران فرهنگی است" گفت: توجه بیش از پیش به آموزش و گسترش زبان فارسی، ارائه واقعیت‌های ایران، ایجاد نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری، و برگزاری هفته‌های فرهنگی از جمله اقدامات نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور است. 

آقای مصطفوی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز ضمن بیان گزارشی از هشتمین هم‌اندیشی رایزنان فرهنگی، به فعالیت‌های این سازمان در دو بخش مهندسی روابط فرهنگی بین‌المللی، و باز مهندسی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اشاره کرد و گفت: چشم‌انداز و محورهای راهبردی فعالیت‌های فرهنگی کشور در عرصه بین‌المللی تدوین و پیش‌نویس جدیدی نیز برای ساختار سازمان تهیه شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: