April 2021 22 / پنجشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۶۴۱۵۳
۰۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۸
0
با توجه به سوابق متهمان به ویژه سرکرده گروه در ارتکاب جرایم مختلف با هدف شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر تمامی متهمان از سوی مقام قضایی صادر شده است.
پول‌نیوز- رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زورگیران سابقه دار پایتخت که با خودروهای مسروقه اقدام به زورگیری از شهروندان کرده بودند، خبر داد.

در تاریخ سوم مهرماه امسال مأموران کلانتری 133 شهرزیبا هنگام گشت زنی در خیابان نیرو به سرنشین یک دستگاه خودرو پراید مشکی به شماره انتظامی معلوم دستور ایست داده که در بررسی‌های بیشتر از راننده پراید و با توجه به عدم ارائه مدارک شناسایی سوابق خودرو بررسی و مشخص شد که خودرو پراید مذکور دارای سابقه سرقت در پونک – محدوده چهار دیواری است.

با توجه به توقیف خودروی مسروقه و کشف سلاح سرد از متهم ، پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری تشکیل و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

دستگیری زورگیران/ مجرمان را شناسایی کنید (+عکس)

با انتقال متهم به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ بلافاصله وی به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار غرب تهران که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف "سرقت همراه با آزار و اذیت" ، "ایراد ضرب و جرح عمدی" ، "تحصیل مال مسروقه" ، "تخریب" ، "اخلال در نظم و آرامش عمومی" ، "درگیری با مأمورین" و ... دستگیر و روانه زندان شده ، توسط کارآگاهان مورد شناسایی قرار گرفت.

در ادامه تحقیقات و ارجاع یک پرونده زورگیری از کلانتری 138 جنت آباد به پایگاه دوم آگاهی ، متهم توسط دو نفر مورد شناسایی قرار گرفت ؛ این دو نفر پس از شناسایی "امیر . پ" عنوان کردند : "متهم به همراه فرد دیگری ، با یک دستگاه خودرو سواری پژو 206 نوک مدادی ، در محدوده بوستان تندرستی به سمت ما حمله ور شده و با تهدید چاقو اقدام به زورگیری و سرقت گوشی های تلفن همراه ما کرد".

با توجه به کشف خودرو پراید مشکی مسروقه و در ادامه شناسایی متهم به عنوان سابق زورگیر توسط دو نفر از شهروندان ، بررسی ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت های به عنف توسط سرنشنیان یک دستگاه خودرو پراید مشکی مورد بررسی قرار گرفت که در ادامه تعدادی از شکات با مراجعه به پایگاه دوم آگاهی موفق به شناسایی متهم ( امیر . پ ) شدند.

یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "در خیابان آیت الله کاشانی منتظر تاکسی بودم که یک دستگاه پراید مشکی با سه نفر سرنشین بنده را به عنوان مسافر سوار ماشین کردند ؛ پس از طی مسافتی کوتاه ، ناگهان متهم به همراه سرنشین صندلی عقب مرا مورد ضرب و جرح قرار داده و اقدام به زورگیری گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی دو میلیون و 500 هزار تومان ، ساعت مچی به ارزش تقریبی یک میلیون تومان و وجوه نقد همراهم کرده و پس از سرقت تمامی اموالم ، مرا از خودرو به بیرون پرتاب کرده و از محل متواری شدند " .

با توجه به شناسایی متهم ( امیر . پ ) توسط تعدادی از شکات و مالباختگان که همگی آنها به شیوه های مختلف بویژه تحت عنوان مسافر مورد تهدید ، زورگیری و سرقت قرار گرفته و همچنین سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم خشن ، تحقیقات پلیسی در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت ؛ متهم که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، صراحتا به سرکردگی گروه و جمع آوری اعضای گروه سارقین اعتراف و در ادامه تمامی اعضای باند بنام های علیرضا ، یوسف ، فرشاد ، جمال ، امیر حسین و همچنین دو خانم بنام های سمانه ( با اسم مستعار عسل ) و مریم ( با اسم مستعار میترا ) را به کارآگاهان معرفی کرد.

با شناسایی تمامی اعضای گروه ، دستگیری متهمین در دستور کار قرار گرفت ؛ در اولین مرحله ی دستگیری ، "یوسف . ر " با یک دستگاه خودرو پراید نقره ای مسروقه تاریخ 25 آبان ماه امسال، در خیابان نیرو دستگیر شد؛ در ادامه ، "علیرضا . م" نیز ساعاتی پس از دستگیری یوسف ، در منطقه جنت آباد جنوبی شناسایی و دستگیر شد.

با شناسایی مخفیگاه سه عضو دیگر گروه سارقین در طبقه چهارم یک مجتمع مسکونی در محدوده اتوبان شهید باکری ، "فرشاد . ف" ، "جمال . ن" ، "امیرحسین . ر" ، نیز در فردای آن روز دستگیر شدند.

در زمان دستگیری این سه متهم ، امیرحسین تلاش نمود تا با تهدید به خودکشی از طبقه چهارم و آویزان شدن از پنجره مانع از دستگیری خود توسط کارآگاهان شود که با واکنش سریع کارآگاهان دستگیر و به همراه دو متهم دیگر به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد .

در ادامه محل تردد دو متهمه (سمانه و مریم) نیز در منطقه شناسایی و آن دو نفر نیز دستگیر و در همان روز به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شدند . با دستگیری تمامی اعضای گروه و آغاز تحقیقات مشخص شد که "امیرحسین . ر" با توجه به مهارت بالا در سرقت انواع خودروها به ویژه پراید ابتدا اقدام به سرقت خودرو کرده و در ادامه ، سایر اعضای گروه به سرکردگی "امیر . پ" که در تمامی سرقت ها حضور داشت در گروه های دو ، سه و یا چهار نفره ( "سه نفر مرد" ، "دو نفر مرد بهمراه یک خانم" ، "سه نفر مرد به همراه یک خانم" ) با خودروهای مسروقه اقدام به زورگیری از مسافرین درون شهری می کردند.

یکی از مالباختگان ، پس از شناسایی متهمان گفت : "در میدان صنعت و به قصد رفتن به میدان صادقیه ، سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ با سه سرنشین مرد و یک خانم شدم که سرنشین خانم در صندلی جلو نشسته بود ؛ هنوز مدت زیادی از سوار شدن به ماشین نگذشته بود که ناگهان دو سرنشین صندلی عقب با چاقو به من حمله ور شده و با تهدید اقدام به زورگیری تمامی اموالم از جمله گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی دو میلیون تومان کردند ؛ پس از سرقت نیز مرا در کنار اتوبان پیاده و از محل متواری شدند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده‌ها فقره زورگیری در مناطق مختلف شهر تهران به ویژه در مناطق غرب و شمال غرب شهر تهران و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان که توسط متهمان مورد تهدید ، ضرب و جرح ، زورگیری و سرقت قرار گرفته اند و با توجه به سوابق متهمان به ویژه سرکرده گروه در ارتکاب جرایم مختلف با هدف شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر تمامی متهمان از سوی مقام قضایی صادر شده است.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی جدید پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در جنت آباد شمالی – نرسیده به اتوبان آبشناسان مراجعه کنند.
منبع: ایسنا
برچسب ها: پلیس آگاهی ، زورگیری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: