کد خبر: ۱۶۳۳۹۰
۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
0
فروزان گفت: دريافت آثار جشنواره تخصصي نقد حوزه صنعت بانکي- با محوريت بانک اقتصادنوين اول آبان ماه سال جاري آغاز شده و تا 10 دي ماه ادامه خواهد داشت و در اين جشنواره سه گروه رسانه‌اي شامل رسانه‌هاي مکتوب، رسانه‌هاي مجازي و رسانه‌هاي ديداري و شنيداري شرکت خواهند کرد.
اعتلای صنعت بانکداری با نقد حرفه ایپول‌نیوز- در ششمين روز بيست و يکمين نمايشگاه بين‌المللي مطبوعات، نشست تبيين وجوه تخصصي نخستين جشنواره تخصصي "نقد صنعت بانکداري - با محوريت بانک اقتصادنوين" با حضور دو تن از داوران، رئيس اداره روابط عمومي بانک اقتصادنوين و دبير جشنواره و صاحب نظران و نمايندگان رسانه‌هاي گروهي در محل تالار گفت‌وگو ششمين روز بيست و يکمين نمايشگاه بين‌المللي مطبوعات برگزار شد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، در ابتداي اين نشست، دکتر حسين عبده تبريزي عضو شواري داوري جشنواره تخصصي "نقد حوزه صنعت بانکداري- با محوريت بانک اقتصادنوين" با بيان اينکه مسئله بانک و مشکلات نظام بانکي در دوران فعلي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، گفت: مدت 2 سال است که کشور در يک رکود تورمي گرفتار است و البته دولت يازدهم توانسته مسئله تورم را حل کند اما رکود و بيکاري به شکل گسترده‌اي ادامه يافته و تحقق خروج از رکود بسيار دشوار است و براي رفع اين مشکل نقش صنعت بانکي حايز اهميت است و بايد رسانه‌ها در اين زمينه به روشنگري بپردازند.

عبده تبريزي با بيان اينکه هدف اين جشنواره نقد صنعت بانکداري، با محوريت بانک اقتصادنوين است، گفت: رسانه‌ها بايد حوزه‌هاي مختلفي همچون مشتري مداري، بازار رهن، صندوق پس‌انداز مسکن، نقش بانک‌ها در بازار سرمايه و بازار بيمه و همچنين در توسعه صنايع ملي، توسعه مشارکت با خارجي‌ها و جذب سرمايه خارجي را پوشش دهند که اکثر اين موارد به عنوان موضوع و محور اين جشنواره مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته عبده تبريزي، در طي ساليان گذشته متوسط تورم در کشور 22 درصد بوده و بي شک دولت در مهار آن موفق بوده و بايد اين وضعيت را حفظ کند.

عبده تبريزي در پاسخ به سوال يکي از خبرنگاران حاضر در نشست در خصوص نقش تسهيلات در حل معضل مسکن، عنوان کرد: تسهيلات خريد مسکن تنها راه تامين مسکن است وگرنه زوج‌هاي جوان قادر به پرداخت هزينه‌هاي 200 ميليون توماني خريد مسکن نيستند، بانک‌ها بايد بتوانند با پرداخت تسهيلات با سود اندک به خانواده ها آنها را قادر به خريد مسکن کنند که اين موضوع نيز مي‌تواند از مباحث مهم براي نقد صنعت بانکي و شرکت در اين جشنواره باشد.

در ادامه اين نشست، مجيد رضاييان، استاد روزنامه‌نگاري و ارتباطات با بيان اينکه تاکنون دو نوع جشنواره تخصصي و سراسري در سطح رسانه‌ها سابقه دارد، گفت: جشنواره تخصصي از سال 79 مطرح و در سال 80 اجرايي شد ولي اينگونه جشنواره‌ها در موضوع و فرم هاي خاص روزنامه‌نگاري برگزار نشده‌اند. اين جشنواره اولين جشنواره موضوعي و فرمي است که فقط در زمينه مقاله و نقد رسانه‌اي برگزار مي‌شود.

رضائيان با اشاره به اينکه بايد منظور خود را از نقد مشخص کنيم و از نظر محتوايي و فرمي در مورد نقد بحث کنيم، افزود: نقد بايد دو پايه داشته باشد، پايه اول اينکه منتقد بايد اساساً متخصص و کارشناس باشد و وجه دوم اينکه نقد اصولاً با چالش و تعامل داخلي بين موافق و مخالف معنا پيدا مي‌کند.

به گفته رضائيان، معيارهاي جشنواره براي نقد اين است که بايد سوژه محور باشد که سوژه هم بر سه نوع طبقه بندي شده، نخست سوژه‌هاي درگير يعني سوژه‌هايي که مساله افکار عمومي است، دوم سوژه‌هاي ساختاري که موضوع کلي را مطرح مي‌کند و آخر سوژه‌هاي عمقي که همان سوژه‌هاي ساختاري هستند با عمق بيشتر. الويت براي جشنواره سوژه‌هاي درگير است.

وي ادامه داد: نقد بايد از دو عنصر در کنار هم برخوردار باشد؛ نخست مستند به آمار باشد و دوم اينکه پشتوانه محکم داشته باشد. همچنين در روش پژوهش بايد به اکتشاف پرداخت و علاوه بر اين آثار ارسالي بايد در برگيرنده نقاط قوت و ضعف، نظرات موافق و مخالف، راهکارها و پيشنهادات، ادبيات و زبان نقد باشد. بنابراين روزنامه‌نگاران نقدهاي خود را در حوزه بانکي مي‌توانند در اين سه دسته براي جشنواره ارسال کنند.

رضائيان به محورهاي اين جشنواره اشاره کرد و گفت: در اين جشنواره محورهايي چون نقش نظام بانکي در توسعه اقتصادي کشور، نقش نظام بانکي در بازار سرمايه، نقش نظام بانکي در حوزه هاي فرهنگي و ايفاي مسووليت‌هاي اجتماعي و موضوعاتي ديگر مد نظر قرار گرفته است.

وي در پاسخ به پرسش يکي از خبرنگاران که چرا يک بانک خصوصي به دنبال نقد صنعت بانکداري ايران است؛ گفت: نظام بانکي مرتب نقد مي‌شود. در بعضي موارد اين نقدها حرفه‌اي هستند و گاهي نيستند. براي شروع بايد از جايي پيش قدم شد. اينکه بانکي چه در حوزه دولتي و چه خصوصي اين درخواست را اجابت مي کنند، اتفاق مثبتي است.

اين استاد روزنامه‌نگاري و ارتباطات ادامه داد: در واقع اصحاب رسانه از برگزاري هر جشنواره اي بايد استقبال کنند. در اين جشنواره محورهاي اصولي گفته شده و داوراني از حوزه‌هاي اقتصادي، دانشگاهي و ژورناليستي اظهارنظر مي‌کنند. اميدواريم اين گونه اقدامات استمرار پيدا کند؛ برگزاري جشنواره‌هاي تخصصي به حل مسائل کمک مي‌کند.

وي با بيان اينکه در اين جشنواره دو گروه داوري متشکل از استادان و صاحب نظران حوزه رسانه و بانکي آثار را بررسي خواهند کرد، گفت: دکتر محمد مهدي فرقاني، دکتر علي اکبر قاضي‌زاده، دکتر بيژن نفيسي، دکتر حسن نمک‌دوست، دکتر اکبر نصراللهي به همراه بنده در بخش رسانه‌اي و دکتر محمد هادي مهدويان، دکتر حسين عبده تبريزي و دکتر طهماسب مظاهري به عنوان داوران حوزه بانکي آثار ارسالي را برررسي مي‌کنند.

در اين نشست فاطمه فروزان رئيس اداره روابط عمومي بانک اقتصادنوين و دبير اين جشنواره نيز طي سخناني با اشاره به اينکه اين بانک از نقد حرفه اي استقبال مي‌کند، گفت: شعار بيست و يکمين نمايشگاه مطبوعات برگرفته از نقد منصفانه است که اين موضوع نشان دهنده اهميت موضوع نقد حرفه‌اي در پيشبرد و تعالي جامعه دارد، ضمن اينکه پيش از اين موضوع نقد حرفه‌اي و منصفانه در عرصه رسانه‌اي کشور از سوي بانک اقتصادنوين مورد توجه قرار گرفته بود و با درايت مديرعامل اين بانک نخستين جشنواره تخصصي نقد حوزه صنعت بانکي- با محوريت بانک اقتصادنوين در دستور کار قرار گرفت و انتظار اين است رسانه‌ها با توجه به نقش واسطه اي بين آحاد افکار عمومي و بانک‌ها بتوانند با ارايه نقد هاي حرفه‌اي موجب تغيير و اعتلاي صنعت بانکي کشور باشند.

وي گفت: دريافت آثار جشنواره تخصصي نقد حوزه صنعت بانکي- با محوريت بانک اقتصادنوين اول آبان ماه سال جاري آغاز شده و تا 10 دي ماه ادامه خواهد داشت و در اين جشنواره سه گروه رسانه‌اي شامل رسانه‌هاي مکتوب، رسانه‌هاي مجازي و رسانه‌هاي ديداري و شنيداري شرکت خواهند کرد.

فروزان در خصوص دوره نگارش وانتشار نقدها نيز گفت: مقالات و نقدهاي نگارش شده نيز بايد در دوره زماني يک فروردين 1393 لغايت 10 دي ماه 1394 توليد و منتشر شده باشند شرکت کنندگان حداکثر تا همين تاريخ، فرصت دارند تا نسبت به ارسال آثار خود از طريق سايت اينترنتي naghdfestival.enbank.ir به دبيرخانه جشنواره اقدام کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: