پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۶۳۱۰۱
۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹
0
سردار سرتیب دوم پاسدار ناصر اصلانی در هشتمین نشست شورای مبارزه با مواد مخدر افزود: این میزان کشفیات مواد مخدر در سال جاری نسبت به مشابه پارسال 24 درصد افزایش یافته است.
پول‌نیوز- فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: 10 هزار و 812 کیلوگرم انواع مواد مخدر در هشت ماه امسال در این استان کشف شده است.
 
سردار سرتیب دوم پاسدار ناصر اصلانی در هشتمین نشست شورای مبارزه با مواد مخدر افزود: این میزان کشفیات مواد مخدر در سال جاری نسبت به مشابه پارسال 24 درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: در این رابطه 67 شبکه قاچاق مواد مخدر شناسایی و متلاشی شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی اضافه کرد: همچنین در این مدت تعداد سه هزار و 79 نفر قاچاقچی نیز دستگیر شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 14 درصد افزایش دستگیری اتفاق افتاده است.

وی اظهار کرد: در این مدت تعداد 152 دستگاه خودرو سبک و سنگین نیز که در امر قاچاق مواد مخدر استفاده می شد، توقیف شده است.

سردار اصلانی گفت: در این مدت سه هزار و 168 نفر معتاد تابلو نیز جمع آوری شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی افزود: کشف پیش سازهای مواد مخدر نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 280 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: در این مدت تعداد 18 هزار و 107 نفر معتاد نیز در این استان در چرخه درمان قرار گرفته اند.

وی گفت: همچنین امسال برای 70 نفر از معتادان ترک اعتیاد، تسهیلات خود اشتغالی پرداخت شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: برای حساس کردن جامعه برای مبارزه با مواد مخدر استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی ضروری است.

علیرضا رادفر افزود: در کنار درمان معتادان و مبتلایان، باید یکی از اقدام های لازم، اجتماعی کردن و حساس سازی خانواده ها و جامعه نسبت به شیوع اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر در جامعه است.

وی اضافه کرد: باید برنامه های مبارزه با مواد مخدر مستمر باشد و از راهکارهای عمومی تر و مشارکت مردم در این زمینه استفاده شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان غربی خواستار فعال سازی کمیته های شش گانه شورای مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری های این استان شد.

وی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و مرزی آذربایجان غربی باید در خصوص عرضه، تقاضا و فروش مواد مخدر هوشیارانه و با اشرافیت کامل اطلاعاتی عمل کنیم تا بتوانیم از شیوع و رواج این پدیده شوم در جامعه جلوگیری کنیم.

رادفر افزود: سیاست های شورای مبارزه با مواد مخدر بایستی بر اساس 2 موضوع عرضه و تقاضا شکل گیرد و برنامه ها و فعالیت های ما به صورت مستمر و عملیاتی تدوین شود چرا که نقش این شورا در کاهش تقاضا بسیار تاثیرگذار است.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار