پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۶۲۴۷۱
۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۲
0
پول‌نیوز - انجمن بانک‌داران انگلیس هشدار داده است دولت این کشور باید اقداماتی را برای حفظ جذابیت انگلیس برای بانک‌های خارجی انجام دهد.

به گزارش راشاتودی، انجمن بانک داران انگلیس هشدار داد دولت این کشور باید اقداماتی را برای حفظ جذابیت انگلیس برای بانک های خارجی انجام دهد.

این انجمن تأکید کرده است در صورت ادامه روند کنونی، لندن محبوبیت و جایگاه خود را به عنوان مرکز بانکی بین المللی از دست خواهد داد.

بنا به گزارش انجمن بانک داران انگلیس، بانک های خارجی در حال ترک انگلیس به سوی نیویورک، سنگاپور، و هنگ‌کنگ هستند.

بنا به این گزارش، حجم دارایی‌های بخش بانکی انگلیس از سال 2011، 12 درصد کاهش یافته است.

این در حالی است که در همین مدت حجم دارایی های بانکی 12 درصد در آمریکا، 34 درصد در هنگ کنگ و 24 درصد در سنگاپور افزایش یافته است.

از سوی دیگر نرخ اشتغال در بخش بانکی در این کشور نسبت به سال 2011 حدود 8 درصد افت داشته است.

از جمله علل افت این شاخص‌ها در بخش بانکی انگلیس، قوانین جدید، مالیات، و همچنین فشارهای موجود بر فعالیت اقتصادی در اروپاست.

انجمن بانک داران انگلیس در گزارش خود تأکید کرده است که بسیاری از بانک‌های بین‌المللی یا از انگلیس خارج شده‌اند و یا تصمیم گرفته‌اند در این کشور سرمایه‌گذاری نکنند.

بنا بر این گزارش، بخش بانکی انگلیس حدود 5 درصد از کل تولید ناخالص داخلی این کشور را بر عهده دارد، از سوی دیگر 405 هزار نفر از مردم انگلیس در این بخش اشتغال دارند و 31 میلیارد پوند از کل مالیات دریافتی انگلیس نیز از بانک‌ها دریافت شده است.

منبع: فارس
برچسب ها: لندن ، پایتخت مالی ، جهان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: